PDA

View Full Version : ............



didenceeto
05-17-2011, 08:25
..........

sexa_na_kompleksa
05-17-2011, 08:30
Изобщо не съм съгласна. Очаквах да е нещо, което е трудно за развиване, но Далчев.....

BloomF
05-17-2011, 08:53
На К. Гълъбов

Пред мен е книгата разтворена

и денем, и нощя;

все сам, аз не познавам хората,

не зная и света.



Прилитат и отлитат птиците,

изгрява ден, залязва ден:

аз дните си като страниците

прелиствам уморен.



Години да четеш за чуждия

живот на някой чужд,

а твоят, никому ненужен,

да мине глух и пуст.



До мене ти не стигна никога,

о, зов на любовта,

и аз изгубих зарад книгите

живота и света.



1926 г.



Това ли е произведението? Много е хубаво :)

sexa_na_kompleksa
05-17-2011, 09:02
^ Да, това е.

baroveca9302
05-17-2011, 09:10
Темата е приятна и не е трудна! Ако някой е намерил теста, може ли да го качи?

Colouring
05-17-2011, 09:38
И на мен ми харесва произведението-приятно е.
Ама нямам думата де,сигурно зрелостниците се мъчат.Дано да са се справили!

mnogoznaikO
05-17-2011, 09:45
Мисля , че съм се справил :) Важно ми е да хвана тройката и мисля , че я имам :-P

Евала на бат Наско за стихотворението :grin:

Scouser
05-17-2011, 09:50
Какво направихте, зрелостници? Аз горе/ долу се справих. Далчев много ми харесва като автор и стихотворението беше добро, мисля че се справих. При мен лошото беше, че свърших за 2 часа и 30, чаках още 30 минути, накрая ми омръзна да чакам, а и нямаше гаранция, че ще дадат отговорите и си тръгнах. Да, обаче накрая са ги дали и сега ми е малко кофти, но уискито оправя работата.

mnogoznaikO
05-17-2011, 09:53
Какво направихте, зрелостници? Аз горе/ долу се справих. Далчев много ми харесва като автор и стихотворението беше добро, мисля че се справих. При мен лошото беше, че свърших за 2 часа и 30, чаках още 30 минути, накрая ми омръзна да чакам, а и нямаше гаранция, че ще дадат отговорите и си тръгнах. Да, обаче накрая са ги дали и сега ми е малко кофти, но уискито оправя работата.


к'ви отговори са дали бе ? ташак ли си правиш ? и айде дайте линк с матурата и отговорите , че аз не мога да я намеря :o

Scouser
05-17-2011, 10:03
Какво направихте, зрелостници? Аз горе/ долу се справих. Далчев много ми харесва като автор и стихотворението беше добро, мисля че се справих. При мен лошото беше, че свърших за 2 часа и 30, чаках още 30 минути, накрая ми омръзна да чакам, а и нямаше гаранция, че ще дадат отговорите и си тръгнах. Да, обаче накрая са ги дали и сега ми е малко кофти, но уискито оправя работата.


к'ви отговори са дали бе ? ташак ли си правиш ? и айде дайте линк с матурата и отговорите , че аз не мога да я намеря :o

Братле, аз съм от малко градче. Приятелите ми казаха, че след като съм си тръгнал, баш преди края на изпита е влязла класната, носела листче с отговорите от 1-ви до 33-ти въпрос.

mnogoznaikO
05-17-2011, 10:10
Какво направихте, зрелостници? Аз горе/ долу се справих. Далчев много ми харесва като автор и стихотворението беше добро, мисля че се справих. При мен лошото беше, че свърших за 2 часа и 30, чаках още 30 минути, накрая ми омръзна да чакам, а и нямаше гаранция, че ще дадат отговорите и си тръгнах. Да, обаче накрая са ги дали и сега ми е малко кофти, но уискито оправя работата.


к'ви отговори са дали бе ? ташак ли си правиш ? и айде дайте линк с матурата и отговорите , че аз не мога да я намеря :o

Братле, аз съм от малко градче. Приятелите ми казаха, че след като съм си тръгнал, баш преди края на изпита е влязла класната, носела листче с отговорите от 1-ви до 33-ти въпрос.


Ами ..... к'во да ти кажа ... супер к'во ... :-x

DesireToFire
05-17-2011, 10:13
Какво направихте, зрелостници? Аз горе/ долу се справих. Далчев много ми харесва като автор и стихотворението беше добро, мисля че се справих. При мен лошото беше, че свърших за 2 часа и 30, чаках още 30 минути, накрая ми омръзна да чакам, а и нямаше гаранция, че ще дадат отговорите и си тръгнах. Да, обаче накрая са ги дали и сега ми е малко кофти, но уискито оправя работата.


