PDA

View Full Version : Шампоан



Blab
05-18-2011, 07:27
дУвойки, хайде да ми препоръчате шампоан, че съм тотално отчаяна.
косата ми винаги е била хубава, жива, с блясък, т.е. "нормална", според етикетите по опаковките.

но откакто развалиха Хербал Есенсис не успявам да си намеря подходящ шампоан. последно Джонсън бейби (класическият с пшеница) уж ме върна към живот, но след продължителна употреба супер много ми изсуши косата и ми направи пърхот (с какъвто никога не ми се е налагало да се справям, съответно - не ми се получава:Д).

Очаквам препоръки (лични, не дочути) за марки, серии и т.н.
Благодаря за отделеното време)

IntoTheWild313
05-18-2011, 07:51
Аз съм доволна от този http://www.schauma.de/uploads/tx_templavoila/frucht-und-vitamin_03.jpg

Blab
05-18-2011, 07:56
минах през няколко на Шаума, ще го пробвам и този, мерси!)

//заради аватара се изкушавам да попитам дали не се казваш Яна:Д

Hilary_
05-18-2011, 08:16
значи имаш нормална коса с пърхот?
как я третираш? ..

LudotoDevoiche
05-18-2011, 09:19
Щом косата ти се е изсушила от последния шампоан, ще ти препоръчам Orzene Beer за суха и изтощена коса. Ползвам го вече от няколко седмици и съм страшно доволна! Косата ми става много мека и оформена... А трябва да се има в предвид, че много я тормозя. Но наистина кажи как третираш все пак ?

IntoTheWild313
05-18-2011, 16:44
минах през няколко на Шаума, ще го пробвам и този, мерси!)

//заради аватара се изкушавам да попитам дали не се казваш Яна:Д
Ами не :D

vivito
05-18-2011, 17:19
http://www.nisea-bg.com/images/items/5436.jpg
Garnier Ultra Naturals за суха и изтощена коса, има и балсам от същата серия. Аз лично съм много доволна, защото косата ми е много изтощена и увредена от честото използване на пресата. Не е скъп, а косата ти става мека, гладка и мирише приятно :)

Cucko0
05-18-2011, 17:38
http://www.ellishairextensions.com/Shopimage/GLISS_SHAMPOO_TOTAL_REPAIR_250ML.jpg

neeDaBosS
05-18-2011, 17:44
http://www.ellishairextensions.com/Shopimage/GLISS_SHAMPOO_TOTAL_REPAIR_250ML.jpg
+1 И балсама от същата серия,много са хубави.

Cucko0
05-18-2011, 17:49
+1 И балсама от същата серия,много са хубави.

и спрея

Jaune
05-18-2011, 18:23
шаума са гадни :д
//сега съм с орзене, ама аз ги сменям всеки месец, освен това косата ми е друга :Д

Blab
05-18-2011, 21:13
проблемите ми тръгнаха от Глис, а Гарние ми действа ужасяващо.

колкото до това как я третирам - не се грижа специално за нея, затова и съм тръгнала да питам във форум:Д (шампоан + балсамче, понякога билкови масла; тормозя я със сешоар и преса честичко, но не твърде)

//ще си закупя препоръчания на Орзене и ще докладвам;
благодаря на всички, ако има още мнения/препоръки - споделете се;

bonbona102
05-19-2011, 06:11
Защо не първо време не отидеш в някоя аптека да ти препоръчат някой на мен ми помогнаха.После като свърши опаковката предполагам косата ти до тогава трябва да е по-добре.Тогава може да купиш всички останали шампоани без тези които каза че ти действат зле защото ще те върнат, а за останалите шампоани виж какво има в Gliss и Garnier освен G :D :D и избягвай тези съставки.

FuckingFreak
05-19-2011, 06:54
Щом нормални шампоани не ти понасят [нормални=дето ги рекламират за масова употреба] случайно мислила ли си за медицинска или професионална козметика ? Не е нормално обикновените шампоани, които се ползват от по-голямата част от хората да ти правят проблеми и ти въпреки това да търсиш нещо различно сред тях.. Заложи на по-скъпата козметика, отиди в някоя аптека и там аптекарките ще ти предложат най-доброто, особено ако имаш чувствителен скалп .. Или пък попитай фризьорката си, но да знаеш че за един професионален шампоан поне 30лв не ти мърдат :)

Hilary_
05-20-2011, 03:17
И от мен един глас за медицинската или проф. козметика .. просто нямат нищо общо с тия боклуци дето са ти предложили .. :lol: :lol:

BrokenInnocence
05-20-2011, 09:00
И аз препоръчвам Orzene, много съм доволна от него.

