PDA

View Full Version : Тук са ми нужни хора които се занимават с...танци



Steff9423
05-17-2011, 15:50
Здравейте!
Първо се извинявам на модераторите ако случайно съм направила тема за повтарящ се въпрос...

Така..Аз съм мързел,или по-точно рядко се мотивирам да тичам.
Стане ли въпрос за танци,нямам спирка.
Проблема е че гледам да не се занимавам много,постоянно търся упражнения за отслабване и стягане.Но все по-често виждам момичета със супер тела които се занимават с танци..Не знам да ли сте виждали момичетата от балета на "Шоуто на Слави",стегнати и слаби.
Та искам да питам ако започна да се занимавам с танци ще има ли ефект?
А ако някой от вас се занимава само с танци и имам хубава и стегната фигурна,спазва ли диета,занимава ли се с нещо друго освен танците?Отслабва ли се много танцувайки?..
Споделяйте моля...

to4kabg
05-17-2011, 15:58
az po su6tata pri4ina trugnah ... deistva ...! nqma da sujalqva6 :smt041

firstdiesel
05-17-2011, 18:57
танциорите ходят на фитнес, даже някои махат стабилно количество креатин за издръжливост :)

пп: ако не на фитнес, тогава си имат треньор и оборудване в школата за танците :)

Steff9423
05-20-2011, 21:03
Благодаря за информацията..=)

bathory
05-20-2011, 21:43
Едно момиче от моя клас е танцьорка и ходи 4 пъти в седмицата на фитнес. Зимата беше спряла и веднага качи, въпреки танците. Ти си реши, все пак е забавно.. нищо не губиш и ставаш пластичен. :)

Steff9423
05-21-2011, 08:24
Аз по принцип се занимавам с танци,от има 1-2 години.Но просто напоследък предпочитам да се поизпотя танцувайки а не с тичане.Но искам да стегна краката и дупето до лятото,не че съм прекалено отпусната..просто не тренирам някакъв по-сериозен спорт,нямам възможност да ходя на фитнес и в много случай забравям да правя упражнения.Но винаги когато чуя музика и краката ми сами започват да се движат...
Та затова питах,с танци стяга ли се,отслабва ли се?Тези които имат опит да споделят..Давайте съвети,защото аз имам желанието да си поправя грешката да не спортувам колко е нужно..

ZipFail
05-21-2011, 10:41
Аз познавам доста танцьорки, които имат супер тяло, без да ходят на фитнес. Но това си зависи донякъде и от метаболизма..

CrAzYanDlaZy
05-23-2011, 18:20
Ами аз тренирам хип хоп танци. :д Е не съм от тези със супер стегнатите перфектни тела, а и тренирам от по- малко от година ... но наистина има хора от групата, които са супер стегнати и имат страхотна фигура, знам само за едно от момчетата, че ходи на фитнес, та предполагам, че и другите се занимават допълнително с нещо. Иначе дори и само на танци на мен се отразява супер добре, а и особено на по- енергичните тренировки се поизпотявам доста. :д

NedYo
06-15-2011, 22:48
танциорите ходят на фитнес, даже някои махат стабилно количество креатин за издръжливост :)

пп: ако не на фитнес, тогава си имат треньор и оборудване в школата за танците :)

така .. изчетох глупостта която си надраскал на две бири ..
така танцИОр съм от 9 години вече .. тялото се добива бързо и наистина помагат .. в залата сме без СТАНКИ , УРЕДИ , гладиатори и всякви други римски глупости .. не ходя на фитнес и тялото пак си ми е отлично ... наскоро се записа едно момиче задника му беше ужасно отпуснат играе от 3 месеца и вече е стегната и изглежда наистина добре и тя затова се записа
По темата : .. един съвет - ако не знаеш нещо от танц или движения които те (танцИОрите) вече са научили недей сяда на пейка или някъде .. така ще забавиш ефекта .. :) да оформя се и се стяга тялото ... много по-бързо отколкото на фитнес според мен :) и още нещо гледай да се запишеш на народни танци - колкото и да ти изглежда странно те най-много помагат .. а и Българското си е Българско :))

NedYo
06-15-2011, 23:02
танциорите ходят на фитнес, даже някои махат стабилно количество креатин за издръжливост :)