к'ви отговори са дали бе ? ташак ли си правиш ? и айде дайте линк с матурата и отговорите , че аз не мога да я намеря :o

Братле, аз съм от малко градче. Приятелите ми казаха, че след като съм си тръгнал, баш преди края на изпита е влязла класната, носела листче с отговорите от 1-ви до 33-ти въпрос.

От къде си :D

Lorein
05-17-2011, 10:15
Далчев поначало е странен, но лесен за разсъждение. Жалкото е, че беше сред двама-тримата автори, които не можах да преговоря. Написах си, но ако бях успяла да преговоря, щях да го напиша още по-хубаво.
Честно казано очаквах по-лесна матура. Не казвам, че беше трудна, но лично за мен имаше няколко въпроса, на които отделих доста време да мисля.
Ще чакаме отговорите да сравняваме.

Scouser
05-17-2011, 10:20
Е, супер, ма се прецаках, че не стоях до края.
DesireToFire, от Бяла Слатина съм, ако ти говори нещо. :D

Cybershot
05-17-2011, 10:25
Да ви пик*я на скапаната образователна система в тази държава. Писна ми все хора, които грам не вдяват да имат по-високи оценки от хората, които реално знаят. Уж щяло да има драконови мерки, драконова простотия. Като нищо не знаеш, препиши за 3 и си заминавай, ама те нагли и преписват всичко. Винаги ще е така, няма да се промени. Как аз мога да седна и да уча и да изкарам хубава оценка, а те тарикати... Аман от селски тарикатщини. Тия матури сега не трябва да ги признават в университетите! Хора, които не знаят кой е Вазов и Ботев ще имат 5+

deadfish
05-17-2011, 10:26
Не мога да намеря матурата в сайта на министерството.Някой да помогне :-)

Red_Devil
05-17-2011, 10:29
Лесен беше теста и матурата като цяло. С малко късмет може и 6.00 да имам 8) за 3 часа я направих, и то като си проверявах по 3 пъти всичко :)

Righteousness
05-17-2011, 10:52
Доволно бих казал. С малко знания, средно преписване, много късмет я направих. Но ми требе 3, аз ще влизам Информатика, за последен път погледнах тази идиотщина наречена литература :D

buba_strelec
05-17-2011, 11:03
отговорите кога ще излязат ? :)

mnogoznaikO
05-17-2011, 11:19
Да ви пик*я на скапаната образователна система в тази държава. Писна ми все хора, които грам не вдяват да имат по-високи оценки от хората, които реално знаят. Уж щяло да има драконови мерки, драконова простотия. Като нищо не знаеш, препиши за 3 и си заминавай, ама те нагли и преписват всичко. Винаги ще е така, няма да се промени. Как аз мога да седна и да уча и да изкарам хубава оценка, а те тарикати... Аман от селски тарикатщини. Тия матури сега не трябва да ги признават в университетите! Хора, които не знаят кой е Вазов и Ботев ще имат 5+

Едва ли ще има ученик , който ще откаже да напише верните отговори... Отговорите им ги е дала класната , защото тя е направила тест-а... те отговорите изобщо не се дават.. ще излязат чак кам 3 часа днеска. При нас бяха само учители от други училища :o

vagarious
05-17-2011, 11:26
И аз съм супер очарована от лесната матура.Далчев ми беше сред желанията за 41ви въпрос.И като цяло приключих за 2ч..Сега като гледам кой какво пише из фб, а и с моя клас - всичко ни съвпада.Не е гаранция, че е вярно, ноо .. успокоение си е.
Супер,суер,супер....мислех, че ще е по-трудна. :grin:

xWandereRx
05-17-2011, 11:34
доволна съм от 41 задача, въпреки че се падна едно от най- тъпите стихотворения :D иначе Далчев беше от тия, които най - много исках да се паднат, литературните въпроси не бяха трудни, обачеее тия по бълг. бяха ОТВРАТИТЕЛНИ !!!! :( :( :( :(

baroveca9302
05-17-2011, 11:37
ЕТО ГО ТЕСТА http://pmgzlatarov.org/Documents/DZI_BEL_17mai_2011.pdf

AceXe
05-17-2011, 11:43
Сега остава някой да даде и верните отговори и перфектно. :)

endzeit
05-17-2011, 11:57
бе 5+ ако не ми анулират работата задето съм си написал името ръкописно а не печатно :lol:

didenceeto
05-17-2011, 12:01
........

