PDA

View Full Version : ЗА ХОРА КОИТО РАЗБИРАТ



lolipop1
05-17-2011, 09:56
Проблема ми е следния: от близо година тренирам балет на 15 години съм и преди това не съм се занимавала с никакъв спорт. Растягам се през ден за шпагат- и за женски и за мъжки.. но винаги ама винаги след като се растягам на другия ден ме болят краката и то не както да имам мускулна треска ами по един особен начин отвътре ме болят и като ги изпъна да ги растегна ме болят и съм до там ... най-интересното е че след 2-3 дена ми се оправят и пак се разстягам нормално пак почти стигам до шпагата остават ми няколко пръста до земята и пак на другия ден ме болят краката и немога да ги растягам :( нормално ли е това нещо? и ако не може би не загрявам както трябва? ако може някой по в час с нещата да ми обесни как точно да се растягам и за по кратко време да постигна желания резултат. Другото нещо което е че дения ми крак е по растегнат от левия искам и левия да го дорастегна, защото с другия крак шпагата е плачевен.. бая ми остава до земята :(

peace94
05-17-2011, 10:04
За балет точно не съм запозната, но все пак е разтягане. Вероятно не загряваш правилно, а когато не загрееш правилно и достатъчно дълго самите мускулни влакна получават миниразкъсвания и за това те боли. Мога да ти предложа да започнеш да се занимаваш с йога или поне да използваш някои упражнения от там, които са си за разтягане на краката. Действат! Надявам се да съм помогнала :)

Felicityy
05-17-2011, 10:11
не се разтягаш правилно може би.. винаги първо загрявай с бягане и след това започни упражненията заразтягане :)

TheBeliever
05-17-2011, 10:14
Нормално е. Не е мускулна треска. Напрежението е в сухожилията, които разтягаш, не в мускулите.

Загрявай повече и по-дълго. Прави разтягането бавно и плавно, без да прекаляваш, за да не се контузиш. Ако усетиш силна болка спри! Не си струва за един шпагат да скъсаш сухожилие.

Но тези неща трябва да ти ги е обяснила треньорката.

pitfall
05-17-2011, 10:18
със сигурност или не се разтягаш правилно или не е достатъчно, аз преди бях така защото не го правех както трябва ... трябва да се разтягаш поне 40-50 минути хубаво, за да може да ти се разтегнат сухожилията на краката хубаво, така няма да те боли ...

lolipop1
05-17-2011, 10:34
добре значи ще пробвам сега да се растягам бавно по 40-50 минути и няма да се напрягам толкова ще се растягам до там където не усещам болка или поне не силна болка : ) ще изчакам да ми минат краката че от вчера много ме болят пак и започвам благодаря за съвета ви някой ако има още да допълни да казва също приемам и съвети за растягане как точно и упражнения : )

OnlyMeAndYou
05-17-2011, 12:04
А ти как по-точно се разтягаш? Какви упражнения правиш? Да ти кажа честно при всеки необходимото време за разтягане е различно. Зависи и на каква възраст де... Когато бях на 12 се учих да правя шпагат. След това ходих и на тренировки за мажоретки :-D . Там ни обясняваха как да загряваме преди да пробваме да правим шпагат и упражнения, които помагат по-лесно и бързо да се научиш. Ако искаш пиши на ЛС и ще ти обясня какво точно да пробваш. Иначе късмет. :-)