PDA

View Full Version : Как да надебелея?



littlegirl97
05-15-2011, 08:08
Моля ви кажете ми някакъв начин да надебелея малко, защото съм прекалено слаба и както се казва ми се четат ребрата. Понеже идва лятото и когато ходя на басеин седи много смешно. :smt102 Моля ви помогнете ми.

Cybershot
05-15-2011, 08:35
Яж нездравословна храна. Ходи в Макдоналдс....

Greennight
05-15-2011, 08:37
^Глупости...Така ще качи само мазнина а няма да е хубаво оформено тялото.Виж в интернет-напиши "НВД".

Cybershot
05-15-2011, 08:52
^Глупости...Така ще качи само мазнина а няма да е хубаво оформено тялото.Виж в интернет-напиши "НВД".

Ами то е формулирано - "надебелея", а не примерно "напълнея" или "кача някое друго кило". Гарантирам, че редовното посещаване на Макдоналдс води до НАДЕБЕЛЯВАНЕ. Ставаш като средностатистическия американец - с наднормено тегло.

vilityyy979
05-15-2011, 09:01
Посъветвай се с лекар :)

littlegirl97
05-15-2011, 11:39
В нашият град няма Макдоналдс пък и последният път когато ходих там и ядох от храната им по-добре да не ви казвам какво се случи после :smt078

Auriss
05-15-2011, 12:25
^нали - с вкус на тебешир са им манджите. Само Бъргър Кинг признавам аз. Пък и от МК има реална опасност след едномесечна консумация да се придвижваш по улицата търкаляйки се ,а не ходейки :D Едва ли това искаш.

Ако беше момче лесно щях да ти отговоря ,ама в случая ;/ Първо ,че късно си се сетила и второ ,че предвид възрастта ти и със сигурност невероятно бързия ти метаболизъм ще е доста трудно да 'качиш'.

Мога само да те посъветвам да хапваш по 5-6 пъти на ден (което след 2-3 седмици 100% ще даде резултат) някакво умерено количество - т.е нито да преяждаш ,нито още да си гладна след като си 'приключила'.
Също в случай че не те мързи ще е хубаво да тичкаш някъде по 20-30минутки и ако ти харесва за момиче (а мен примерно ми харесва :) ) някакви коремни преси и упражнения с леко натоварване ,за да избегнеш варианта да качиш някакви паласки и тлъстинки по бедрата.

Иии пак ти го казвам - предвид възрастта ти и това ,че си от женски пол трябваше още преди Нова година да го почнеш това ,че в момента да имаш ефекта ,който търсиш. За месец няма да стане. За три - да.

Иначе какво да хапваш ... щом си с бърз метаболизъм на практика всичко можеш да ядеш ,без да те интересува особено.
Все пак ако искаш да наддадеш по-бързичко и да е здравословно - пилешко ,мляко ,ориз ,хляб ,ядки ,банани ... и естествено някакви плодове и зеленчуци в добавка ,че и витамините са полезни все пак :D

Идеята е да качиш мускулна маса без да си докарваш физиката на мъж :D - т.е. да наддадеш към 2-3-4-5 (ти си знаеш) килца ,запазвайки женствено тяло. Затова и протеини ,и въглехидрати.

НВД-то ,което предложи някой над мен мисля е добър вариант ако искал да приличаш на културистка - едва ли това е целта :D

Chacho
05-15-2011, 12:32
^Глупости...Така ще качи само мазнина а няма да е хубаво оформено тялото.Виж в интернет-напиши "НВД".

НВД за дебелеене ли? По-скоро РБД (равнобалансирана диета) или ВВД (високовъглехидратна диета), или нещо такова, но без ограничения откъм въглехидратите. Старай се да ядеш чисти храни, на всяко хранене приемай животински продукти, преди сън избягвай много-много растителните храни, да са в по-малки количества. Също така, докато качваш килограми избягвай активни спортове, като баскетбол, волейбол, футбол, тичане, плуване, колоездене и прочее, защото изгарят всичко, което си приела. Полезни са, просто спират пълнеенето, това са аеробни спортове от които се отслабва. Хубаво е да избягваш честото ядене на малки порции. По 3-4 пъти в по-голямо количество, пък после може да добавиш още хранения.