SaintLucifer
05-17-2011, 12:05
Темата беше гадна, не за друго, ами защото не успях да преговоря Далчев много обстойно, а "Книгите" за разлика от другите му произведения не е в направлението диаболизъм, т.е. трябва да му се отдели специално внимание, ама както и да е, вев има.

Какво ме подразни?
Имаше некоректно зададени въпроси(2 и 8 или 9), при които имаше по повече от един верен отговор, консултирах се и с учители след това, и те са на същото мнение, дано бъде взето под внимание.
Имаше тъпанарски грешки от рода на объркани страници и т.н.(текста беше на стр.6, а в условието пишеше стр. 5), което само по себе си не е нищо, ама след толкова биене в гърдите колко е идеална матурата да правят такива елементарни грешки е смешно.


Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички. Вместо да препишат за 3ка и да млъкнат те наглеците взимат всичко и изкарват 5ци, което просто не е честно.
Защо аз 5 години съм ходил на училище и съм учил за тая 5ца, като на тия провинциални тъпанари им я дават на готово??
Къде е справедливостта?

didenceeto
05-17-2011, 12:10
........

Violenza
05-17-2011, 12:13
Тия матури са абсолютна пародия и изобщо няма смисъл от тях.

gesh0603
05-17-2011, 12:15
Темата беше гадна, не за друго, ами защото не успях да преговоря Далчев много обстойно, а "Книгите" за разлика от другите му произведения не е в направлението диаболизъм, т.е. трябва да му се отдели специално внимание, ама както и да е, вев има.

Какво ме подразни?
Имаше некоректно зададени въпроси(2 и 8 или 9), при които имаше по повече от един верен отговор, консултирах се и с учители след това, и те са на същото мнение, дано бъде взето под внимание.
Имаше тъпанарски грешки от рода на объркани страници и т.н.(текста беше на стр.6, а в условието пишеше стр. 5), което само по себе си не е нищо, ама след толкова биене в гърдите колко е идеална матурата да правят такива елементарни грешки е смешно.


Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички. Вместо да препишат за 3ка и да млъкнат те наглеците взимат всичко и изкарват 5ци, което просто не е честно.
Защо аз 5 години съм ходил на училище и съм учил за тая 5ца, като на тия провинциални тъпанари им я дават на готово??
Къде е справедливостта?

За темата съм съгласен. Ама аз по принцип мразя интерпретации...
Не разбрах какво му има на втори въпрос. Точно там, не съм се колебал, че е В (израсна трябва да е)


Въпросите по литература май тоя път бяха по-лесни от тия по граматика.

SaintLucifer
05-17-2011, 12:18
За темата съм съгласен. Ама аз по принцип мразя интерпретации...
Не разбрах какво му има на втори въпрос. Точно там, не съм се колебал, че е В (израсна трябва да е)


Въпросите по литература май тоя път бяха по-лесни от тия по граматика.

Аз расТа, ти расТеш - корен на думата.
Аз израсТвам, ти израсТваш.

gesh0603
05-17-2011, 12:23
прието е да се пише "израсна", учили сме го ;)
тъпи правила и още по-тъпи изключения, ама кво да се прави...

endzeit
05-17-2011, 12:24
Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички.
ДАААА столичаните не преписват :lol: защото са от софия :D :D :D
а да ти разбия главата, малко хленчещо педерастче ? кви 5 години мрънкаш бе ? за 4 месеца прочетох всичките бози и научих правилата по български (БЕЗ да си давам зор ....иначе може и за месец)

SaintLucifer
05-17-2011, 12:25
И аз съм писал В, дано да си прав, защото и според правописния речник е с Т, но другите също са си верни...

SaintLucifer
05-17-2011, 12:27
Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички.
ДАААА столичаните не преписват :lol: защото са от софия :D :D :D
а да ти разбия главата, малко хленчещо педерастче ? кви 5 години мрънкаш бе ? за 4 месеца прочетох всичките бози и научих правилата по български (БЕЗ да си давам зор ....иначе може и за месец)

На столичаните класната не им носи отговорите на листче, защото всички до един са толкова тъпи, че нищо не знаят и дори не могат да пишат...

Но така като гледам как почна с разбиването май няма какво да ти обяснявам, бягай сега у центъро да се се разходиш с новия анцунг.

