PDA

View Full Version : Не изпитвам нужда от сън



xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 22:21
:-o Здравейте! Откакто се помня спя по много малко часове. Най-дългото време на сън ми беше 4ч. след прием на Валериан. Изобщо не изпитвам никакво чувство на умора. Четох в интернет, че е нормално да се спи най-малко 6 часа! :shock: а аз просто не мога, не ми се спи!
Това нормално ли е? :(

Schulze
05-17-2011, 01:38
Не знам за теб, но и аз от доста време спя много малко (в смисъл за мен малко е нещо от порядъка на 5-6 часа). Лягам си към 4-5 сутринта и ставам към 11-12.

AlaBalaa
05-17-2011, 05:15
ами не знам, но с тоя биологичен часовник... да си лягате сутринта

gab4ooo
05-17-2011, 09:40
Значи ако се натоварваш малко повечко може и голяма нужда от сън да изпиташ . тренираш ли нещо ? натоварваш ли се физически ? Ако нито едно от двете работи не правиш пак не е много нормално да спиш само 4 4аса и то като си на валериан . една приятелка спеше по 6 4аса и откриха че има психическо разтройство и сега се лекува с психолог . не казвам че и ти имаш , но това не е много нормално .

vankata5555555
05-17-2011, 11:23
Работиш ли,спортуваш ли,как се храниш,как ти протича деня,болен ли си от нещо.Все пак не сме гадатели.Аз каквото и да правя 10-12 часа(ако не ме събуди никой)не ми мърдат.

xxxmyheroinexxx
05-17-2011, 11:54
Работиш ли,спортуваш ли,как се храниш,как ти протича деня,болен ли си от нещо.Все пак не сме гадатели.Аз каквото и да правя 10-12 часа(ако не ме събуди никой)не ми мърдат.
Почти цял ден съм навън. Карам скейтборд. Би трябвало да изразходвам енергия. Храня се като всяко момче на моите години, с две думи ям доста..но не надебелявам. Не съм болен от нищо, правиха ми пълна кръвна картина - всичко е в норма. Имам чувството, че и лекарката не знае какво ми е. Само приспивателни ми дава. Иначе се чувствам страхотно..но според мен това не е нормално. Не мога да си обясня как така спиш 10 часа..аз и 4 не мога. Будя се, не ми се спи.
Не пия кафе, нито някакви добавки,стимуланти и т.н

vanesa0pld
05-17-2011, 19:02
Аз колкото по-малко спя,толкова по-добре ми е :D
иначе съм сънита,раздразнителна,неор иентирана

Greennight
05-17-2011, 19:49
Оф,радвай се на организма ти,аз не мога да се наспя и с 8 часа на денонощие :?

gab4ooo
05-17-2011, 19:54
аз спя като си легна от 01:00 часа например до 13:00 часа на обед :Д не мога да стана и то от мързел , но аз се будя много през вечерта и докато заспя са ми нужни 4 4аса :Д по - добре не се тъпчи с хапчета защото един път почнеш ли ги няма да спреш !!!

LoveMnmL
05-18-2011, 11:48
Аз пък не мога да спя вечерта.Преди 5-6 не мога да си легна просто,лягала съм си много пъти и не се въртя по 2-3 часа.Единствено заспивам по-лесно,ако 3-4 дена съм си недоспала.Иначе спя по много часове,12 не ми стигат понякога,но не мога да спя вечер в повечето случаи. :D
А иначе твоя случай е доста странен,един приятел се оплакваше от това,но той използваше някои неща пък и пиеше,а ти не използваш нищо и не можеш да спиш повече от 4 часа.Не знам,ходи някъде другаде на лекар да видиш какво ще ти кажат.

infected9
05-19-2011, 07:28
Не пии приспивателни много често,защото след време няма да имат никв ефект.Организма свиква ,а и е вредно.Иди на психолог,в най-добрия случай може и диазепам да ти изпише :Д

sapphire5
05-19-2011, 15:13
според мен не е нормално

cobisbob
05-19-2011, 15:22
Според мен не е нормално, но от някъде бях чувал, че се срещат доста такива случаи. Не искам сега да те плаша нещо, но определено това не трябва да продължава дълго, чувал съм кофти неща.

vankata5555555
05-19-2011, 20:14
Само мога да ти кажа РАДВАЙ СЕ !

rado0201
05-20-2011, 06:14
Според мен не е много хубаво...
Това че до мозъка ти не пристигат "сигнали"- "спи ми се", не означава, че той няма нужда от сън.

Можеш да прочетеш колко важни работи се случват с тялото ти по време на сън. Един вид мозъкът ти и цялото ти тяло се подготвят за следващия ден.

И все пак аз бих споделил мнението си, че НЕ е полезно, но не бих казал, че е и опасно, освен ако наистине не е свързано с конкретно заблояване. Познавам и други хора, които спят по толкова, така че не се притеснявай :)

Ако се замислиш, препоръчителната продължителност на съня трябва да е 8 часа. Така че ти не си "по-ненормален" от тези, които спят по 12 часа- ти спиш 4 часа по-малко, а те 4 часа повече /което също НЕ е добре/. Струва ти се по-ненормално, просто защото твоят тип е срещан по-рядко от тези "сънливците" :]

vankata5555555
05-20-2011, 21:47
Да,зависи дали това се получава от болест.Аз познавам хора които просто се наспиват и немогат повече да стоят в леглото.Аз пък немога да стана...