PDA

View Full Version : Дял C:/



galin4o0o
05-16-2011, 18:54
Може ли без да си прейнстал.Компютъра да си увелича дял C:/ Че нещо е почнал да ми свети червено,че е препълнен и просто не знам от къде се е напълнил сигурно е от новите драйвери по Windowsa ? И ако може с коя програма и как става.Мерси :)

GregoryHouse
05-16-2011, 19:14
OS ?

galin4o0o
05-16-2011, 19:22
Windows 7 64 bit : )

skuck
05-16-2011, 19:23
Временно решение е програмата CCleaner

galin4o0o
05-16-2011, 19:31
Именно с нея чистя и все пак не ми освобождава почти нищо.Преди махаше доста сега все едно не трие нищо.И не знам от къде се пълни това чудо при положение,че нямам инсталирана програма от 3 месеца най-малко.И го чистя редовно с CCleaner

skuck
05-16-2011, 19:38
Вероятно не си задал виртуалната памет да е някъв определен размер и тя се разширява... съответно ти заема място от Ц-то. Ако имаш много рам памет те съветвам да премахнеш изцяло виртуалната памет.

Go to control panel>system and security>system
Click on advanced tab
In the performance section click on settings
Again click on Advanced > click on Change in the Virtual Memory section
Change the virtual memory [pagefile size]
restart your computer

Ако ти е малко рам памета намести файла за виртуалната памет да е 2х физическата и.... partition magic ... и се моли да не спре тока докато реже партишъните.

xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 20:00
Изключи system restore и изстрий точките на възстановяване. На мен ми се изпразниха 3гб като го направих.
Също така махни всичко от папката "prefetch" в директория windows. :)
Ако в system32 имаш папка със заглавие от 1 буква трий.

skuck
05-16-2011, 20:03
Също така махни всичко от папката "prefetch" в директория windows. :)
Ако в system32 имаш папка със заглавие от 1 буква трий.

Не е мъдро решение. След време уиндоус си търси тези боклуци... По добре не пипай нищо по системата ако не искаш да преинсталираш...

xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 20:10
Също така махни всичко от папката "prefetch" в директория windows. :)
Ако в system32 имаш папка със заглавие от 1 буква трий.

Не е мъдро решение. След време уиндоус си търси тези боклуци... По добре не пипай нищо по системата ако не искаш да преинсталираш...
ама той е с 7-ца.. Незнам,аз съм от 3 години с виста и и няма нищо. Иначе най-редовно си бръничкам из системата 8-)

GregoryHouse
05-16-2011, 20:12
Я чекни папка Temp и Temporary Internet Files .... Ако има багаж вътре - през прозореца.

skuck
05-16-2011, 20:13
CCleaner ги чисти попринцип...

galin4o0o
05-16-2011, 20:30
Вероятно не си задал виртуалната памет да е някъв определен размер и тя се разширява... съответно ти заема място от Ц-то. Ако имаш много рам памет те съветвам да премахнеш изцяло виртуалната памет.

Go to control panel>system and security>system
Click on advanced tab
In the performance section click on settings
Again click on Advanced > click on Change in the Virtual Memory section
Change the virtual memory [pagefile size]
restart your computer

Ако ти е малко рам памета намести файла за виртуалната памет да е 2х физическата и.... partition magic ... и се моли да не спре тока докато реже партишъните.

Да направих го,рамта ми е 4 Гб дд3 1066 Mhz ли как беше,мисля,че е достатъчно,върна ми много от пространството бях на 1,28 свободна сега съм над 5Gb мерси много :}

galin4o0o
05-16-2011, 20:34
Мерси на всичките,приятели :)

Righteousness
05-16-2011, 21:41
Никога не забравяй че Desktop-а ти My Documents (само Documents при 7) и другите папки който си идват барабат с бозата са на C!!!
Като си с 7 провери колко ти е голяма Users папката в C. Ако е над 2GB помисли в/у горните директории...

JDeel
05-17-2011, 09:07
Програмата Partition Magic вършеше работа при старите Windows, a Windows 7 има вградена тази възможност - да променяш размера на дяловете. Но е доста "пипкаво".

Start -> десен бутон на Computer -> Manage -> Disk Management

За да разшириш някой дял (да имаш функцията "Extend Volume" при десен бутон на дяла) трябва точно след него на картинката да имаш празно парче - "unallocated". Това обаче става малко трудно. Ако имаш място където да прехвърлиш временно целия D ще стане лесно.

RadioMan
05-17-2011, 09:16
Добра тема и аз таман си мислих да пускам подобна и аз като колегата имим същия проблем с Ц но от коментарите които прочетох дано ми се оправи и нещо дя не се бъгне

Righteousness
05-17-2011, 11:01
Програмата Partition Magic вършеше работа при старите Windows, a Windows 7 има вградена тази възможност - да променяш размера на дяловете. Но е доста "пипкаво".

Start -> десен бутон на Computer -> Manage -> Disk Management

За да разшириш някой дял (да имаш функцията "Extend Volume" при десен бутон на дяла) трябва точно след него на картинката да имаш празно парче - "unallocated". Това обаче става малко трудно. Ако имаш място където да прехвърлиш временно целия D ще стане лесно.

Не ги карай да правят това. Ще си прецакат всичките файлове ако не разберат как точно е чалъма. Най-добре да чистят и ако не е достатъчно да викнат някой да им го направи.

MrCreeper
05-18-2011, 19:04
Друг вариант е да компресираш файловете на диска
Десен бутон -> пропертис -> Дженерал -> Компрес дис драйв....