PDA

View Full Version : Висока кръвна захар :(



lady6
05-17-2011, 11:55
Здравейте. Скоро ходих на лекар , защото имах болки в гардите и около сърцето. Взеха ми кръв и се оказа , че имам 8,5 кръвна захар.Това не е нормално , защото съм на 14 години .Момиче съм.Незнам от притеснение когато ми вземаха кръв ли е или нещо друго.Скоро си правих изследвания за диабет , но беше нормално 5.0. Кажете ми какво може да е ? Може ли да е от притеснение и на нервна почва ? :(

Drako89
05-17-2011, 13:25
Не може ей така да вдигаш кръвна захар, това не е кръвно! Възможно е в следствие от нерви и стрес да получиш някаква форма на диабет! Имаш ли роднини страдали от диабет дядовци, баби, прадядовци или баби даже! По принцип за да имаш диабет захарта трябва да е над 5,5-6 продължително, а не само 1-2 пъти!!! Не се притеснявай толкова, след няколко дни може пак да си направиш изследване за кръвна захар евтино е, но трябва да е сутрин на гладно и жадно!

StolenBliss
05-17-2011, 15:26
Драко, за диабета който се получава от стрес няма никво значение дали има история на диабет в семейството и.
Авторке, и аз съм така бях на границата, после уж ок.. И мойто от стрес. Трябва периодично да се правят проби и искай не само кръвта да ти изследват, а и урината.
Чела съм в интернет, че има и състояние на предиабет, в който просто периодично дигаш кръвната захар, но не съм лекар, за да ти кажа подробности. Следи си просто симптомите и най-често по колко вода пиеш и по колко ходиш по малка нужда. Резки промени в количеството вода, което пиеш са показателни и просто ходи редовно на проверки.

Drako89
05-17-2011, 15:38
Аз не съм казал, че има! Просто питах дали има някой в семейството! И по принцип при диабета за моментното състояние е по-опасна ниската кръвна захар, а в дългосрочен план високата е по-опасна!

lady6
05-17-2011, 18:54
Да , баба ми има диабет :( Аз в четвъртък ще ходя на профил ли как се казва

Drako89
05-17-2011, 20:49
Кръвна картина може би. Не се притеснявай, спокойно! Последното което искаш сега е да се притесняваш! Все пак най-вероятно ти няма нищо, за да имаш диабет трябва не само на едно изследване да ти покаже висока кръвна захар, тя все пак понякога може да е малко по-висока или по-ниска понякога!

kalpazanka
05-19-2011, 13:34
Не е кръвна картина, а кръвно-захарен профил.
Авторке, изключвай рафинираните захари.

lady6
05-21-2011, 12:31
Нищо ми няма. :) Било е от стрес :)

sexita
05-26-2011, 15:44
Правиха ли ти пак КЗП?

Rolezzz
05-31-2011, 11:10
Кръвта на гладно ли беше взета? И предния ден беше ли яла много сладко?

lady6
05-31-2011, 14:16
Кръвта на гладно ли беше взета? И предния ден беше ли яла много сладко?


Да на гладно беше взета , обаче показа много от стрес :(

badsector
05-31-2011, 14:53
За всеки случай започни да водиш здравословен живот. Спортувай и внимавай с какво се храниш.