PDA

View Full Version : Не позволявайте да продадат българската земя!



nkboy
05-15-2011, 10:42
Здравейте! Искам да си поговорим за една сделка, която планира да осъществи Министерството на земеделието.

Китайската мултинационална корпорация Tianjin State Farms Agribusiness Group Company желае да закупи 100 000 декара земеделска земя , но и да вземе под аренда още 40 000 декара земеделска земя, в Северозападна България.
Почти цялото количество произвеждана земеделска продукция, която ще се произвежда, ще се изнася за Китай. Една част от тези земи е притежание на частни лица, а друга-на държавата.
Плюсове: За известно време в държавата и в частни лица ще постъпят общо 100 милиона евро;

БВП на България ще бъде покачен;

Минуси: Земеделската продукция ще е главно за износ в Китай, което означава, че за България остава много малка част от нея;

По-голям внос на земеделска продукция от чужбина, тъй като родното производсто, чиято продукция е предназначена за българския пазар ще е в по-малко количество.. (смятайте, че и сега по магазините има мн. малко българска продукция);

Печалбата от износа в Китай отива за китайски лица;

Вместо на пазара да се предлагат евтини български продукти, ще се предлагат чужди скъпи и със съмнително качество продукти..

Алтернатива: Закупуването на 140 000 хектара земя от китайците да стане при условие, че над 50 процента от произвежданата продукция е за Бг, а останалата част е за чужбина.

Auriss
05-15-2011, 11:00
Не позволявайте да продадат българската земя!

Ок няма. С теб сме ... квото и да си мислиш ,че можеш да направиш по въпроса.


ПС: чуджите продукти обикновено са по-евтини.

blackking
05-15-2011, 11:37
Няма бе как :)

Auriss
05-15-2011, 11:59
^моля те смени си аватара че ме избива на зоофилия като го гледам 8-)

GregoryHouse
05-15-2011, 17:02
И как мислиш да не позволим това да се случи? Протест? Подписка като Яне? Дай някакъв план.

nkboy
05-15-2011, 18:04
Ами целта ми е колкото се може повече хора да подкрепят това нещо... А относно начина, по който да се противопоставим, според мен трябва да се обсъди от хората, които са съгласни... подписка или протест... мхм, това е идея, благодаря ти! :)

blackking
05-15-2011, 18:11
^моля те смени си аватара че ме избива на зоофилия като го гледам 8-)

Никакъв шанс.Много си ме кефи.

Greennight
05-15-2011, 18:55
Добре и ние обикновените хора кво може да направим по въпроса ? Да започнем партизанско опълчение ?

amk933
05-15-2011, 19:25
Това ми звучи все едно Шехерезада го разказва.

Искам линк от източник, на който може да се разчита и тогава ще коментирам. Държава не може да купи земя току-така от друга. По закона на международното право, това значи държава в държавата. Да не говорим, че Китай трябва да купи земята от частни лица, а не от България. Ако пък купува от държавата, то ще е някаква неизползваема в момента.

Т'ва е абсурдно - няма как да стане чисто легално.

nkboy
05-16-2011, 04:48
Само една поправка: не Китайската държава желае да закупи земя, а китайска мултинационална корпорация, но условията са неприемливи, ако се гледат по-аналитично.
Ето ти линк: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=179444