PDA

View Full Version : Киста в костта?



JimmyShady
05-17-2011, 17:09
Някой може ли да ми даде някакви разяснения за киста в костта на крака (глезена), рових в гугъл, но нищо не намерих. Благодаря.

MusicAddicted
05-17-2011, 17:36
Здрасти.
Искам да те питам:
1) Ти как реши, че е киста???
2) Защо смяташ, че кистата на глезена е по-различна от останалите?

А сега. Да разясним.
1) Кистата е доброкачествен тумор и затова НЕ СЕ МАЧКА, МАСАЖИРА, БОДЕ, УДРЯ И НЕ СЕ МАЖЕ С КРЕМОВЕ.

2) Маха се оперативно, не е страшно.

3) Ако кистата се пръсне, започва адът

4) След премахването остава една раничка. Тя се КРИЕ ОТ СЛЪНЧЕВИТЕ ЛЪЧИ. Иначе може да се получи злокачествен тумор ( РАК ).

5) Операции се правят през зимата ( най-добре ). Препоръчвам ти да ти я махнат през октомври - ноември. Така няма да рискуваш гадориите със слънцето.

6) За махане - дерматологична клиника "София".

Айде, чао.

JimmyShady
05-17-2011, 18:31
Здрасти.
Искам да те питам:
1) Ти как реши, че е киста???
2) Защо смяташ, че кистата на глезена е по-различна от останалите?

А сега. Да разясним.
1) Кистата е доброкачествен тумор и затова НЕ СЕ МАЧКА, МАСАЖИРА, БОДЕ, УДРЯ И НЕ СЕ МАЖЕ С КРЕМОВЕ.

2) Маха се оперативно, не е страшно.

3) Ако кистата се пръсне, започва адът

4) След премахването остава една раничка. Тя се КРИЕ ОТ СЛЪНЧЕВИТЕ ЛЪЧИ. Иначе може да се получи злокачествен тумор ( РАК ).

5) Операции се правят през зимата ( най-добре ). Препоръчвам ти да ти я махнат през октомври - ноември. Така няма да рискуваш гадориите със слънцето.

6) За махане - дерматологична клиника "София".

Айде, чао.
Ааа, стига бе човек... :shock: Реших, че е киста, защото наскоро си изкълчих крака и ми се поду глезена и отидох на лекар да го снимат да видят дали всичко е наред, всичко беше ок, но се оказа, че лекарят е намерил киста. Понеже се занимавам с футбол и това е адски гадно... ;( За втория ти въпрос - нищо не знам за кистите, затова питах... Има ли начин да е станала грешка при снимката? Няма ли друг начин за махане освен операция? След колко време ще мога да играя и тренирам отново?
ЕБАХ МУ МАЙКАТА И ЖИВОТ БРАТЧЕ ОТКЪДЕ СЕ ПОЛУЧАВАТ ТЕЯ ПРОСТОТИИ БЕ :-x

MusicAddicted
05-17-2011, 18:41
О, боже, боже, боже,
Сега изчакай малко, ако обичаш
Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.

Така вече ми олекна от неинформираността ти.
Кистата е кожно образувание, а туй с коста си е друго нещо. Айде отново да се помолим, че да прости Бог твоята неинформираност:


Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.

Red_Hair
05-17-2011, 18:48
хубава молитва :) amen

JimmyShady
05-17-2011, 19:15
Ама на мен ми казаха, че съм имал киста в костта? Някакво мехурче в костта, което било пълно с вода ли нещо такова???

vanesa0pld
05-17-2011, 19:25
офффф,защо поне няма една тема без заяждания..... :-o
иначе по темата:
това намерих


Костната киста се среща главно у деца и юноши. Тя представлява кухина в костта, запълнена с течност и протича обикновено без оплаквания, като се открива случайно или при счупване на засегнатата кост.
Причините за образуване на доброкачествените костни тумори не са изяснени.
Лечението е оперативно и се сътои в отстраняване на тумора и по показание реконструктивна пластична хирургия.

JimmyShady
05-17-2011, 20:09
Да, благодаря много. Въпросът ми беше има ли друг начин за премахване освен операция и ако не бъде премахнато ще пречи ли да играя футбол?

MusicAddicted
05-17-2011, 20:42
Ами, аз имах кожна киста :lol: