PDA

View Full Version : Проблем с постоянно изключване на компютъра.



Jus7DreamBoy
05-18-2011, 18:33
На недна компютъра постоянно се изключва някой път на 5 /10 мин друг път през 4/5 часа, и за да се включи отново трябва да извадиш захранващия кабел. И пред една седмица се беше случило така че се прецака изцяло и като го пуснеш ти излиза черен екран и ме пита под какъв режим да го пусна и които и да избера се рестартира ... Преинсталирах и Уиндоус-а и след една седмица пак така се прецака и утре пак ще ходя да го преинсталирам... Някакви идеи защо се получава така ? НЕ е от прегряване, слагам и хубав Уиндоус :)

MrCreeper
05-18-2011, 18:36
От къде си сигурен че НЕ Е от прегряване??? Може да е от подут кондензатор по дъното, изгорял чип по дъно/рам/видео карта. Развалено захранване и прецакване на 3/5/12 волтовата линия. Не можем да гадаем. Погледни дъното за изгорели места, подути кондензатори (както казах по-горе) И от къде знаеш че виндовса е хубав?

Jus7DreamBoy
05-18-2011, 18:59
От къде си сигурен че НЕ Е от прегряване??? Може да е от подут кондензатор по дъното, изгорял чип по дъно/рам/видео карта. Развалено захранване и прецакване на 3/5/12 волтовата линия. Не можем да гадаем. Погледни дъното за изгорели места, подути кондензатори (както казах по-горе) И от къде знаеш че виндовса е хубав? Ми моя настолен компютър е с него и нищо му няма ... ето линк към него http://zamunda.net/details.php?id=259424&hit=1 а за прегряване следях температурите с Еверест .. и бяха съвсем нормални и изведнъж се изключи утре мисля да отворя кутията да видя как са вътре работите :)

Tajnomomiche
05-18-2011, 19:10
може да е от напреженито във вас и ако продължава по добре извикай техници

badsector
05-23-2011, 12:37
Залагам на захранване :)

GregoryHouse
05-23-2011, 14:32
И аз бих заложил, че е захранването. В интерес на истината може и да е от напрежението. Ако имаш мултицет я мерни напреженията по контактите, и ако знаш как и какво напрежение подава гадното захранване към компа...

Jus7DreamBoy
05-23-2011, 15:05
още тогава като ходих отворих кутията и видях че охлаждането на захранването не работи. Гаранционно е казах и да го занесе да го видят, ама май още не го е занесла ..

GregoryHouse
05-23-2011, 15:09
Е ти луд ли си бе брат.... :lol: Да изгориш компа ли искаш... Сваляй го тва веднага и да се сменя.

Jus7DreamBoy
05-23-2011, 16:02
Е ти луд ли си бе брат.... :lol: Да изгориш компа ли искаш... Сваляй го тва веднага и да се сменя.абе казах и да го занесе аз ли да ходя да и го сменям .. :D

SimoPolice
05-23-2011, 21:44
почти 100% съм сигурен че е от охлаждането на един от нашия клас видеокартата не се охлаждаше добре и се изключваше на няколко часа и трябваше да извади кабела на монито и да го сложи наново за да тръгне пак

SimoPolice
05-23-2011, 21:46
сори че не видях че сте открили проблема,но на един фр му сменяхме вентилатор на захранването защото не работеше и с новия вентилатор се оправи