PDA

View Full Version : Манту ???



zliqt0podzemen0kroasan
05-16-2011, 09:51
Здравейте! В петък ми правиха тест на Манту и днес ходих да ми го проверят пак и се оказа към 24мм=2,4 см. Та от там ми казаха ,че е положителен ще хода на изследвания и т.н , обаче има вероятност да почна терапия с хапове. Някой правил ли е такава? Може ли да се пие алкохол щото другата седмица имам събиране с приятели и няма начин да не пия... Колко време трае общо взето... абе всичко ако някой знае по добре :) 10х ин адванс :)

Abigoria
05-16-2011, 10:42
Има начин да не пиеш- просто няма да пиеш :)

zliqt0podzemen0kroasan
05-16-2011, 10:46
по темата моля! Не няма начин да не пия

bloodyF
05-16-2011, 11:54
обаче има вероятност да почна терапия с хапове.


първо е само вероятност
и второ, не можеш ли да ги почнеш след това събиране?

zliqt0podzemen0kroasan
05-16-2011, 13:00
обаче има вероятност да почна терапия с хапове.


първо е само вероятност
и второ, не можеш ли да ги почнеш след това събиране?
да и аз мислех така, обаче да не ме накарат да ги почна още от следващия ден... просто съм доста паниран....

L0ST
05-16-2011, 23:49
Мойто момче, знаеш ли изобщо какво означава това?

Свръхреакцията към манту-то показва, че имаш повишена активност на антителата срещу бацила на Кох. Което може да означава, че си имал контакт с туберколозно болни или си болен. До колкото знам, това вече не е метод за диагностициране на ТБ, понеже може да даде фалшиво положителен резултат заради алергия, но при всеки случаи след повишена активност на манту-то се правят редица изследвания. В най добрия случай се изписва профилактично лечение за да се унищожат тези бацили.. а в случай на заболяване от ТБ, лечението е далеч по продължително и по сложно, протичащо в голяма част от случаите в диспансер под наблюдението на пулмолог.

Така че стискай палци да не е сериозно, защото ако наистина има някакъв такъв проблем ще се простиш с алкохола за месеци напред.

kalpazanka
05-17-2011, 09:31
Ако имаш излишни пари, направи квантиферонов тест.
Ако скоро са ти правили Манту, също може да имаш повишен отговор към настоящето такова! Помисли по тоя въпрос.
Започнеш ли хаповете, не близваш алкохол!