PDA

View Full Version : Изпити след 7ми клас 2011 година !



justwannabewithyou
05-16-2011, 17:38
понеже тази година ще се явявам на изпити по бел и математика, някой има ли някаква информация дали ще е труден теста и други подробности около матурите ? . .Благодаря предварително :)

daq96
05-16-2011, 17:49
Ами реши си от миналата година тестовете. Във форума не знам да има врачки или гледачки. Ще е трудно ако не знаеш!

CherryBell13
05-16-2011, 18:09
Еми никой не може да каже на пробните ходи ли мисля че по математика ще е трудно а по български на мене ще ми е лесно дано да ги взема... :(

Pamaa
05-16-2011, 18:23
Чакам SMS от Тангра, като прстигне ще ти кажа :) !

justwannabewithyou
05-16-2011, 18:24
Ами реши си от миналата година тестовете. Във форума не знам да има врачки или гледачки. Ще е трудно ако не знаеш!

знам, че няма врачки просто някой може да е чул нещо :)

Pamaa
05-16-2011, 19:12
Айде сега сериозно.
На четвъртокласниците тестовете тази година са били много трудни и се очаква и нашите да са такива. Става въпрос по БЕЛ. Имало е много изключения и т.н. Текста ще се пуска веднъж на запис и ще имаме 15 мин да си го четем сами.
По Мат. се очаква също по-труден изпит, но аз ходих на пробен, изготвен от Съюза на математиците, и не беше кой зне какво, имам 70 точки.

justwannabewithyou
05-16-2011, 19:15
Айде сега сериозно.
На четвъртокласниците тестовете тази година са били много трудни и се очаква и нашите да са такива. Става въпрос по БЕЛ. Имало е много изключения и т.н. Текста ще се пуска веднъж на запис и ще имаме 15 мин да си го четем сами.
По Мат. се очаква също по-труден изпит, но аз ходих на пробен, изготвен от Съюза на математиците, и не беше кой зне какво, имам 70 точки.

Охх и на мен от едно място ми споменаха, че ще са доста трудни изпитите и по 2та предмета.. :Х
Дано се справим ! :)

justwannabewithyou
05-16-2011, 19:17
Еми никой не може да каже на пробните ходи ли мисля че по математика ще е трудно а по български на мене ще ми е лесно дано да ги взема... :(

ами да, ходих на няколко пробни, но още чакам резултати .. мисля, че по български ще се справя по-добре от колкото по математика обаче :)

mArMaLaDkA
05-16-2011, 19:28
Изпитите са абсолютна пародия всяка година и се изискват минимални усилия, за да ги вземеш с прилични оценки. Слушай в час, попреглеждай си нещата вкъщи, решавай по някой тест и ще бъде предоволен/на от резултатите.

Pamaa
05-16-2011, 19:31
Изпитите са абсолютна пародия всяка година и се изискват минимални усилия, за да ги вземеш с прилични оценки. Слушай в час, попреглеждай си нещата вкъщи, решавай по някой тест и ще бъде предоволен/на от резултатите.
Абе не е точно така, защото за някои задачи трябва много повече логика!
По БЕЛ на мен ми стига само да слушам в час, но по Мат. си трябва яко учене и трениране на мозъка, защото, ако не можеш да видиш формулата за съкратено умножение или просто си забравил някое свойство, всичко отива на майната си!

kamen971
05-16-2011, 19:46
Изпитите са абсолютна пародия всяка година и се изискват минимални усилия, за да ги вземеш с прилични оценки. Слушай в час, попреглеждай си нещата вкъщи, решавай по някой тест и ще бъде предоволен/на от резултатите.
Абе не е точно така, защото за някои задачи трябва много повече логика!
По БЕЛ на мен ми стига само да слушам в час, но по Мат. си трябва яко учене и трениране на мозъка, защото, ако не можеш да видиш формулата за съкратено умножение или просто си забравил някое свойство, всичко отива на майната си!
Какво значи ,,се очаква,, ? Кой може да очаква ,звучи сякаш е очевидно.Не се знае какъв ще е изпита,може само да предполагаме.Аз пък мисля ,че изпита ще е на нивото на миналогодишния.Пробните изпити са по трудни,а изпита на МОН е за всички ученици дори и за най-лошите,което значи ,че не трябва да е толкова труден.Все си мисля ,че министъра ще даде и на тях шанс за оценка.

