PDA

View Full Version : Защо?



Mojito0
05-16-2011, 16:53
Чета тука от няколко дена, много интересен форум.
Ама...да попитам - защо толкова върл и голям спор за това има ли Бог или не?И да има, и да няма, какво се променя за вас?
Тези, които вярват, ако разберат, че няма, спират да живеят ли?Спират да вярват в принципите си, в идеите си, в...чудесата ?В това как се развива живота им и от какво зависи какво ще се случи в даден момент/ден/период?
И обратното - ако има бог, какво се променя за атеистите?Това ше ги накара ли да започнат да му се кланят?Да променят нещо в себе си?

darkPaladin
05-16-2011, 17:02
две бебета се разправят

абе има ли живот след раждането?

не знам никой не се е върнал от там 8-)


хора без работа кво да ти кажа :D

gandalfepi4
05-16-2011, 17:18
^ той общо взето го обобщи

Mojito0
05-16-2011, 17:29
Благодаря!Чакам да чуя и Неймлес :smt047

Nam3less3
05-16-2011, 18:21
Дори и всички да повярват в Бог, това ще е малък напредък, както обичам да казвам, и дявола знае, че има Бог. Хората си вършат добро или зло без да им пука за рая или ада 8-)

TheMightyNadenica
05-16-2011, 20:03
Еееее Неймлесс, не спираш да си вярваш :D

Иначе защо да не спорим...в спора се ражда истината...А и се развива мозъчната кУра 8-)
Инак аз защитавам истината и харесвам да се дракам! :D

djipsito
05-16-2011, 21:56
^Точно тоя спор истина едва ли да роди... :)

TheMightyNadenica
05-16-2011, 22:09
^Точно тоя спор истина едва ли да роди... :)

Е аз като цяло бъбря...инак вярно - с вярващ фанатик накъде да ръгаш... :)

djipsito
05-16-2011, 22:36
Сети ме за другата тема "Признаци че сте атеист-фанатик" :lol:

Ся гледай спор кои са фанатици, атеистите или вярващите ;д

Между другото, ще си позволя да използвам темата, за да направя един подарък на Неймито :lol: http://www.facebook.com/apps/application.php?id=244241636059 Енджойвай, бебчо :D

Nam3less3
05-17-2011, 08:03
Сети ме за другата тема "Признаци че сте атеист-фанатик" :lol:

Ся гледай спор кои са фанатици, атеистите или вярващите ;д

Между другото, ще си позволя да използвам темата, за да направя един подарък на Неймито :lol: http://www.facebook.com/apps/application.php?id=244241636059 Енджойвай, бебчо :DМерси, гледам има хубави християнки :D

Иначе наденицо, ти си по-голям фанатик от мене :?

NomNomNom
05-17-2011, 08:09
Ааа, все ми е тая кой го има и кой го няма. Аз си съществувам индивидуално от вселената 8-)

TheMightyNadenica
05-17-2011, 10:47
Сети ме за другата тема "Признаци че сте атеист-фанатик" :lol:

Ся гледай спор кои са фанатици, атеистите или вярващите ;д

Между другото, ще си позволя да използвам темата, за да направя един подарък на Неймито :lol: http://www.facebook.com/apps/application.php?id=244241636059 Енджойвай, бебчо :DМерси, гледам има хубави християнки :D

Иначе наденицо, ти си по-голям фанатик от мене :?

Наденицата не промива мозък другиму! Той просто натриса истината на вярващите в лъжливи историйки...които от своя страна се опитват да се налагат, а всъщност незапознати дори със собствения си матерял. :D

Nam3less3
05-17-2011, 18:04
Ааа, все ми е тая кой го има и кой го няма. Аз си съществувам индивидуално от вселената 8-)Или си с Бог, или си против Бог :lol:

gandalfepi4
05-17-2011, 19:49
ако яхвето е истински, лецемерна тапа, двуличници като теб ще са изпреварени от садистичните, некрофилски, масовите убийци, които ще са милиони пъти по- "с него" от тебе

единствения "бог" който признаваш си ти



избираш да следваш това което на тебе ти се иска

избираш да признаваш това което на тебе ти се иска

избираш да не следваш това което не би направил

казваш че това ти поведение е истински "божествено" и изискваш уважение и страхопочитание въпреки нулевата ти способност да предизвикаш такива



колко отблъскваща и жалка твар си ти наистина :?

djipsito
05-17-2011, 23:35
Гандалф ме сети за един тип, случаен, който дойде да досажда. Не знам как да го опиша... думата странен е много.. не знам меко казано.