oTPoBHa
05-20-2011, 10:26
Измий си косата с хума. Проблемите идват от нефта и химикалите в шампоаните. Косата и кожата на главата просто не могат да свикнат с химиите, с които ги поливаме. Конкретно за Хърбъл Есенсис в един научнопопулярен филм му правиха изследване какво съдържа точно... няма да се впускам в подробнoсти, само ще ти кажа да не употребяваш продължително време един и същ шампоан, 'щото ще ти демиджоса косата и кожата на главата. От там произлизат всичките оплаквания от рода на: "Ох, ама тоя шампоан ми предизвиква пърхот" или "От този много бързо ми се омазнява косата" и т.н. Като употребяваш продължително време един и същ шампоан, в него консервантите и всичките глупости в един момент си казват думата и ти се появява пърхот, събежи, косата се исушава и т.н. - просто това си е реакция на кожата. Най-добър ефект от шампоана има горе-долу до 5-тото, 6-тото измиване, когато не са ти се натрупали гадостите в кожата и по косата. После вече не. Повечето шампоани, които се предлагат на пазара съдържат съставки, които дори "си пречат" една на друга и ако например си ползвала много време една марка шампоан и рязко смениш на друга е възможно да се получи някаква алергична реакция на кожата, която след време отшумява (поне така твърдят прозиводителите). Затова ти препоръчах това по-горе с хумата. Там няма химикали. Малко е трудна за нанасяне, но пък поне знаеш, че е натурална и ако не помогне, няма да навреди. После си потърси някой шампоан с по-регулирана химия - без парабени, алергени и СЛС - някой Ревалид или нещо подобно. Някой каза за медицинска козметика - също е вариант, ама и там внимавай. Дано да се оправи работата. Иначе едно искам да кажа само - козметиката НИКОГА не е това, което изглежда.

kalpazanka
05-20-2011, 10:28
И аз препоръчвам Orzene, много съм доволна от него.
Не съм доволна от него. Уж с хмел, уж за контрол на омазняването, но на 24-тия час вече не личи, че косата е измита.

kriska18765
08-25-2011, 03:58
GLISS - от него съм много доволна но не го ползвам много често, тъй като си поръчвам от AVON .. ако имаш възможност си поръчай някой друг шампоан от AVON да ги пробваш от всички шампоани който съм ползвала до сега те най ми харесват, и не са много скъпи 3-4 лева да са най-много .. и щом косата ти е суха и няма блясък си вземи балсам, маска или нещо от тоя сорт, и може като добавка да ползваш Хининова вода ( на Кокона е най добра ) .. 8) [b]

BrokenInnocence
08-25-2011, 11:44
И аз препоръчвам Orzene, много съм доволна от него.
Не съм доволна от него. Уж с хмел, уж за контрол на омазняването, но на 24-тия час вече не личи, че косата е измита.

Явно е до коса, откакто го използва не се налага да си мия косата повече от 2 пъти в седмицата.

BooNBooN4eToo
08-25-2011, 11:45
И от мен един глас за медицинската или проф. козметика .. просто нямат нищо общо с тия боклуци дето са ти предложили .. :lol: :lol:

И аз мисля, че това е най-доброто решение за твоя проблем.Професионална козметика можеш да намериш и в някой фризьорски салон, попринцип там имат каталози и можеш да си поръчаш :) :)

selskomomiche
08-25-2011, 14:11
аз ползвам тозии
http://prikachi.com/images/885/3736885u.jpg

доволна съм... против пърхот се води-- и мирише уникалноо :D

Runaway11
08-25-2011, 15:06
По-добре наисина се консултирай със специалист, защото всяка коса е напълно различна. Например някой хора предложиха Шаума, Глис, Гарниер - всички те на мен ми правят пърхут. За мен най-добре ми е с балея..колкото и да е странно наистина косата ми стана по-здрава и лъскава. И все пак на теб може да ти подейства зле, така че или трябва да пробваш...или да вземеш нещо от аптеката - дори и малко по-скъпо няма да се притесняваш, че косата ти ще прилича на нищо.

slynchoo
08-25-2011, 15:14
От 1-2 седмици ползвам ORZENE.Супер доволна съм :smt049
Обожавам продуктите и на Глис,преди ползвах само тях,но не обичам еднообразието и ползвам различни.

eli98
09-10-2011, 07:23
http://www.ellishairextensions.com/Shopimage/GLISS_SHAMPOO_TOTAL_REPAIR_250ML.jpg
+1 И балсама от същата серия,много са хубави.

Ползвала съм го много е хубав,но сега съм с този http://www.google.bg/imgres?q=Gliss&um=1&hl=bg&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:bg:official&biw=1366&bih=608&tbm=isch&tbnid=LjxRlucQork7AM:&imgrefurl=http://www.iheartcosmetics.co.uk/2010/05/schwarzkopf-gliss-shea-cashmere-shampoo.html&docid=uBsvIEoxsipuIM&w=671&h=1600&ei=UBBrTpnIGaj64QS1osTfBA&zoom=1&iact=hc&vpx=610&vpy=112&dur=911&hovh=347&hovw=145&tx=78&ty=204&page=2&tbnh=144&tbnw=60&start=18&ndsp=23&ved=1t:429,r:3,s:18 :grin: :grin: :grin: мирише страхотно