Red_Devil
05-17-2011, 12:28
Няма въпроси с повече от 1 верен отговор! Аз даже и не се замислих като ги правих въпросните задачи, за които вие казвате, че имали повече от 1 верен отговор. Литературните въпроси бяха прекалено лесни! 8)

gesh0603
05-17-2011, 12:34
http://www.mon.bg/opencms/opencms/top_menu/general/dzi/dzi2011/DZI_BEL_17mai_2011.pdf
има и отговори накрая!

бтв, преписването става главно в селата. В Русе беше доста строго.

endzeit
05-17-2011, 12:39
Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички.
ДАААА столичаните не преписват :lol: защото са от софия :D :D :D
а да ти разбия главата, малко хленчещо педерастче ? кви 5 години мрънкаш бе ? за 4 месеца прочетох всичките бози и научих правилата по български (БЕЗ да си давам зор ....иначе може и за месец)

На столичаните класната не им носи отговорите на листче, защото всички до един са толкова тъпи, че нищо не знаят и дори не могат да пишат...

Но така като гледам как почна с разбиването май няма какво да ти обяснявам, бягай сега у центъро да се се разходиш с новия анцунг.
хахахаХАХАХАХА еми ае така или иначе си се натъжил нещо...
Даааа всичките ми приятели преписаха :D
и дааа преписах в УНСС на сесията през март и ДААА ще отида на редовния и там да препиша :) ти си учи още 5 години и стани професор :razz: само не ми се мяркай за да не ти покажа кво ги правим в "провинцията" такива като теб :D

didenceeto
05-17-2011, 12:41
........

marin4itu
05-17-2011, 12:43
На мене пък ми беше що годе лесна матурата.. Е имаше и въпроси, който ме затрудниха, обаче до резюмето стигнах за половин час.. Най-много ми хареса именно то! Направо с кеф си го написах, все пак варненка съм! От Далчев никак не съм очарована :? По-добре някое разказче на Йовков или на Елин Пелин да се беше паднало.. Ама здраве да е!

При нас също беше строго, не можеше гъг да се каже...

Red_Devil
05-17-2011, 12:49
Току-що си проверих отговорите в сайта на МОН и имам точно 0 грешки :grin: Остана и анализа да съм го написал добре и може да се похваля с максимален резултат 8)

mnogoznaikO
05-17-2011, 12:50
имам най -малко 45 точки. Не знам колко ще ми пишат обаче за есето ;х сиг 4-5-6 ;д

baroveca9302
05-17-2011, 12:52
Някой би ли пояснил на 3 въпрос защо верния отговор е А? Мисля,че тази думичка "зетят" трябва да е "зетът"?!?!?

Red_Devil
05-17-2011, 13:04
Зет не си членува като прът все пак :D

Lorein
05-17-2011, 13:13
Само 1 грешка на тестааааааа! :grin:
63точки без микротемите, резюмето и ЛИС-а.
Микротемите ми бяха:
1.Разположение и ....... на Делфинариума ( не се сещам каква друга дума писах тука :D нещо от сорта на външния вид на сградата май...)
2.Делфините във Варна
3.Поведение на делфините

Дали ще ги признаят, въпреки че са по-различни от образеца? :-o


А иначе за зетят - няма как да е зетЪТ, защото това ще означава в кратък член да се казва зетА, а не зетЯ.

Всъщност сега като се замисля - не знам точно как е за тази дума. :D Просто грешката в подточка А е, че военнопленНическия трябва да е с двойно Н.

SaintLucifer
05-17-2011, 13:16
Само 1 грешка на тестааааааа! :grin:
63точки без микротемите, резюмето и ЛИС-а.
Микротемите ми бяха:
1.Разположение и ....... на Делфинариума ( не се сещам каква друга дума писах тука :D нещо от сорта на външния вид на сградата май...)
2.Делфините във Варна
3.Поведение на делфините

Дали ще ги признаят, въпреки че са по-различни от образеца? :-o


Дано, въпреки че наистина са доста по-различни от образеца.
Доколкото знам, това е по преценка на проверителя, така че ако случиш на хора, като нищо да ти ги признаят. :)

marin4itu
05-17-2011, 13:20
Аз имам 59/60 точки (не си спомням на едната задача какво писах точно :D )

lipsvashh_mi
05-17-2011, 13:20
по забутано нещо за анализ нямаше как да дадат....то Далчев е супер за анализ като цяло,пък и се радвах,че не е Тютюн или Железния светилник,но пък книгите-не бях го очаквала..
Иначе теста беше ок....за 2 часа бях готова с всичко макар,че висях почти до края :D