Не знам какъв е ама.. бях като хипнотизирана, или така си мислех, абе все едно не бях на себе си... Сваляше приятелката ми, говореше й някви работи, питах го няколко въпроса. Докато ми отговаряше ме гледаше точно в очите и .. не знам не можех да си отлепя погледа от него и ми беше интересно това, което казва. Каза на приятелката ми да го погледне, тя го погледна, намигна й и й каза "вече си луда по мен, влюбена си..", после мен ме накара да го погледна и на мен ми намигна и нищо не каза. Пита ме как се казвам, после каза, че името ми било страхотно (нещо почна да твори за бог)..

Пича беше убеден, че той е БОГ, супер много си вярваше, аз човек с по-голямо самочувствие НИКОГА не бях срещала, ако щете вярвайте. Не мога да ви опиша нещата, които говореше, някои толкова фантастични, че.. само по филмите ги има, ест. Ама по начина му на говорене си личеше, че е СТРАШНО умен. Толкова история, толкова информация, за Обама, за испанския президент, за краля, за кралската дъщеря още от едно време (твърдеше, че му е сестра и някви такива), за нацистите как го гонили... абе пълен филмар. Разправяше, че дошъл тук полумъртъв, бил с 36 (!?) градуса температура, бягал от не знам си кой, лекарите го намерили мъртъв и го съживили... Разправяше как ако погледне някой, на другия ден човека можело да получи инфаркт.. Говореше за гръцките богове, не знам си кой му бил баща... квото се сетите... бил пратен, бил не знам си какъв.

Беше зимата, супер мрачно време, приятелката ми беше болна, каза й на другия ден по обяд да излезе на слънце... Кво слънце, бе човек ? Нито прогнозите, нито времето даваше вид, че ще има слънце, а имаше на другия ден точно по обяд.. и за малко. Може и да е съвпадение, ама след среща с такъв тип няма как да не се филмираш.. 8-)
Разправяше, че когато плаче, валяло... как ако искал щял да опустоши всичко, как е създал най-красивата луна на всички времена. В днешно време луната била различна, той я създал..

Имаше татуировка на ръката - пентаграма.. Описваше някви войни, Ватикана.. абе нз нз :х
Беше перверзен.. говореше на приятелката ми някви мръсотии, искаше да я целуне, молеше й се, казваше й, че ако го целуне, ще се излекува, че щяла да получи оргазъм.. някви такива...Казваше й да иде с него в тъмната уличка да се изчукат, щял да я окъпе в ... абее ИЗБОЧИЛ тип.

Още нещо много странно... начина по който се обличаше. Няма такъв стил и си личеше, че има доста вкарана пара в цялото облекло. Беше ни казал как се казва, по едно време извади няква дебитна карта и на нея пишеше друго име. Каза, че е празна и че на другия ден щели да му преведат 2 милиона евро.. щял да купи някъв апартамент еди къде си, за да може да го грее слънцето...щял да живее там с Айна.

Говореше за тва момиче Айна и каза на приятелката ми, че и тя е руса като нея... Учила право 2ра година и не знам си кво.. познайте, тва момиче ми е колежка.. Супер странно ми стана, пак може да е съвпадение ама ЦЯЛ ГРАД ... апф нз...

Супер много се отплеснах и се вживих ама... не знам, ако имате няква идея що за човек е тоя, споделете, щото аз съм в тъча.

Auriss
05-18-2011, 07:39
бил с 36 (!?) градуса температура
дотук с умното - явно и сама си го хванала 8-)

Колкото до останалото - познания по философия ,теология и история + съчинения свободен стил.
Това за Слънцето - http://sinoptik.bg - веднъж не са сгрешили - home page ми е.


А иначе за самия психологически ефект - и аз имам една подобна история и точно във връзка с нея така упорито спорех в една тема точно в този раздел за 'излъчването' ,което погледа има.