justwannabewithyou
05-17-2011, 02:14
Изпитите са абсолютна пародия всяка година и се изискват минимални усилия, за да ги вземеш с прилични оценки. Слушай в час, попреглеждай си нещата вкъщи, решавай по някой тест и ще бъде предоволен/на от резултатите.
Абе не е точно така, защото за някои задачи трябва много повече логика!
По БЕЛ на мен ми стига само да слушам в час, но по Мат. си трябва яко учене и трениране на мозъка, защото, ако не можеш да видиш формулата за съкратено умножение или просто си забравил някое свойство, всичко отива на майната си!
Какво значи ,,се очаква,, ? Кой може да очаква ,звучи сякаш е очевидно.Не се знае какъв ще е изпита,може само да предполагаме.Аз пък мисля ,че изпита ще е на нивото на миналогодишния.Пробните изпити са по трудни,а изпита на МОН е за всички ученици дори и за най-лошите,което значи ,че не трябва да е толкова труден.Все си мисля ,че министъра ще даде и на тях шанс за оценка.

да ти кажа и аз на това да се надявам все пак този тест всички ще го решават и би трябвало да е лесничък, но ще видим..

SmilezZz
05-17-2011, 06:31
Стига сте се вманиачавали покрай тези изпити.. Миналата година и аз бях така,да.. Но накрая изпитите излязоха доста лесни.. И да,наистина пробните изпити са по-трудни от истинските..

http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/7klas/tests/test_BEL_2010-2011.pdf

http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/7klas/tests/test_math_2010-2011.pdf

CherryBell13
05-17-2011, 07:20
На мене съучениците ми ми казаха че на пробния били по трудни от колкото щели да бъдат на изпита по математика :-o

justwannabewithyou
05-17-2011, 11:45
На мене съучениците ми ми казаха че на пробния били по трудни от колкото щели да бъдат на изпита по математика :-o

охх и аз на това се надявам, ходих на един пробен беше доста лесен сравнение с няколко други.. но този лесния беше от съюза на математиците, а другите изпити бяха правени от някакви курсове, а там тестовете се избират от учители по математика от основни у-ща и не ми се вярва да е толкова трудно, но нз ..

CherryBell13
05-17-2011, 14:53
абе дано да са лесни защото аз ходя и на уроци и решавам почти еднакви задачи и като ми дадат някаква друга се оказва лесна ама на мене не ми идва на акъла как да я реша :? дано дано дано да са лесни :smt051

justwannabewithyou
05-17-2011, 15:00
абе дано да са лесни защото аз ходя и на уроци и решавам почти еднакви задачи и като ми дадат някаква друга се оказва лесна ама на мене не ми идва на акъла как да я реша :? дано дано дано да са лесни :smt051


даноооооооооооооооо :(

Pamaa
05-17-2011, 15:05
Няма как да не се шашкаме/притесняваме, все пак от това ни зависи живота, защото, колкото и да знаеш и колкото да си ученолюбив, можеш нещо да объркаш и всичко да се провали и да влезеш в долнопробно училище. А в училища, в които не се иззисква учене и е голяма свободи, влизат мързеливите, а средата е определяща :) .

Под 'очаква' се имам предвид, че щом на четвърти клас са им дали по-трудни неща, то и на нас ще бъде по-трудно, все пак едни и същи хора го изготвят. Миналогодишните изпити са си направо трагедия. Невероятно лесни, но това, каква гаранция ни дава, че тазгодишните ще са такива. Смея да мисля, че ще е обратното!

justwannabewithyou
05-17-2011, 15:16
Няма как да не се шашкаме/притесняваме, все пак от това ни зависи живота, защото, колкото и да знаеш и колкото да си ученолюбив, можеш нещо да объркаш и всичко да се провали и да влезеш в долнопробно училище. А в училища, в които не се иззисква учене и е голяма свободи, влизат мързеливите, а средата е определяща :) .

Под 'очаква' се имам предвид, че щом на четвърти клас са им дали по-трудни неща, то и на нас ще бъде по-трудно, все пак едни и същи хора го изготвят. Миналогодишните изпити са си направо трагедия. Невероятно лесни, но това, каква гаранция ни дава, че тазгодишните ще са такива. Смея да мисля, че ще е обратното!


