PDA

View Full Version : УДЪЛЖАВАНЕ НА КОСАТА!



glezenata13
05-19-2011, 16:35
Здравейте не видях такава тема затова пускам, ако има такава и моята се повтаря много се извинявам.Мисля, че темата е интересна, защото всички знаем колко модерни са екстеншъните, които почити всяко момиче вече притежава.Нека тук всички сложим снимки на нашите удължени коси, да си кажем как се грижим за косите си, с какви маски ги подхранваме, да сложим снимки на прически с косите ни, абе с една дума всичко свъразно с нашите екстеншъни.Сега идват и балове, сигурна съм, че 90% от абитуриентките ще са с екстейшъни так, че слагайте снимки, давайте идеи за прически и т.н.. :)

shell
05-19-2011, 21:23
абе аз не ползвам такива чудесии,но не се ли пише "екстеншъни" :-o

glezenata13
05-20-2011, 09:58
:D да грешката е моя съжалявам

Rebirthing
05-20-2011, 10:15
ОЩЕ са МОДЕРНИ ?!
Мисля, че бяха преди година, две...

glezenata13
05-20-2011, 10:19
Е ок де.. на хора, които темата не им харесва и нямат желание да се влючват добре, не е задължително и да доста са си модерни, невярвам някога да мине модата на дългата коса.С екстеншана можеш да си разнообразяваш визията, ако си с къса коса, и имаш екстеншан един ден ще си с къса коса, на другия с дълга, според мен си е голям плюс, който иска да пише , който иска НЕ... щом не ти харесва темата и ти се струва старомодно ок, не се включвай..

POLLINA
05-20-2011, 10:22
ОЩЕ са МОДЕРНИ ?!
Мисля, че бяха преди година, две...кво значи модерни или не ?! или искаш дълга коса или не.отделен е въпросът дали си кадърен и можеш да я сложиш така че да не си личи....

glezenata13
05-20-2011, 10:42
лала

suNnykaty96
05-20-2011, 12:05
Ами... аз нямам и много много не разбирам от цялата тази работа с екстеншъните, но мисля че на авторката доста добре й се е получило... ако не знаех, щях да си мисля, че това е естествената ти коса (:

neeDaBosS
05-20-2011, 13:31
Много си хубава :)
Аз имах едно време удължения ама ги махнах,голяма грешка направих щото си личаха от 275437257625 километра,че не са мои 8-)

glezenata13
05-20-2011, 13:40
Много си хубава :)
Аз имах едно време удължения ама ги махнах,голяма грешка направих щото си личаха от 275437257625 километра,че не са мои 8-)

Мерси много, те моите са с фибички и си ги махам и слагам, когато искам, така косата не ми се уяврежда, няма смисъл от други удължения , които се лепят или шият, защото моята коса ще стане на нищо, този вариант е най - добър според мен.А тявоите защо не си ги боядисала, за да оеднаквиш цвета..?

neeDaBosS
05-20-2011, 13:45
Не,той цвета си беше един и същ - черен.Просто като за начало бях взела 3 тройни реда с клипси от изкуствен косъм и разбираш предполагам.. (косата ми попринцип е много гъста и 3 реда за никъде не стигнаха ) слагах я около 1-2 месеца обаче разликата беше огромна,удължената коса беше някаква много гадна,не можеше да се реше,оплетена и изгоряла..сега ми порасна косата и нямам нужда от екстеншъни (не,че ако някой ми предпожи ще откажа) 8-)
Твоите са от естествен косъм нали? Колко са дълги? Изобщо не си личи,че си с такава коса направила си добър избор.

glezenata13
05-20-2011, 13:53
Само като прочетох изкуствен косъм и нямаше нужада да чета по нататък..!!! Тия коси са повече от ужасни, първо, че са супер тежки, второ, че немогат да се решат, трето супер гадно лъщят, 4-то немогат да се третират с никакви маши и преси, защото ще се разтопят от топлината и на всичкото, са постояно оплетени, няма как да не си личи , че са изкуствени, те са като едни перуки :D абе ужасни са.Моята коса е 100% естествена да ( поне така казаха от мястото, от където я купиХ), но наистина е много добра, просто и на пипане и на външен вид се вижда, че косъма е естествен.Правих си даже един тест - взех един косъм от косата запалих го и изгоря , както изгаря естествената коса.. Дълга е 55 см един 4-рен ред имам :D и един двоен, аз нямам нужда от повече коса, моята естествена не е къса, не е нито гъста нито рядка средна работа.Косата мога да я правя каквото искам, с маши преси и т.н.. само, че мен ме мързи и трябва все да ходя на фризьор, понеже една такава коса да я накъдриш си е голяма играчка.. направо се улях 8)

neeDaBosS
05-20-2011, 13:56
Мда,права си.После минах на коса с примеси,пробвах и само естествена ама докато се усетя косата ми порасна и съм ги захвърлила някъде 8-) ти от къде взе твоята? В смисъл от интернет фризьорка? И какви пари?