Един дебил (буквално) ни беше хванал за слушатели веднъж и не знам как да ти го обясня .... просто само като го слушах ми правеше впечатление на толкова ненормален и психясал ,че очаквах всеки момент да извади някой нож да ни принася в жертва. Може и да ти звучи смешно сега ,ама до такъв психопат не бях се приближавал преди.....Само като те погледне и тръпки те побиват.
Такива хора просто нямат обективна представа за реалността и оттам впечатлението ти за огромно самочувствие...При тях реално тази дума няма смисъл да я ползваш. Изобщо не ги интересува какво плещят.


Имаше татуировка на ръката - пентаграма.. Описваше някви войни, Ватикана.. абе нз н

Не знам какъв е шансът да съм прав ,но случайно да беше около 1.90 (може и малко повече) и към 80-85кг с къса кестенява коса и светли очи ? И впрочем в кое уни учиш право 8-) - стана ми любопитно.

gandalfepi4
05-18-2011, 07:39
я! ти май си се срещнала с нашия съфорумник тапата а? а относно въпроса ти - ей такъв:

http://www.youtube.com/watch?v=W4EdahIkJtc&feature=related

Nam3less3
05-18-2011, 08:06
я! ти май си се срещнала с нашия съфорумник тапата а? а относно въпроса ти - ей такъв:
Абе притежава доста от добрите ми качества, махни му недостатъците и ще получиш мен 8)
Макар че и наденицата е добър опит.

djipsito
05-18-2011, 14:33
Гандалф и Неймито... кво ли ще е ако се видите наживо, не знам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Auriss, не съм в Бг. Пича беше висок, ама не чак толкова, тъмни очи, тъмна коса.. около 30-35 годишен.

Странно ми е, обикновено тия изпаткалите са някви пропаднали клошари или алкохолици.. този дори беше симпатичен, чист.. Като го питах за татуса на ръката, що е избрал такъв, почна да вади от 100 кладенеца вода, почна да се съблича да ми показва другите татуси и да ми обеснява, само че не помня кво. Нещо тръгна да ми говори за бог и му викам, е нали уж ти си бог. Вика мани го баща ми... :?

gandalfepi4
05-18-2011, 15:39
Гандалф и Неймито... кво ли ще е ако се видите наживо, не знам

аз знам:

http://www.bontheball.com/wp-content/uploads/2011/05/mma.gif

Nam3less3
05-18-2011, 16:09
Гандалф и Неймито... кво ли ще е ако се видите наживо, не знам

аз знам:

http://www.bontheball.com/wp-content/uploads/2011/05/mma.gifАми тъй е, като не може да ме надвиеш словесно, ще се опиташ физически 8)

djipsito
05-18-2011, 16:18
Вече си го представям... Сбирка на форума, Гандалф и Неймито спорят и се обиждат, аз падам да ви се хиля (на почивките при джафкането ми с Аурис.. ) :D

gandalfepi4
05-18-2011, 17:39
да да! ей така ке бъде

http://prikachi.com/images/117/3355117Z.png

regin19
05-19-2011, 12:59
Дори и всички да повярват в Бог, това ще е малък напредък, както обичам да казвам, и дявола знае, че има Бог. Хората си вършат добро или зло без да им пука за рая или ада 8-)

Нищо личноо, ама темата е против квито и да било спорове "има ли, няма ли"... За какво ти беше изобщо тоя пост? Атеист в бог няма да повярва, ако не го види с очите си, пък и не е тук мястото да коментираме.

Колкото по темата, влизала съм в такива спорове, защото ми е интересна гледната точка на вярващите, как си представят бог. Нямам намерения да налагам собственото си мнение над никого, ама някой върли фенове на *него*, като неймлес, прекаляват с опитите си да убеждават хората в личните си вярвания..

Nam3less3
05-20-2011, 20:31
Нищо личноо, ама темата е против квито и да било спорове "има ли, няма ли"... За какво ти беше изобщо тоя пост? Атеист в бог няма да повярва, ако не го види с очите си, пък и не е тук мястото да коментираме.

Колкото по темата, влизала съм в такива спорове, защото ми е интересна гледната точка на вярващите, как си представят бог. Нямам намерения да налагам собственото си мнение над никого, ама някой върли фенове на *него*, като неймлес, прекаляват с опитите си да убеждават хората в личните си вярвания..Аз никого не убеждавам, сам съм казвал, че не гарантирам истинност на повечето от постовете ми 8)

А иначе нещо не ми харесва тази картинка от гандалф :D