охх :( .. мисля, че си права като казваш, че няма как да не се претесняваме, все пак от това зависи бъдещето ни и какви хора ще станем занапред ! ..

kamen971
05-17-2011, 15:30
Хората ,които си учат и дават всичко от себе ще направят изпита, какъвто и да е. 8) Сигурен съм.Ако не си уверен в знанията си може да се провалиш от толкова голямо притеснение.Трябва да сме уверени в знанията си и да знаем .че ще успеем. :)

Pamaa
05-17-2011, 19:17
Хората ,които си учат и дават всичко от себе ще направят изпита, какъвто и да е. 8) Сигурен съм.Ако не си уверен в знанията си може да се провалиш от толкова голямо притеснение.Трябва да сме уверени в знанията си и да знаем .че ще успеем. :)

Вече няма търпение да идват изпитите и колкото повече наближават, толкова повече имам чувството, че ще е супер лесно и, че ще го направя :D .

icebulllet14
05-17-2011, 19:26
аз уж ходих на пробен по БЕЛ ... и лесно, лесно, ма накрая к'во ... 77 точки |( ... по математика обаче много ме е яд, че не отидох ... вс имаха много слаби резулатати в класа ми и съм се паникьосала брутално ;ххх

kamen971
05-17-2011, 19:30
Хората ,които си учат и дават всичко от себе ще направят изпита, какъвто и да е. 8) Сигурен съм.Ако не си уверен в знанията си може да се провалиш от толкова голямо притеснение.Трябва да сме уверени в знанията си и да знаем .че ще успеем. :)

Вече няма търпение да идват изпитите и колкото повече наближават, толкова повече имам чувството, че ще е супер лесно и, че ще го направя :D .
Вярвам ,че ще успеем поне през последните месеци от както съм в този форум видях,че има и други толкова нахъсани като мен да влязат.Изпитът ще е лесен и си слагам като минимум резултат по БЕЛ, 90т. и вярвам ,че ще имам повече! :)

Pamaa
05-17-2011, 19:42
^И аз се надявам по БЕЛ да имам над 90 точки :D . С преразказа мисля, че ще се справя, само да не стане да се омотам на въпросите, въпреки, че на вс тестове в уч-ще ( формата на външното оценяване ) изкарвам 59-61 точки :) .

CherryBell13
05-18-2011, 07:44
Охх аз пък колкото повече наближават толкова повече се депресирам и притеснявам :( по български ми е лесно там съм сигурна че ще го взема но по математика :? :( хем съм ходила на уроци обаче ако е някаква задача дет само кат я прочетеш не можеш да разбереш кво искат от тебе :( там ш се издъня и съм сигурна най-много само уравненията да са ми верни :? оххх ако продължа да мисля за това ще откача ](*,) :smt119 ](*,)

stelSs21
05-18-2011, 16:50
А кога са ви изпитите?

CherryBell13
05-18-2011, 17:10
27 и 30 :o

Fiction7577
05-18-2011, 17:29
Стига сте се паникьосвали бе! :) Никаква полза няма от това. Ако сте ходили на уроци, и на пробни изпити ще е нищо работа за вас... Релакс! 8)

Спомням си аз като кандидатствах, имаше по-умни от мен на изпита (особено по математика), а от притеснение едва едва хванаха 3, а аз имах 4 :lol: :lol: ... Говоря за 2009 година.

Айде по-позитивно, нищо страшно няма. :)

Nestlee
05-22-2011, 14:20
Няма да се притеснявате, защото какво печелите от това- и да се притеснявате, и да не се, теста няма да се промени, шанс няма знанията да станат повече, а само може нещо да забравите / аз точно за това не се впрягам толкова в ученето - едно притеснение ми е е*ало майката, а така като не знам няма какво да загубя. :D друг е въпроса, че съм страшно мързелива. :s / Миналата година ходих на училище, учих каквото учих, изкарвах оценки /2,3,4,5 и много рядко имах шестици/ , силните оценки с пищови, разбира се ... с една дума - почивка /както всяка година/. Впрочем бях в ново училище, затова може би бях с не толкова силни оценки /и защото не си впрягах г*за да уча/. Дойдоха изпитите /оххх едни хубави слънчеви дни, много яко беше/ мм нали писах там. По български нещата са лесни, а по математика някой ги знаех, други по логика, трети на късмет. И без никакво впрягане и частни уроци изкарах 4 по математика, а 5 по български. Влезнах ,където исках и осми клас го изкарвам перфектно! Та смятайте вие с вашето страшно учене, много частни уроци какво ще изкарате!!!! Вие където знаете се притеснявате, а аз където не знаех изобщо не ми пукаше. :D Ааа обаче после, когато си въвеждах входящия номер и ЕГН-то в сайта на МОН ,за да си разбера резултата вече страшно се притесних. Това, че всеки си мисли, че теста е труден и притеснението ми е перфектното оправдание за пред учители (бих им казала " Госпожо/господине не може една слаба оценка на някакъв си тест, изкарана благодарение на притеснение, да ми е*бе майката на целогодишното ми учене) и няма как да ми оставят оценката от изпита /ако бе по-слаба от оформящата се за срока/ за срочна. И друго - разбрах, че в гимназиите има недостиг на ученици и дори с някаква си тройка могат да те приемат.