пп: ако не на фитнес, тогава си имат треньор и оборудване в школата за танците :)
така .. изчетох глупостта която си надраскал на две бири ..
така танцИОр съм от 9 години вече .. тялото се добива бързо и наистина помагат .. в залата сме без СТАНКИ , УРЕДИ , гладиатори и всякви други римски глупости .. не ходя на фитнес и тялото пак си ми е отлично ... наскоро се записа едно момиче задника му беше ужасно отпуснат играе от 3 месеца и вече е стегната и изглежда наистина добре и тя затова се записа
По темата : .. един съвет - ако не знаеш нещо от танц или движения които те (танцИОрите) вече са научили недей сяда на пейка или някъде .. така ще забавиш ефекта .. :) да оформя се и се стяга тялото ... много по-бързо отколкото на фитнес според мен :) и още нещо гледай да се запишеш на народни танци - колкото и да ти изглежда странно те най-много помагат .. а и Българското си е Българско :))

NedYo
06-15-2011, 23:21
Едно момиче от моя клас е танцьорка и ходи 4 пъти в седмицата на фитнес. Зимата беше спряла и веднага качи, въпреки танците. Ти си реши, все пак е забавно.. нищо не губиш и ставаш пластичен. :)

значи момичето от твоя клас не се занимава сериозно с т'ва да има хубаво тяло :) защото колкото и да е в танците се натоварват много мускули и се хвърля много пот която смъква килограми :))

DownloadVirus
06-16-2011, 08:42
NEDYO благодаря ти,че ме разсмя! Оправи ми деня :) От танци се стягаш повече от финес залата,то нали други фактори няма освен тренировките(ако мога да нарека танците тренировка axaax )

DeHu
06-17-2011, 17:28
NEDYO благодаря ти,че ме разсмя! Оправи ми деня :) От танци се стягаш повече от финес залата,то нали други фактори няма освен тренировките(ако мога да нарека танците тренировка axaax )
Пич,ти предполагам не си танцувал,така че по-добре не коментирай :) Може да не блъскаш като животно,обаче натоварването е много голямо и трябва да си издръжлив.Сериозно,не мисли,че е като детска игра,не и ако се занимаваш сериозно

NedYo
08-08-2011, 21:57
NEDYO благодаря ти,че ме разсмя! Оправи ми деня :) От танци се стягаш повече от финес залата,то нали други фактори няма освен тренировките(ако мога да нарека танците тренировка axaax )
Пич,ти предполагам не си танцувал,така че по-добре не коментирай :) Може да не блъскаш като животно,обаче натоварването е много голямо и трябва да си издръжлив.Сериозно,не мисли,че е като детска игра,не и ако се занимаваш сериозно +1

firstdiesel
08-09-2011, 09:36
танциорите ходят на фитнес, даже някои махат стабилно количество креатин за издръжливост :)

пп: ако не на фитнес, тогава си имат треньор и оборудване в школата за танците :)

така .. изчетох глупостта която си надраскал на две бири ..
така танцИОр съм от 9 години вече .. тялото се добива бързо и наистина помагат .. в залата сме без СТАНКИ , УРЕДИ , гладиатори и всякви други римски глупости .. не ходя на фитнес и тялото пак си ми е отлично ... наскоро се записа едно момиче задника му беше ужасно отпуснат играе от 3 месеца и вече е стегната и изглежда наистина добре и тя затова се записа
По темата : .. един съвет - ако не знаеш нещо от танц или движения които те (танцИОрите) вече са научили недей сяда на пейка или някъде .. така ще забавиш ефекта .. :) да оформя се и се стяга тялото ... много по-бързо отколкото на фитнес според мен :) и още нещо гледай да се запишеш на народни танци - колкото и да ти изглежда странно те най-много помагат .. а и Българското си е Българско :))

добре си излезнал на аватара :)

TodorMarkov
08-09-2011, 10:51
танциорите ходят на фитнес, даже някои махат стабилно количество креатин за издръжливост :)