Prohibited
05-17-2011, 13:31
Какъв е този естетизъм в "Тютюн" ве много ме издразни това, а някой може ли да ми каже на 37 въпрос за всяка запетая ли се дава точка или се дават само ако всички са верни

xWandereRx
05-17-2011, 13:31
имам 4 сигурни грешки на теста и за 2 въпроса не съм сигурна, озаглавените части сякаш няма да ми дадат много точки, едното ми заглавие много го обърках ;д;д разчитам малко на резюмето и повече на съчинението да ми дадат точки и да хвана 5

veile
05-17-2011, 13:45
Някой може ли да качи скалата за оценяване :)

stanislavaaleksandrova
05-17-2011, 13:54
Слаб 2 - до 22,5 т. вкл.
Среден 3 (3,00-3,49) - от 23 т. до 40,5 т. вкл.
Добър 4 (3,50-4,49) - от 41 т. до 58,5 т. вкл.
Много добър (4,50-5,49) - от 59 т. до 76,5 т. вкл.
Отличен (5,50-5,99) - от 77 т. до 94,5 т. вкл.
Отличен 6 - от 95 т. до 100 т.

girlonmove
05-17-2011, 14:09
Скалата, няма да бъде променяна, съобщиха го по интернет новините на бтв :grin:

vagarious
05-17-2011, 14:14
http://prikachi.com/images/616/3350616O.jpg

mrtn
05-17-2011, 14:22
Бе матурата беше сравнително лесна, а темата да не говорим.. наистина очаквах нещо различно 8-)
Аз вчера вечерта четох за Далчев, с мисълта че ми е интересен и някви 10% таих надежда, че ще се падне. А то кво стана.. 8-)
Иначе наистина пожелавам успех на всички да изкарат задоволителни оценки, както и да се справим с втората матура :)
Иначе не съм гледал в интернет, няма и намерение да се ядосвам.. 8-)

xWandereRx
05-17-2011, 14:22
Какъв е този естетизъм в "Тютюн" ве много ме издразни това, а някой може ли да ми каже на 37 въпрос за всяка запетая ли се дава точка или се дават само ако всички са верни

не е ли по 1 точка за всяка вярна запетая ? :-o

sixthsensess
05-17-2011, 14:30
Имам въпрос… забравих да отбележа жанра на последната задача… дали как ще ме санкционират?

didenceeto
05-17-2011, 14:43
............

jjustdoitt
05-17-2011, 14:46
Какъв е този естетизъм в "Тютюн" ве много ме издразни това, а някой може ли да ми каже на 37 въпрос за всяка запетая ли се дава точка или се дават само ако всички са верни

не е ли по 1 точка за всяка вярна запетая ? :-o

По една точка е.

marin4itu
05-17-2011, 14:47
Йееее, за сега имам 4.50 без резюме и без есе! :grin:

Ssummerjam
05-17-2011, 14:52
Хахаха, аз имам още няколко години до матурата, но преди малко реших теста, сравних си отговорите с публикуваните в сайта на МОН и... 45 точки, т.е четворка 8-) И то почти не съм отговаряла на литературните въпроси.. :D

gesh0603
05-17-2011, 15:13
Засега само 2 грешки. За един въпрос не съм 100% сигурен, че съм го отговорил така... И ще видим какво ще стане с резюмето. Малко тъпо написах втората част - Делфините в Делфинариума :D


Ако някой благоволи да ми пише 10 точки на 41 въпрос, може да имам 5.50! :grin:

marin4itu
05-17-2011, 15:25
И аз писах на второто Делфините в Делфинариума :D Иначе на първото писах Делфинариумът във Варна, а на последното не се сещам много, но беше нещо от рода на Животното делфин 8-)

Red_Devil
05-17-2011, 15:26
Има ли хора във форума, които са ходили на уроци по БЕЛ и нямат сега нито 1 грешка на матурата (без резюмето и съчинението)? Любопитно ми е има ли смисъл от тези уроци или там ходят само хора, които гледат да вържат 4 :?

