PDA

View Full Version : Трябва ли да пия Ескапел?



Breathe101
05-17-2011, 10:52
Преди 2 дена го направих за пръв път. Ползвахме презерватив момчето не можа да свърши тъй като много ме болеше и спряхме. Но за един кратък момент го вкара без презерватив. Цикълът ми свърши 3 дена преди да го направим. Сега ми се гади малко и имам опасения че може би е станало нещо. Имам само 1 ден още да реша дали да не пия ескапел. Но пък ако няма нищо не е ли много вредно :? Благодаря предварително. Моля само хора които са вещи по въпроса да коментират тъй като е много СПЕШНО!

DarkTemplar
05-17-2011, 10:59
Шансът да е станало нещо е минимален, да не кажа, че клони към 0. Щом не е свършил, няма как да е станало квото и да е (а и щом менструацията ти е свършила преди 3 дни, не си била и в овулация). Дишай спокойно, половината от физическия дискомфорт се дължи на притеснението и филмите, които си си вкарала.

Недей си трови организма с хормонална бомба като Ескапел-а.

Другия път кажи на пича да прониква по-бавно и внимателно, ако е нужно ползвайте лубрикант. :)

Breathe101
05-17-2011, 11:13
Благодаря ти много това много ме успокои. И аз смятах, че едва ли има нещо, но когато започна да ми се гади се притесних.

RageAgainstTheMachine
05-17-2011, 11:23
Като за първи път е нормално да ти се гади (получава се закъснение на цикъл и т.н). Няма смисъл да си даваш парите за такова чудно хапче като Ексапел дето даже и не те хваща от него :-D

kalpazanka
05-19-2011, 13:44
Колко дни ти е МЦ? Била ли си в овулация?

LoveMnmL
05-19-2011, 17:14
Не се притеснявай щом не е свършил значи няма голяма вероятност да забременееш.Щом някой по-горе каза,че е нормално да ти се гади след първият ти път.На мен пък примерно ми дойде по-рано.
А за ескапела по-добре недей да пиеш пък и когато се изпие в рамките на 12 часа след половият акт е по-ефективна.

zvezdii4kaa
05-19-2011, 18:23
Винаги има възможност,но шансът наистина е минимален.На мен лично ми се е налагало веднъж да го пия.