PDA

View Full Version : Постоянен рестарт на компютъра



kokyto14
05-18-2011, 13:39
Здравейте!Компютърът ми постоянно се рестартира и не мога да го оправя. Докато си играя УОУ или ЦС например. Не отричам, че имам два сървъра на ЦС, един на УОУ и много други програми, но едва ли това чак толкова го натоварва.Кажете ми какво да направя?

Благодаря предварително :) :)

danchobg
05-18-2011, 14:04
(1) ако си със лаптоп може да прегрява
(2) ако компа ти има слаби охладители или вентилаторите им са намалени
(3) слабо захранване
(4) правил си му overclock и сега компа ти не е стабилен


дай малко повече инфо и ще видя дали мога да помогна

MrCreeper
05-18-2011, 14:39
Инсталирай си Everest Ultimate Edition и играй на екран. През 3-4 минути поглеждай температурите на компонентите. Както каза danchobg може да прегрява Дай няк'ви подробности за системата. все пак не сме врачки да гадаем. А ако си го оверклоквал напрежението за процесор/рам/видео карта може да е ниско за да работи. Също така можеш да питаш и в hardwarebg преди малко се регистрирах и не мога да постна целия линк :( сайта завършва на com, но не вярвам да ти дадат друг отговор.

Auriss
05-18-2011, 15:16
Цъкни F1 ,напиши Event Viewer ,отвори го ,спомни си кога г/д се е рестартирал последно. Намери лог-а и го постни тук.

При мен преди време имаше подобен проблем - оказа се видео картата. Дефект ,кво да се прави 8-) Както ти казаха и преди мен - възможно е и да прегрява.

danchobg
05-18-2011, 19:37
Направо си напиши какви чаркове има в компа, на какви честоти, температури и настройки работят и дали си правил Overclock

badsector
05-23-2011, 12:43
...но не вярвам да ти дадат друг отговор.
Напротив, ще му дадат коренно различен отговор :)

Като начало забрани автоматичния рестарт на уиндоуса. После пусни грешката от синия екран. Друг вариант да я видиш, както е писал @Auriss, е да видиш кода в eventviewer-а - start > run > eventvwr.msc > enter и в графа system търсиш грешката.
Основните варианти са дефектирала РАМ, лоши сектори по харда, проблеми с ОС-а (драйверите).

GregoryHouse
05-23-2011, 14:30
Aз ще заложа на някой вирус :)

MrCreeper
05-23-2011, 15:53
...но не вярвам да ти дадат друг отговор.
Напротив, ще му дадат коренно различен отговор :)

Като начало забрани автоматичния рестарт на уиндоуса. После пусни грешката от синия екран. Друг вариант да я видиш, както е писал @Auriss, е да видиш кода в eventviewer-а - start > run > eventvwr.msc > enter и в графа system търсиш грешката.
Основните варианти са дефектирала РАМ, лоши сектори по харда, проблеми с ОС-а (драйверите).

Аз вярвам защото пиша там редовно :P