SlowDownBaby
05-17-2011, 15:30
Радвам се,че се падна Далчев,изписах 2 страници по темата,а на теста имам доста грешки :( Българския ми беше доста труден,а с литературата се справих.Иначе като си добавих и половината точки от есето и резюмето ми се получават 70 точки от 100.Надявах се на 6,но и това е нещо.
Иначе аз ходих на уроци,не защото ме мързеше да уча,а просто учителят ми в дск беше идиот и не ни преподаше.Ако не беше госпожата нямаше да се справя. :)

Cybershot
05-17-2011, 15:49
От теста имам загубени 8т от следващата част 2т (с отговорите) и не знам колко ще ми дадат на ония теми и резюмето. Най-добрият вариант е 60т. Писах и 2 страници по темата (ЛИС). Дано да събера около 70-80т общо за 5 и нещо.

kristiann
05-17-2011, 15:53
Бих искал да попитам на задачите със свободен отговор (за пример въпрос 36 с формите на думите) като съм улучил на някоя подточка (за пример подточка Г с формите за учтивост и имам 2 верни 1 грешка при едната форма, тези 2 верни смятат ли ми се за точки,или не ?

LoupGarrou
05-17-2011, 16:16
Уоу, направо останах без думи ! Аз ще държа матури следващата година, но темата за мен беше невероятна. Толкова хубава ми се стори, направо ме изпълни. : ) Иначе утре смятам да реша теста да видя какви точки ще изкарам ...

vagarious
05-17-2011, 16:22
Еее хора, не сте ли решавали матури досега, че питате за отнемането и даването на точки !?
Ако за една задача, максимумът е 10 точки и ако си решил всичко вярно - получаваш ги.Колкото грешки имаш - толкова точки спадат.От 10, 6 ако са грешни - получаваш 4т. ... :-o


"От ранния следобед верните отговори на теста вече можеха да се видят на страницата на просветното министерство. Резултатите се очакват след 10 дни. 39 висши училища вече приемат с оценките от матурите."

mnogoznaikO
05-17-2011, 17:10
Аз имам точно 46т без есето и резюмето ... дано не дадат по - малко от 13т , че няма да хвана 4,5о ;х

DarkWitch
05-17-2011, 17:26
Най-дразнещото и тъпото пак са провинциалните тарикатчета, които преебават всички.
ДАААА столичаните не преписват :lol: защото са от софия :D :D :D
а да ти разбия главата, малко хленчещо педерастче ? кви 5 години мрънкаш бе ? за 4 месеца прочетох всичките бози и научих правилата по български (БЕЗ да си давам зор ....иначе може и за месец)

На столичаните класната не им носи отговорите на листче, защото всички до един са толкова тъпи, че нищо не знаят и дори не могат да пишат...

Но така като гледам как почна с разбиването май няма какво да ти обяснявам, бягай сега у центъро да се се разходиш с новия анцунг.
хахахаХАХАХАХА еми ае така или иначе си се натъжил нещо...
Даааа всичките ми приятели преписаха :D
и дааа преписах в УНСС на сесията през март и ДААА ще отида на редовния и там да препиша :) ти си учи още 5 години и стани професор :razz: само не ми се мяркай за да не ти покажа кво ги правим в "провинцията" такива като теб :D


Айде бе,само софиянци не преписвали.Аз съм от Пловдив и не можеше да се гъкне в стаята и квесторите ни стояха над главите! В по-големите градове това с класната и отгорорите го няма,но не поставяй всички под общ знаменател!

Аз съм доволна от матурата.Темата според мен беше лесна!

Tempest
05-17-2011, 17:29
аз на нея не мислих, вие за нея.. ем.. не беше много сложна, само че ше имам към 4, щото 10 часа сън за 72 часа общо.. нали.. казват си думата :D

xWandereRx
05-17-2011, 19:10
между другото на някого направи ли му впечатление, че сякаш от 2008-ма насам тази е най - трудната матура :-o или поне въпросите по бълг. език :-o

zviar7539
05-17-2011, 19:59
Адски трудно беше,особено пък последната задача.... :x

SuNsEt
05-17-2011, 20:06
Хахаха, аз имам още няколко години до матурата, но преди малко реших теста, сравних си отговорите с публикуваните в сайта на МОН и... 45 точки, т.е четворка 8-) И то почти не съм отговаряла на литературните въпроси.. :D
Аз сега съм 10 клас и я направих без 40 и 34 въпрос.Имам 40 точки като съм отговаряла и на литературните въпроси,ебаси тва е 3.49 8-) как може такава прецакня...Супер тъпата скала!(като изключим,че за 23 точки е тройка,което е добре 8-) ).

anonymous546178
05-18-2011, 05:52
От спора, че в провинцията се преписва, не е съвсем вярно всичко това... И аз съм от сравнително малък град (като изключим предприятието със 10 000 души персонал), обаче при нас не се преписваше, въпреки че познавахме квесторите. Всеки си пишеше това, което знае.. подсказъл съм 2-3 въпроса на един мой съученик ама дотук...
Иначе успех на пича, който мисли че ще преписва и ще успее да направи нещо :) ставай си икономистче в УНСС след 6 години ще ми зареждаш колата на Лукойл :)

marin4itu
05-18-2011, 07:43
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=718232

Бях убедена, че пред "и" няма запетая, но си казах, че другите и те са достатъчно грешни, затова посочих отговор Г.