пп: ако не на фитнес, тогава си имат треньор и оборудване в школата за танците :)
така .. изчетох глупостта която си надраскал на две бири ..
така танцИОр съм от 9 години вече .. тялото се добива бързо и наистина помагат .. в залата сме без СТАНКИ , УРЕДИ , гладиатори и всякви други римски глупости .. не ходя на фитнес и тялото пак си ми е отлично ... наскоро се записа едно момиче задника му беше ужасно отпуснат играе от 3 месеца и вече е стегната и изглежда наистина добре и тя затова се записа
По темата : .. един съвет - ако не знаеш нещо от танц или движения които те (танцИОрите) вече са научили недей сяда на пейка или някъде .. така ще забавиш ефекта .. :) да оформя се и се стяга тялото ... много по-бързо отколкото на фитнес според мен :) и още нещо гледай да се запишеш на народни танци - колкото и да ти изглежда странно те най-много помагат .. а и Българското си е Българско :))

Танците сами по себе си се водят аеробна тренировка...Готов съм да се обзаложа с тебе на каквото пожелаеш,че ако вземем 2ма души с що годе еднаква физика,аз ще тренирам единия,а ти ще практикуваш танци с другия.След 2-3 месеца ще сравним резултатите и ще видиш каква е разликата : )

babity
08-09-2011, 18:41
Зумба ми е думата. Ако ходиш при лицензиран треньор ще работиш повечко за крака и дупе, защото зумбата е базирана на латино танците. Моята инструкторка обаче прави един доста по - разчупен вариант на тренировката и си е жива аеробика (или по - точно тази част от нея, която наричат боди шейпинг). За един час се събират около 7 песни да кажем като в началото с всяка следваща темпото се покачва, в средата нещо по - бавно за глътка въздух и оттам до края си е газ до ламарината. Според мен такова нещо можеш да правиш и вкъщи, макар че ако си в зала с други хора, мотивацията е малко по - различна. И да, твърдя, че зумбата е оказала влияние на отслабването ми. Ако искаш мога да препоръчам клипче. И не забравяй да се разтягаш след всяка тренировка, за да не стане така, че първата мускулна треска да ти секне мераците. :)

Zvezdy14
08-13-2011, 12:33
Наистина с танци може да се постигне много фубаво тяло но трябват много редовни тренировки,защото ако си мислите че с два пъти фодене на танци ще постигнете идеална фигура то тогава няма да стане.Но ако сте по редовни наистина ще изглеждате много добре. :)

Yankee
08-13-2011, 12:46
Зумба ми е думата. Ако ходиш при лицензиран треньор ще работиш повечко за крака и дупе, защото зумбата е базирана на латино танците. Моята инструкторка обаче прави един доста по - разчупен вариант на тренировката и си е жива аеробика (или по - точно тази част от нея, която наричат боди шейпинг). За един час се събират около 7 песни да кажем като в началото с всяка следваща темпото се покачва, в средата нещо по - бавно за глътка въздух и оттам до края си е газ до ламарината. Според мен такова нещо можеш да правиш и вкъщи, макар че ако си в зала с други хора, мотивацията е малко по - различна. И да, твърдя, че зумбата е оказала влияние на отслабването ми. Ако искаш мога да препоръчам клипче. И не забравяй да се разтягаш след всяка тренировка, за да не стане така, че първата мускулна треска да ти секне мераците. :)

Бейби,аз се интересувам :) Би ли пуснала клипчета и да кажеш за резултатите ти?Колко време ходиш и спазваш ли диета? :-)

bebeemalko
08-17-2011, 08:19
''''Та искам да питам ако започна да се занимавам с танци ще има ли ефект?'''''
Хем питаш дали да почнеш, хем казваш че от 1-2 години се занимаваш!! Мн тъпо


А ако някой от вас се занимава само с танци и имам хубава и стегната фигурна,спазва ли диета,занимава ли се с нещо друго освен танците?
Естествено че ще е хубава фигурата, но ако има нещо друго+ танците!!!
За диета може, но диета за здраве, а не да гладуваш и да бъхтиш по цял ден танци!


Отслабва ли се много танцувайки?.
Зависи колко танцуваш

babity
08-17-2011, 19:08
Yankee, т'ва е откъс от филмче. Тези същите имат поредица. Отнякъде бях свалила няколко филма плюс комбинация на една друга мацка. Мен лично ме кефи повече т'ва, което правим в залата, но за съжаление няма как да ти го покажа. Иначе и на филмчетата на тези се пОтя яко. 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=qsSrq3HBa7A&feature=relmfu