PDA

View Full Version : Помощ за китара



AlexiLaihoWildchild
05-17-2011, 12:04
Хе, здравейте! :) Ще си купувам акустична китара. Не класическа, а акустична. Моля помогнете ми, защото не разбирам нищичко от акустични китари... някакви линкове, де да знам.... Помощ? :neutral:

iLovePussyJuice
05-17-2011, 13:34
ходи в некъв магазин, питай ги тия в магазина к'ва китара ше ти препоръчат някаква, ще ти кажат ;>

знам ли те с колко пари разполагаш...веднага мога да ти предложа едно фендърче, ама не знам колко пари имаш

AlexiLaihoWildchild
05-17-2011, 13:51
Мии някъде до 200-300 лева мога

iLovePussyJuice
05-17-2011, 17:22
за тия пари можеш да си вземеш акустична+електрическа по принцип :D
еми аз ти казах кво да направиш...
:)

xxxmyheroinexxx
05-17-2011, 18:41
На мен пък гибсън най-добре ми звучат. Виж в българския форум за музиканти. Там можеш да си вземеш някоя много по-добра китарка втора ръка вместо да даваш двойно повече пари за боклук.

Гледай разстоянието между грифа и струните да е съвсем малко! Ако си вземеш някоя китара с висок екшън само ще се мъчиш, ако си начинаеща.
И по добре започни направо да свириш с метални струни. Найлоновите не са никакви струни според мен. Нито звука е хубав..пък и се хлъзгат, докато с металните по бързо ще ти загрубеят пръстите и няма да те боли.

Ами..това е от мен. Ако има нещо питай. :)

nana26
05-17-2011, 19:08
^ ако е съвсем начинаеща е мнооого по добре да започне с найлонови струни, защото малко от малко да им свикне. Ако се метне веднага на металните ще свири точно 2 часа и пръстите и ще се покрият с мазоли (личен опит ;) ) ... + според мене върви в някой музикален магазин и поразгледай не е задължително да даваш луди пари ... моята е някаква измислена марка обаче вади супер звук. Най-важното е като избираш китара да видиш дали грифа и е прав, ако е крив никаква работа няма да ти свърши.

виж това моделче http://www.thomann.de/gb/media_bdbviewer_AR_190656.html?image=1&small=1

xxxmyheroinexxx
05-17-2011, 19:34
Целта е да получи мазоли, да и минат и да започне да свири като хората. Не да тъпче на едно място.
Аз..първо електрическа си купих. Доста и се кефех..но сега имам 2 нови, а старата си я пазя за спомен 8-)
Пък и тя изглежда така, все едно съм ходил на война с нея :D

iLovePussyJuice
05-17-2011, 19:43
яки съвети давате :-)

sunman
05-18-2011, 12:39
Както казаха по-горе погледни във muzikant.org,все ще намериш нещо за парите си,но ако тръгнеш по музикалните магазини моят съвет е да закараш някой приятел който малко от малко разбира от китари! :)

AlexiLaihoWildchild
05-18-2011, 14:51
Хее мерси много! Да, кисля да завлека няколко приятели да ми помогнат :D Мерси много!

sunman
05-18-2011, 15:02
мойта китара е Fender. :) ама не знам колко струва или нещо за него.. :lol: яка е.
Ако наистина е Fender,значи е яка :D,но предполагам е някакво копие Squier ili Stagg най-вероятно! :D

sunman
05-18-2011, 17:13
мойта китара е Fender. :) ама не знам колко струва или нещо за него.. :lol: яка е.
Ако наистина е Fender,значи е яка :D,но предполагам е някакво копие Squier ili Stagg най-вероятно! :D
що ? смисъл к'ви са китарите Fender?
Ами напиши във youtube Fender vs Squier или Stagg и ще видиш разликата.А и Fender-a струва най-малко хилядарка,Squier-a към 200-300! :) Сам си направи извода! :)

Extremescream
05-18-2011, 17:16
Доколкото знам истинските Fender са си скъпички.

BladeDancer
05-18-2011, 18:54
Фендер са си скъпички. Има squier by fender ама те са ужасни. За начинаещи са супер и са по 200 лева. Сигурно за тях говорите.

BladeDancer
05-18-2011, 19:15
Ами виж на headstock-а дали пише squier. Няма как да не пише нищо.

BladeDancer
05-18-2011, 19:26
Ама може ли да имате китара и да не знаете къде как и от кой е прозиведена :D ?
Секунда .
http://www.fender.com/products/search.php?section=acoustics

sunman
05-19-2011, 13:59
Браво браво за китарката,яка е :P

SkaBird
05-29-2011, 10:25
Не класическа, а акустична.

Според мен е редно първо да се пообразоваш малко относно видове китари преди да си купуваш. Иначе рискуваш да продължаваш да правиш такива изказвания. Щом има резонатор, значи е акустична. Акустичните китари пък биват класическа, уестърн (каквато търсиш ти) и пр.