PDA

View Full Version : Какво представляват кривите крака? /ако може и снимки/



Nestlee
05-17-2011, 11:22
Преди ме мъчеше мисълта, че краката ми са дебели, после нещо се загледах и видях, че не са ;д ...и добре.. ама сега пък друго ме мъчи /много по-гадно ;s/ мисля си, че краката ми са криви. Търсих ,търсих навсякъде, ама много малко инфо има за криви крака, а снимки - никакви ! Моля ви обяснете какво са кривите крака и по-точно - дайте снимки.

Schtefito
05-17-2011, 12:17
Изкривявания на краката

Крака под формата на буквите Х, К и О.
Симптоми:
В повечето случаи тези изкривявания се появяват след прохождането на деца с още неизлекуван рахит. Деформацията под една или друга форма проличава по време на ходенето. Поставете вашето дете да стъпи с пети, допрени една до друга, и да стои право. Ще забележите, че коленете му почти се допират едно до друго. Ако между тях остава разстояние над 1–2 см, дори повече, вероятно то има изкривяване като буквата О. Ако коленете се допират, а стъпалата не могат да се доближат, това говори за деформация под формата на буквата Х.
Освен на рахит, деформацията под формата Х често е резултат на наднормено тегло.

Shia
05-17-2011, 20:39
За мен криво,освен горепосоченото е,когато нямаш хубаво изразени прасци на краката и той изглежда недооформен.

divaneee
05-17-2011, 21:03
Кривите крака са и най-често при дългокраки хора, които не ходят/стоят изправени и в стремежа си да не са като планини в сравнение с останалите често се изгърбват и приклякат. Познавам дългокрако момиче с криви крака, което на всяка снимка кляка и изобщо няма хубава стойка. Това е още от детските години и костите просто растат изкривени (както на гръбначния стълб се оформя гърбица, когато човек стои постоянно прегърбен). Познавам и друго дългокрако момиче, което ходеше на курсове за манекенки като дете и вероятно там са я научили да ходи и стои изправена, защото няма такъв проблем.

magita
05-17-2011, 21:54
Е кво чакаш снимки - погледни в огледалото и ше видиш

Nestlee
05-23-2011, 22:09
Благодаря Ви за отговорите! :-)

Magita, според тебе ако беше толкова лесно, щях ли да се занимавам с правенето на тема? Второ - аз ще погледна, ама как да разбера като и представа нямам какви са кривите крака? Аз нямам самочувствието на страшна ясновидка, а ти, където не ме познаваш, ме определяш за такава.

Ммм ето това са краката ми: http://www.prikachi.com/images/425/3375425o.jpg . Вижте коляното особено.. :Х

Schtefito
05-24-2011, 04:07
Според мен са ти добре краката :)

krokkrok
05-24-2011, 04:29
Според мен са ти добре краката :)
+

BrainDamage
05-24-2011, 06:27
Когато си събереш долу стъпалата и допреш кокълчетата трябва и коленете ти да те допират.. И общо взето да се получат две така да се каже цепки между краката ти.. За мен това са прави крака и всички останали се считат за криви.. Тези например са супер. http://zonamuzika.com/imc/st1987__t.jpg Не мога да намеря по-хубава снимка за да опиша какво имам предвид, но дано да ме разбереш. Както горе са описали О и Х са като някоя от споменатите части не могат да се допрат. За да прецениш сама застани пред огледалото и пробвай да допреш коленете и стъпалата :)

suNnykaty96
05-24-2011, 07:07
Дишай, добре са ти краката

VampireLover3
05-24-2011, 07:09
моите са същите. 8-)

pressiana
05-24-2011, 07:12
За криви не знам, но определено не са дебели :)

shisharka
05-24-2011, 07:40
снимай си целите крака от стъпалата до горе в смисъл до кръста от няколко различни страни нали в профил , отзад и отпред така по-добре ще се видиш и ще си напълно сигурна . Според мен краката ти не са криви , снимки не можах да намеря . Като излезеш се загледай има някой жени , също и мъже на които е видно , че краката са криви , не мога да го обясня

Nestlee
05-24-2011, 23:51
Благодаря Виии много за отговорите! Мен ме притесняваше коляното най-много. Ще си снимам краката и така както описа shisharka.