PDA

View Full Version : Косопад на рядка коса!!!!!!!!



ExoticPeace
05-19-2011, 14:30
Здравейте,много се извинявам знам,че има 10000 подобни теми.
Моята коса е много рядка и е дълга.От година и нещо я боядисвам.Естествения ми цвят е светло кафяв аз я боядисвам черна.Първо започнах с безамонячните бой на Garnier.След това минах на Syoss номер 3 ( черна със син оттенак).Косата ми все повече почва да пада и почвам много да се тревожа.Третирам я почти всеки ден с преси,защото иначе не добива нормална форма.
Моля,избегнете критиките от сорта на "не тряваше да я боядисваш","не я третирай толква" и т.н.
Просто ако някой знае,какво да направя,какви маски да си взема,нека ми помогне,моля.
Трябва ли да я подстрижа? Да я "изпера" и да си върна моя цвят?
Някакви идеи?

CherryBell13
05-19-2011, 14:57
Това дали я боядисваш няма значение аз не се боядисвам а пак ми пада косата вземи си хининова вода много помага аз сега я ползвам ще ти заздрави косата мисля че ще помогне :wink:

WaterLilly
05-19-2011, 15:00
Не знам как с рядка коса рискуваш хем да я боядисваш, хем да я третираш непрекъснато.
Сама си знаеш как да си решиш проблема, но отказваш.

Поне намали дължината, изчакай да падне боята и почни да се къносваш.

ExoticPeace
05-19-2011, 15:33
Хининовата вода не ми помага,грам.Колкото до това,че сама знам как да си реша проблема изобщо не ми се рискува да ходя,половината глава кафява,другата половина черна :( Някакви маски хубави за подхранване искам да си взема.И да си намера кадърен фризиор,който може да ми изпере косата,и да я направи близък цвят до моя за да не си личи като израсне моят.

ExoticPeace
05-19-2011, 15:35
Това дали я боядисваш няма значение аз не се боядисвам а пак ми пада косата вземи си хининова вода много помага аз сега я ползвам ще ти заздрави косата мисля че ще помогне :wink:

Има голямо значение.Защото преди не ми падаше косата,а от боята ми пада с кичури.

kalpazanka
05-19-2011, 15:39
Всеми си ампули против косопад. Може да опиташ и с витамини през устата да я "позакрепиш". Вариант са спрейовете за подхранване и УВ защита. Не е зле да я намалиш- така ще имитираш обем.

ExoticPeace
05-22-2011, 13:16
Всеми си ампули против косопад. Може да опиташ и с витамини през устата да я "позакрепиш". Вариант са спрейовете за подхранване и УВ защита. Не е зле да я намалиш- така ще имитираш обем.

А да попитам термозащитния спрей на Syoss,добра работа ли върши?

http://www.syoss.bg/index.php?id=102

kalpazanka
05-22-2011, 13:18
Зарязвай третирането и химията. Вземи си ампулите за растеж, започни да пиеш витамини и намали дължината на косата.
Ако толкова държиш да я клепаш с нещо- вземи си спрей балсамите на Глис- осигуряват ти УВ защита.

fiama
05-22-2011, 16:57
Препоръчвам ти да скъсиш косата си. Ще кажа една маска - изпитана от мен, от която оставах много доволна и периодично я прилагам. Сигурно си чувала за тривитаминол или АД3Е - олио от витамини е. Значи тривитаминол примерно 2 супени лъжици, кисело мляко, хума и лимонов сок се смесват до получаване на хомогенна смес. Може да добавиш бадемово масло, жълтък, мед. Втриваш в корените на косата и седиш поне 2 часа, а може и повече. Измиваш с шампоан. Прави тази маска по възможност преди всяко къпане - има ефект.

Moderatorius
05-23-2011, 17:36
Отрежи си драстично косата. Щом ти е дълга, сигурно е някаква натежала. Аз дори и малко като се подстрижа я чувствам тоооооооолкова по-лека. Боядисай се в естествения си цвят и си го изчакай да ти израсте. Можеш да си направиш някаква прическа на степени и ако си слагаш бира, например, (за да е къдрава), няма да има нужда да ползваш преси. Пък и бирата е полезна за косата. Иначе можеш да си вземеш някакви хапчета, от типа на Геритамин Нео, или пък направо ампули. Тривитаминола също е вариант, но на мен от него ми падаше косата :-o

ExoticPeace
07-28-2011, 21:05
Препоръчвам ти да скъсиш косата си. Ще кажа една маска - изпитана от мен, от която оставах много доволна и периодично я прилагам. Сигурно си чувала за тривитаминол или АД3Е - олио от витамини е. Значи тривитаминол примерно 2 супени лъжици, кисело мляко, хума и лимонов сок се смесват до получаване на хомогенна смес. Може да добавиш бадемово масло, жълтък, мед. Втриваш в корените на косата и седиш поне 2 часа, а може и повече. Измиваш с шампоан. Прави тази маска по възможност преди всяко къпане - има ефект.

Тривитаминола знам,че е продукт за животни,овце предимно.От него освен косата всички косми по тялото ти започват да растът с неознаваема скорост.Но естествено,косата най-бавно :D


Благодаря много на всички които се отзоваха.Ще ви послушам и ще си скъся дължината,без това е лято ще гледам да ходя по-често с вързана коса,за да не я третирам с преси.Относно маските,взех си една с бира и честно казано съм доболна от нея.Взех и ампули за по-сигурно почнах да ги използвам скоро.