А и мацка, темата ти е за Спорт и Здраве. Защо не отвориш раздела и не потърсиш теми от рода на "искам да кача мускулна маса" или нещо от този сорт. Погледни хранителните режими за покачване на ММ и си харесай нещо. Не се притеснявай, че ще станеш мускулеста, малко ти е тестостерона и не блъскаш тежести във фитнеса. Пък принципните идеи свързани с диетите са еднакви и за двата пола.

Като качиш (дай боже) килограмите, които искаш, продължи с някакъв спорт, за да изчистиш фигурата и да се поддържаш.

Greennight
05-15-2011, 12:36
Извинявай,ВВД е диетата,мерси Чачо.Щото аз спазвах НВД и затва автоматично изключих,моя грешка : )

Auriss
05-15-2011, 13:11
Също така, докато качваш килограми избягвай активни спортове, като баскетбол, волейбол, футбол, тичане, плуване, колоездене и прочее, защото изгарят всичко, което си приела

Ей стига де. Някой като ми каже ,че с тичане се изгаря всичко направо ми се иска да го удуша. Изгаряш ако тичаш дълго ,по много и бавно.
Аз 8ми клас някъде бях доста слаб и бях решил да тръгна фитнес ,но финтът при мен е ,че тренирах 3 различни спорта преди това и буквално ставите на коленете и лактите съм им ебал майката.
Както и да е - в краката трябваше с тичане да качвам и да ти кажа - не е особена философия. В началото спринт - почивка - спринт. Като свикнеш на натоварване започваш бързи кросове и си на шест. Затова й казах и да яде често и не по малко ,а по колкото й се яде. Затова й казах и да прави коремни преси и разни други упражнения ,квито момичетата си правят (много знам ... 8-) )

Мисълта ми е ,че е много по-лесно да изваяш скелет ,отколкото да оформиш мастна топка ,образно казано 8-) . Вярно че ще стане по-бавно ,но поне ще е качествено.
Бе тя си знае де. Получи си съветите ,сама да си решава.

Chacho
05-15-2011, 15:00
Ми по-скоро всякакво бягане различно от спринт гори майка си и баща си калории. Пък и колкото по-интензивна аеробна тренировка правиш, толкова по-малък процент мазнини гориш (демек топиш и мускули, течности). Бързите и кратки спринтове, доколкото знам, ги причисляват към анаеробните тренировки и затова имат такъв ефект. Виждал съм ги като упражнения за спаринг издръжливост, защото интензивността им е същата и умората е мускулна, а не сърдечна.

Все пак мисля, че за развиването на мускулатурата на краката има алтернативи, с които ще е сигурна, че катаболитният ефект ще е минимален - клекове, напади, фитнес уреди - типичните анаеробни упражнения.

Иначе и аз натрупах маса на краката по сходен начин. Въже, чувал, спаринг, ритници на лапа, клекове, различни видове скоци и квото друго са ни карали на тренировките по таекуондо. Но стопих всичко и в горната част на тялото като краен резултат се смалих - просто стопих към 2% подкожни мазнини.

Daisy11
05-15-2011, 15:05
прейаждай,поесле като ти мине малко яж нещо малко напр един кроасан и така...

jeezloxxy
05-15-2011, 20:30
^Глупости...Така ще качи само мазнина а няма да е хубаво оформено тялото.Виж в интернет-напиши "НВД".

Ами то е формулирано - "надебелея", а не примерно "напълнея" или "кача някое друго кило". Гарантирам, че редовното посещаване на Макдоналдс води до НАДЕБЕЛЯВАНЕ. Ставаш като средностатистическия американец - с наднормено тегло.

:razz: :razz: :razz: :razz:
+1

Nakadah
05-15-2011, 20:55
Преяждай дневно!