PDA

View Full Version : Зъбен проблем



Eshrefov
05-19-2011, 07:56
Така, значи не знам доколко тук можете да ми помогнете или насочите към нещо, но все пак ще пробвам.Значи преди 1 година имах остри болки във пломбиран кътник ( незнам точно кой се пада, но е на горната челюст ) самата пломба беше поставена също преди една година,което прави 2 години от пломбата и 1 година от болката в настоящем.В самото начало след поставянето на пломбата зъбът ми не беше особено ефективен, не можех да пия абсолютно нищо което да го докосне, защото беше свръх чувствителен, не можех да ям на него защото имах болки, но си мислех, че е нормално, защото кариесът ми беше много голям и предполагах, че само това е възможно като лечение.Но ето ме след 1 година от тази пломба започват вече пасивните остри болки които не бяха предизвикани от нищо минаха се 3-4 дена от тогава и отидох на заболекар.Минах 4-5 зъболекаря докато не се спрях на 1 (бях във курортен град лятото,можете да предположите как се намира читав) и решихме да умъртвяваме нерва и да го вадим.Всичко точно за около 1 седмица беше свършено всичко.Но в настоящем.....Преди 4-5 месеца сложих брекети и мисля, че при всяко стягане този зъб ме боли известно време.Но този път ме боли вече 4-5 дена и при лек натиск боли ужасно, а по някое време на деня болката минава в пасивна.Та искам да ви попитам това нормално ли е и дали ще отмине и този път или трябва да ходя на зъболекар.

Надявам се, че ще ми помогне някой ! :(