PDA

View Full Version : На мен ли нещо не ми е наред?



monttitty
05-14-2011, 22:24
Здравейте :-)
Имам приятел от 4 месеца и малко и той замина за известно време да работи в чужбина, аз много трудно го преживявам. Убедена съм, че мога да издържа колкото и време се наложи да го чакам само и само да сме заедно. Толкова силни чувства имам към това момче, че не мога да опиша.....обич е силна дума, но мисля, че вече мога да я изрека! Но както и да е, друго ми беше интересно, всичките хора които ме заобикалят, приятели, съученици са на мнението, че сега ни е времето (16+), че не трябва да се задълбочаваме в сериозни връзки и т.н. Даже и приятелят ми в началото не беше сигурен в себе си, но се оправихме. Днеска дори една приятелка ме попита следното "Добре, сега ако се появи някое хубаво свястно момче, което се държи добре с теб, няма ли да се пробваш?" , а аз като им казах, че това момче вече съм го намерила и не искам друг, нищо че е на 3000 км.. всички заявиха ,че не биха могли...... Та се чудя има ли други като мене или само аз си създавам някакви илюзии, че това е една силна и искрена любов,която ще оцелее и че няма смисъл да провалям всичко само, за да се "забавлявам" (според някои)

addic7edd
05-15-2011, 01:28
Няма смисъл да чакаш...

GossipGir1
05-15-2011, 03:04
Ммм ако всичко ви е наред, в смисъл не се карате за глупости и не се ревнувате така, че да се изнервяте изобщо не се заблуждаваш. С бившият ми приятел бяхме така, само че аз бях тази която замина.. и щях да го чакам, толкова много се обичахме.. амаа неговата обич се превърна в голяма ревност.. направо болестно състояние и.. не се търпеше просто, та реших, че няма защо да се мъчим един друг и го оставих :(
Което не значи, че при вас няма да потръгне :) Просто ако нямате проблеми и сте щастливи, чакайте се.. има смисъл, нали за обич говорим :) успех !

VampireLover3
05-15-2011, 05:48
И аз съм на този принцип, че когато обичаш някой ще го чакаш ако трябва цяла вечност, но ще бъдеш с него. От друга страна пък след време може да съжаляваш, че си си пропиляла времето в чакане и приятелката ти да се окаже права. 4 месеца не са кой знае колко много време, но все пак ти си решаваш ако наистина нямате никакви проблеми за сега по-добре изчакай да се върне. И моите съученици са против сериозните връзки може би, защото не са намерили подходящото момче/момиче, но аз съм с моя приятел от 1 година и 2 месеца, а съм по малка от теб така, че няма никакво значение възраста.. :wink: Успехх..

Hilary_
05-15-2011, 05:52
Окакто се помня ВИНАГИ съм имала сериозни връзки и никога не съм си губила времето в нещо неангажиращо ..
За мен кратките връзки просто нямат смисъл!! :-|

marin4itu
05-15-2011, 07:32
Авторке, не гледай другите какво мислят.. Ти си знаеш за себе си най-добре, знаеш си чувствата, знаеш си отношенията с момчето, така че си го чакай. А пък и дори да не се получи, това не е загубено време, защото всяка връзка ни учи на нещо.

monttitty
05-15-2011, 08:48
Еми и аз също си мисля, че има смисъл и си го чакам, въпреки че единствения човек, който ме подкрепя е майка ми :) .... но все пак се чудя дали е правилно

xoxi
05-15-2011, 08:59
А ти чувстваш ли го правилно?
Ако си сигурна в чувствата си, значи е правилно.
Ако и ти не си сигурно правилно ли е или не.. тогава за какво говорим?

Принципно няма лошо да чакаш този, в който си сигурна.
Някъде в този раздел имаше една много хубава тема за връзките от разстояние. Прочети я и ще си отговориш на въпросите.

Angeleyes
05-15-2011, 09:20
От този текст разбрах само , че го обичаш много.Според мен трябва да го изчакаш. :)