PDA

View Full Version : психика



modelcheee
05-17-2011, 21:50
Здравяйте . Преди да ви споделя за проблема , искам учтиво да ви помоля да не обиждате или да не се бъзикате с мен , защото не се шегувам . Започвам : Преди сигурно 1 месец бях на козметик . Аз понеже много обичам да си стискам пъпките , тя козметичката се оплака на мама че много се стискам и съм си направила рани и дррр бррр.....Тогава беше Велики Четвъртък и мама ме накара да кажа : ,,Обещавам днес на Велики Четвъртък повече да не си чопля пъпките иначе господ си знае работата'' . Добре минаха 3 седмици не се стисках не знам как издържах , но полудявах и вече ми писна и се отдадох на изкушението и пак почнах да се стискам и мама разбира се забелязва и ми каза така : ,,Внимавай да не ти се случи нещо'' <-- и от тогава мисля само как нещо ще ми се случи или господ ще ме накаже . Моля ви кажете ми може ли да се пречистя по някакъв начин . Доста съм суеверна , но и тази психика не знам дали този целия страх идва от нея , но вече якох я оплесках . Моля ви помогнете ми .

andreana01
05-17-2011, 22:00
ох горката... майка ти много лошо е подходила :( разбира се е го е казала за твое добро, за да не причиняваш това на кожата си, но не трябва по такъв начин.. според мен не си го слагай толкова на сърце. вярно, обещала си го на един много голям християнски празник, но си го направила защото някой друг те е накарал, а не защото ти си го искала. мисълта ми е че ти не изневеряваш на собствените си желания и обещания, а на това което са те накарали да обещаеш. изключително е грешно според мен да се използва така вярата на човек! тя трябва да те крепи, не трябва да предизвиква такъв страх у теб. моля те, не се притеснявай! ако нещо лошо ти се случи (а лошите неща се случват на всеки, няма човек с перфектен живот и тези изпитания са необходими за да израстваме психически и духовно), то със сигурност няма да е защото си третирала така кожата си.. успокой се и не се поддавай на такива психически атаки от когото и да е било:)

ggirl4eto15
05-17-2011, 22:48
Спокойно едва ли Господ ще ти накаже по някакъв начин за това че си стискаш пъпките. Преди и аз бях така, беше ми навик и се мажех с какво ли не, но без резултат. Вземи си акне аут, за един месец и вече няма да има какво да стискаш ;)

modelcheee
05-18-2011, 06:45
Благодаря и на двете много . Колкото до това че мама ме накара - защото е дала сигурно 1000 лева за лекарства , мазила и какво ли не и без резултат . Просто не и оставаше друг избор . Мажа се с акне аут наистина е хубаво . Пак благодаря :)

infected9
05-19-2011, 08:18
Престани да си стискаш пъпките!! Намери си някво друго занимание..Или примерно като ти се достискат пъпки се помисли ,каква е гадна болката докато ги стискаш..Е едва ли господ само за твойте пъпки мисли..но все пак.

Red_Hair
05-19-2011, 11:52
майка ти те е накарала да го направиш за да не навредиш на себе си,не за друго,обещанието си е обещание,то може да се нарушава,Бог не наказва такива работи,все пак ти достатъчно си се наказваш сама.това е лош навик,от който трябва да да се отучиш,за да не станат на рани,да се инфектират и т.н.това,че си обещала на велики четвъртък,няма значение,нито дали е на тази дата,нито дали е у вас или в църква.това не е молитва,обещанието ти няма по-голяма стойност за това,че си го направила на тази дата.бъди разумна,лекувай по някакъв начин тези пъпки и се моли,когато е от сърце Бог ще те възнагради като ги заличи завинаги

KumchoValcho
05-19-2011, 15:59
Не се обиждай, ама майка ти е супер малоумна задето ти съсипва и трови психиката с такива глупости. :)

modelcheee
05-19-2011, 21:33
Не се обиждай, ама майка ти е супер малоумна задето ти съсипва и трови психиката с такива глупости. :)
Тя го направи за добро защото вече 2 години ги лекувам с 100000000000 различни медикаменти без ефект а тя дава и дава пари . Разбирам че е грешно да ги стискам , но не мога да издържа на изкушението . Благодаря все пак за отговорите и за подкрепата ;)