SlowDownBaby
05-18-2011, 08:02
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=718232

Бях убедена, че пред "и" няма запетая, но си казах, че другите и те са достатъчно грешни, затова посочих отговор Г.

Aми и аз бях писала Г и като видях отговорите бях много разочарована...въпростите са супер объркани,а грешките са супер незабележими....
Както бяха казали по горе и аз мисля,че тази матура беше най-трудна от всики години.Правила съм всички други матури пробно и ми бяха много по лесни..В сегашната българския беше (поне за мен) меко казано отвратителен... :x

Lorein
05-18-2011, 08:44
Знаех си, че има нещо гнило в този въпрос!!! И аз по същия начин чета и гледам - всичко е грешно. Обаче нямаше какво друго да посоча, затова и аз сложих Г. Излагат се просто с тези матури... Мене ми е много интересно дали някой депутат или министър или всъщност който и да е от там важните клечки, ако я направи тази матура, колко би изкарал. :D

SlowDownBaby
05-18-2011, 09:24
Знаех си, че има нещо гнило в този въпрос!!! И аз по същия начин чета и гледам - всичко е грешно. Обаче нямаше какво друго да посоча, затова и аз сложих Г. Излагат се просто с тези матури... Мене ми е много интересно дали някой депутат или министър или всъщност който и да е от там важните клечки, ако я направи тази матура, колко би изкарал. :D

О боже,те с българския няма да се справят,пък за литературата да не говорим.Иначе за нас най-трудното.Нали сме много учени и умни :? . Ама квото и да говорим свърши вече,сега само трябва да разберем какви са резултатите. :)

Cybershot
05-18-2011, 09:29
Министъра да направи матурата и колкото точки изкара, толкова ще са за 6 (не му давам повече от 50-60 точки)

DarkWitch
05-18-2011, 09:30
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=718232

Бях убедена, че пред "и" няма запетая, но си казах, че другите и те са достатъчно грешни, затова посочих отговор Г.
Нищо му няма на въпроса.Вярно си е г !Това,че някои варненски учителки не си знаят материала не значи,че са прави ! :?

Epstlonn
05-18-2011, 10:49
1 въпрос ако не сме писали по 41 въпрос ще ни анулират ли работата , че дочух нещо такова

marin4itu
05-18-2011, 10:53
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=718232

Бях убедена, че пред "и" няма запетая, но си казах, че другите и те са достатъчно грешни, затова посочих отговор Г.
Нищо му няма на въпроса.Вярно си е г !Това,че някои варненски учителки не си знаят материала не значи,че са прави ! :?

Еми откъде накъде пък пред "и" ще има запетая... Де да знам, не й е там мястото според мен :D

x7aZzy
05-18-2011, 11:33
Има запетая пред "и", в случая няма никаква грешка. Отговорът е Г, не виждам защо спорите. А това, че някои учители не знаят езика, е жалко.

Tempest
05-18-2011, 11:43
айде докажи ми, че има :) Да те видя колко по-знаещ/а си от учителите, които не знаят.. хахах, в изречението или има 2 запетаи, или няма никакви!

blarghasrg
05-18-2011, 12:00
Бурлаци, я махнете часта след и-то и вижте дали не може да си съществува изречението...
Как м усе викаше? Обособена? Вметната част? Ебал съм го - нали свърши!
май 4 точки губим от тестО, без резюмето и 41рвия, ама не съм сигурен.
Тея 10то класниците и 11то класниците - и аз кат бех малък и си седех у нас и решавах разни задачи от изпитите на батковците и си викам "ИИИ КЪВ СЪМ УМЕН!"... ма ша дое време дето нема си в къщи и тогава... нещата мн се променят сеш се ;-)
Нищо и вас ще ви омаже живота...
А тоя далчев (малка буква) мое ми лапа дебелия... ше го знам в депресара.
Май само разни депресирани бурлаци и недоебани девойки го харества - сериозно, толкова е тъжен.
Подяволите, това не е литература за 18-19 годишни глупаци... Това и великите пребозали даскалици по бел не го разбират, ние ли ше го разбираме (моля не ми казвайте колко сте умни вие и учителите ви - не сте!)
Утре да мине и другата матура, да пуснат по рано резутлатите, че не ми се чакат 20 дена (вече 19 май?) да си отдъхна, че вече сум у студенствУтУ и аз.

whiteterror
05-18-2011, 12:13
В училище са ни учили, че пред "и" НИКОГА няма запетая, освен ако не се изброява! Освен това искам да обърна внимание и на този въпрос:

9. В кое от изреченията НЕ е допусната пунктуационна грешка?
А) Чистият въздух, зеленината в градината и споменът за щастливите мигове му помагаха да възвърне изгубеното спокойствие.
Б) Бягали, бягали най-сетне се уморили и спрели да си починат под сянката на едно кичесто дърво.
В) В този горещ и задушен летен ден Мария, новата учителка в малкото морско градче влезе в двора на училището.
Г) Според мене, климатичните промени няма да доведат до понижаването на добивите в селското стопанство.

Тука верният отговор според тези, които са я правили тази матура, е А). Защо? Нима след "споменът за щастливите мигове" няма запетая.? Според мене има! Не е ли по-правилно изречението да е така: "Чистият въздух, зеленината в градината и споменът за щастливите мигове, му помагаха да възвърне изгубеното спокойствие"?!?!?!?! Аз лично на този въпрос съм отговорил, че верният отговор е Г). Къде има пунктуационна грешка в последното изречение?!?!?!?!?!?!?! Поправете ме ако греша!

blarghasrg
05-18-2011, 12:33
Това са те учили 7ми клас.
Земи си прочети материала от по-горните класове...

Gwendoline
05-18-2011, 12:33
Грешката в Г) е, че след "според мене" няма запетая.

А по отношение на А) - все едно да кажеш: Конят, бабата и дядото, тръгнаха по пътя (примерно изречение :D ). Как ще сложиш след дядото запетая?! Така разделяш изречението на 2 безсмислени.. части. "конят, бабата и дядото" - и кво за тях? и "тръгнаха по пътя" - кой аджеба е тръгнал по пътя?!

x7aZzy
05-18-2011, 13:20
айде докажи ми, че има :) Да те видя колко по-знаещ/а си от учителите, които не знаят.. хахах, в изречението или има 2 запетаи, или няма никакви!

Не съм твърдяла, че съм "по-знаеща", чети внимателно. На никого нищо няма да доказвам. А това измислено "правило" дори няма да го коментирам. И ти мен ще ме "видиш", ама през крив макарон.

blarghasrg
05-18-2011, 13:32
айде докажи ми, че има :) Да те видя колко по-знаещ/а си от учителите, които не знаят.. хахах, в изречението или има 2 запетаи, или няма никакви!

Не съм твърдяла, че съм "по-знаеща", чети внимателно. На никого нищо няма да доказвам. А това измислено "правило" дори няма да го коментирам. И ти мен ще ме "видиш", ама през крив макарон.
http://rlv.zcache.com/i_see_what_you_did_there_poster-p228060760404242422t5wm_400.jpg

DarkWitch
05-18-2011, 13:32
В училище са ни учили, че пред "и" НИКОГА няма запетая, освен ако не се изброява!



Така ли? Бреййййй! Никога не се поставяло запатая пред и???

Да кажем от статията взимам това изречение,за да обясня :
Върнах се в хотела, когато денят преваляше, и реших да гледам телевизия.
В този случай имаме запетая,защото изречението може да съществува без вмъкнатата част вътре т.е. Върнах се в хотела и реших да гледам телевизия. А когато денят преваляше е вметнат израз.

Относно изречението в матурата :
Върнах се в хотела едва когато денят преваляше, и реших да гледам телевизия.

Пред едва когато НЕ поставяме запетая,защото е уточняваща дума,но в случая отново средата на изречението се явява вметната част! Затова има запетая пред И.


Съветвам Ви да си научите граматиката и тогава да приказвате !

Lorein
05-18-2011, 20:45
Успех на всички англичани, германци, французи, испанци, италианци, руснаци, математици, историци, философи, географи, биолози, химици и физици утре! :D

zvezdii4kaa
05-18-2011, 21:35
Успех и на теб :)