BaffaLsc
05-22-2011, 15:53
Не си единствен/а, спокойно..
Най - добра подготовка можеш да направиш като решаваш
повечко тестове, да се упражняваш..
Иначе.. едва ли някой има информация дали тестът ще е труден,
то от теб зависи.. ако си учил/а, няма как да се провалиш, сещаш ли се ?

Nestlee
05-22-2011, 19:59
Няма как да го направят труден , защото нали се сещате, че родителите и децата след това ще вдигнат огромен шум! Както 2009 се оплакаха, че има логически задачи на теста по математика, веднага 2010 се бяха съобразили и им биха шута на задачите, предназначени за напреднали! А и сега на фона на издънката със теста по бълг. език за 4 клас. Просто шанс няма!

Anonimen05
05-22-2011, 20:10
Аз в момента също съм 7 клас. Тази година ходих на школа и на пробни изпити. Дано всички се справим. Донякъде вече съм притеснена. Да ти кажа честно се чудя дали е по-хубаво изпита да е по-труден или по-лесен. Проблема е, че ако е по-лесен много повече ученици ще успеят да изкарат по- високи оценки и конкуренцията ще е голяма. Не мисли какъв ще е просто тези дни реши още тестове и вярвай в себе си. Късмет! :-) Искам да попитам някой, ако знае. Чувала съм, че ако двама човека имат еднакви оценки на изпита и мястото в училището, което искат да влезнат е само едно се гледа цялата диплома. Вярно ли е ?

Anonimen05
05-23-2011, 09:34
Аз в момента също съм 7 клас. Тази година ходих на школа и на пробни изпити. Дано всички се справим. Донякъде вече съм притеснена. Да ти кажа честно се чудя дали е по-хубаво изпита да е по-труден или по-лесен. Проблема е, че ако е по-лесен много повече ученици ще успеят да изкарат по- високи оценки и конкуренцията ще е голяма. Не мисли какъв ще е просто тези дни реши още тестове и вярвай в себе си. Късмет! :-) Искам да попитам някой, ако знае. Чувала съм, че ако двама човека имат еднакви оценки на изпита и мястото в училището, което искат да влезнат е само едно се гледа цялата диплома. Вярно ли е ?
Не е вярно. :)
Първо равните оценки от изпитите не означават задължително равен бал, тъй като различините ученици може да са с различни балообразуващи оценки от дипломата.Но да кажем, че и по този показател са равни. Тогава не се взима цялата диплома, а средноартиметичната оценка от определени предмети, в които не влизат физическо, музика, изобразително, трудово, ЗИПОВЕ и СИПОВЕ, информационни, втори чужд език. Общо взето основните предмети. Естсествено, че това е в общи лини, тъй като някое конкретно училище може да си има и различен регламент.Ако дори при такова изчисление на средноаритметичната оценка се достигне до равни показатели, приемат надпланово всички с равния бал.

Мерси :-)

Djuff
05-23-2011, 10:34
Абе дано имам някъв шанс да препиша по математика, че незнам НИЩО.

Nestlee
05-23-2011, 13:53
^ Има ли желание, има и начин! xD

LaChupacabra
05-23-2011, 14:26
е как ще преписваш ебаси...има хора които цяла година са учили и са се старали и има и такива които цяла година нищо не правят... примерно ако накакъв такъв ми вземе мястото в гимназията в която искам... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: -.-

иначе аз цяла година си уча,старая се...тая седмица решавам тестове като машина..надявам се да се справя...математиката ме притеснява повече.... :booooomb:

SweetAngell
05-23-2011, 16:45
решавай тестовете от миналата година ! Аз се подготвям върху тяхх, немисля че ще са по различнии :) :) :)

RaisedOnRock
05-23-2011, 17:00
все пак от това ни зависи живота
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nestlee
05-23-2011, 20:04
Ааа LaChupacabra щом си мислиш, че на тези, които преписват им е лесно - преписваи и ти! Някой да те е спрял??? ... Замисли се защо ти не го правиш и бързо ще разбереш, че и преписването не е толкова лесно! Ааа де*ба лесно ви е да гледате отстрани и да обвинявате.

Svetlio1556
05-27-2011, 11:31
Тестовете наистина не бяха различни от миналата година.. поне този по Бел,де..

leandra
05-27-2011, 11:44
Тестовете наистина не бяха различни от миналата година.. поне този по Бел,де.. Да тестът беше приличен,но преразказът ме затрудни..много детайли,много нещо.Вие как се справихте? :-o

leandra
05-27-2011, 11:51
Тестовете наистина не бяха различни от миналата година.. поне този по Бел,де.. Да,теста беше приличен,но преразказа :shock: ме затрудни,на вас как ви се стори.Като цяло как се справите

Runaway11
05-27-2011, 11:53
Преразказът беше по-лек от миналогодишния според мен :) Тестът също не беше труден.

leandra
05-27-2011, 12:03
Имаше толкова детайли..Да съгласна съм беше по-лесен от миналогодишния.Ти как се справи? :)

Metallica12
05-27-2011, 14:00
Май се уверихте,че изпитът не беше толкова труден,колкото се притеснявахте :)

alexva
05-27-2011, 17:06
Май се уверихте,че изпитът не беше толкова труден,колкото се притеснявахте :)
Той хич не беше труден, но аз имам 55/65 на първия модул. Не мога да повярвам. Грешки от сорта на "Посочете НЕВЯРНОТО" аз съм писал вярното или кои са от несвършен вид, аз съм писал от свършен. Много ме е яд просто...

Djuff
05-27-2011, 17:21
колко са точките на първия?

alexva
05-27-2011, 17:31
колко са точките на първия?
Тоест? Общо са 65.

Djuff
05-27-2011, 17:35
лелеее и 31 каква оценка ще да е?

MegiBoOm
05-27-2011, 17:38
честно казано не знам, нямам скалата пред мен иначе бих ти казала....
но ако се замислиш 31 е долу-горе половината от 65, тоест ако 65- 6.00, то 31 - 3, даже ако не 2,90..... :(

Djuff
05-27-2011, 17:45
31 със сигурност съм изкарала за другите някой не си спомням кво съм отговорила, други пък и идея си нямам кво съм отговорила...тя пък една така ме окуражи вика ми, че няма да ми стигне времето и аз на бегом...гадост :(

Metallica12
05-27-2011, 19:45
Ммм,защо подвеждате- мисля,че миналата година 18 точки стигаха за 3ка!!!Не съм 100% ,че е вярно,но.. провери :)Много се надявам и по математика да имате късмет,защото с лесният тест по Бел и математиците са се справили,което означава,че при гаден тест по мат те ще имат по-хубави оценки и балове,но да се надяваме,че всичко ще е балансирано,както при нас миналата година!Още веднъж успех и на математиката!

maxidimov
05-27-2011, 19:56
Ммм,защо подвеждате- мисля,че миналата година 18 точки стигаха за 3ка!!!Не съм 100% ,че е вярно,но.. провери :)Много се надявам и по математика да имате късмет,защото с лесният тест по Бел и математиците са се справили,което означава,че при гаден тест по мат те ще имат по-хубави оценки и балове,но да се надяваме,че всичко ще е балансирано,както при нас миналата година!Още веднъж успех и на математиката!

Те нали тази сутрин обсъждаха да са нужни 30 точки за тройка. :o
Айде мерси за успеха. :)

Metallica12
05-27-2011, 20:02
Ами не знам,миналата година поне бяха 18.. гледах и една скала от 2007,там пък са 16.. както и да е,да се надяваме да не гледате тази оценка!!!! Иначе,ако има още по-високи резултати,напълно възможно е и да се вдигне скалата.

SpIdeR628
05-27-2011, 20:37
И мен ме сръчкаха...едни че няма да са справа други че няма да ми стигне времето..нема да влезна никъдее пфффффффф ... иначе имам около 5..6 грешки нз +/- 2..3 :?

yondii
05-28-2011, 04:34
теста по БЕЛ не беше нещо кой знае какво, обаче аз се прецаках доста яко ;хх .. от 1 до 18 имам 3 гресхки и там след това с отворените отговори имам 1-2 малки грешки, за което нз дали ще ми дадат точка ..
Аа аз да попитам - знаете ли дали на 21 упражнение ако си написал "но усещането, че всяко злое за добро" ще ти дадат точка :(