POLLINA
05-20-2011, 15:18
ето снимки и на моята
http://www.prikachi.com/images/585/3362585O.jpg ---> лятото с някакъв покъртителен цвят на косата :shock: 8-)
http://www.prikachi.com/images/755/2729755g.jpg ----> пак еднс стара ( не ми обръщайте внимание 8-) )
http://www.prikachi.com/images/627/3362627v.jpg
http://www.prikachi.com/images/637/3362637T.jpg
сливането на цветовете в първите два случая са лино моя изработка 8-)

Cucko0
05-20-2011, 16:05
^на първата снимка никога не бих предположила,че си с удължения

POLLINA
05-20-2011, 16:22
ами старая се, хората ,които не ме познават не предполагат,че съм с удължения :)

glezenata13
05-20-2011, 16:27
Моята коса си я взимах от интернет, направиха ми отстъпка и ми излезе 250лв и по 10 за зашиването на тресите, доставката си беше безплатна.
POLLINA Ммного добре ти се е получило, аз моята коса не съм я боядисвала, така си я купих цвета е 1 към едно като моя, това много ме зарадва, защото боядисването си е гадна работа.

Rebirthing
05-20-2011, 16:28
Ми не ви личат ексеншъните де ^^ както и би трябвало да е. А и под модерни имах предвид, че бяха огромен хит преди година, две, сега нещата малко се поуспокоиха.
Аз преди имах, но лятото е ад да се ходи с това нещо...последно съм го слагала началото на тази година. Имам и на опашка с лента, за него изискват ли се някакви специални грижи ? Ползван е съвсем малко, даже не съм го мила все още.

glezenata13
05-20-2011, 16:33
Този на опашката от каква коса е..? И да права си, че преди беше големият бум на екстеншаните, и че всеки искаше да има, а тогава и цените им бяха доста над 500 лв.. и не всеки можеше да си позволи..

Rebirthing
05-20-2011, 19:24
Естествена е. Иначе другите ми екстеншъни ги взех за 400, но от нета, после почнаха да се разпространяват и по-евините екстеншъни от порядъка на 200-300 лв. Сега съм забелязала, че абитуриентките главно търсят изкуствени коси, които да сложат за по един път...

Btw, някой да знае от къде мога да се снабдя с бретон с клипси :D ?

glezenata13
05-20-2011, 19:29
И сега си има екстеншани , които са над 500лв, винаги е имало и по евтини и по - скъпи, например в салоните на Магама са убйствени цените, а качеството не е кой знае какво.. Започнаха да намаляват цената на косите, защото започнаха много да се разпространяват, има голяма конкуренция, нямат сметка да ги продават за по 500 лв ( междо другото в Англия косите, които се продават в Бг са за по 50 60 паунда).За изкуствените коси, без коментар, дори и за един път няма да сложа такава грозна перука..А опашката си иска поддръжка каквато и другата коса, сигорно си запозната..В интернет има страшно много бретони с клипси и аз се бях зарибила да си купувам, но незнам защо се отказах и сега съм на нова вълна ДА СИ ПОДСТРИГВАМ БРЕТОН :grin: какво мислите ще ми ходи ли на формата на лицето и дали добре ще стои с екстеншаните..? Давайте мнения, че в неделя съм на фризьор..

neeDaBosS
05-20-2011, 19:42
Естествена е. Иначе другите ми екстеншъни ги взех за 400, но от нета, после почнаха да се разпространяват и по-евините екстеншъни от порядъка на 200-300 лв. Сега съм забелязала, че абитуриентките главно търсят изкуствени коси, които да сложат за по един път...

Btw, някой да знае от къде мога да се снабдя с бретон с клипси :D ?
Ето сайтове където има бретони на клипси http://kosareni.blogspot.com/2009/11/blog-post.html

http://www.shopmania.bg/shopping~online-lichna-ghrizha~buy-pony-straight-brieton-na-klipsi~p-2896898.html

http://makeuppro-online.com/product_info.php?manufacturers_id=24&products_id=1599

Rebirthing
05-20-2011, 19:55
По сайтове се изкушавам да си взема, нооо ми се иска да го видя на живо и да пробвам как ще ми седи.

glezenata13, ако косата ти е права, давай. Но иначе къдрава коса и прав бретон, не мисля, че много ще ходи.

POLLINA
05-21-2011, 00:12
значи имам бая опит с тия коси в нас имам 1000. и искам да ви кажа последните ми две коси са от Англия. Взех си две треси по 150 см ( 3 метра коса) за 120-130 лв. Косата е страхотна ,абслолютно същата е като тази ,която ви пробутват в салоните :)
имам коса от магама,от сайтове , от китай , от англия и къде ли още не ... е.. едни и същи са 8-)

POLLINA
05-21-2011, 00:17
значи имам бая опит с тия коси в нас имам 1000. и искам да ви кажа последните ми две коси са от Англия. Взех си две треси по 150 см ( 3 метра коса) за 120-130 лв. Косата е страхотна ,абслолютно същата е като тази ,която ви пробутват в салоните :)
имам коса от магама,от сайтове , от китай , от англия и къде ли още не ... е.. едни и същи са 8-)

glezenata13
05-21-2011, 07:44
значи имам бая опит с тия коси в нас имам 1000. и искам да ви кажа последните ми две коси са от Англия. Взех си две треси по 150 см ( 3 метра коса) за 120-130 лв. Косата е страхотна ,абслолютно същата е като тази ,която ви пробутват в салоните :)
имам коса от магама,от сайтове , от китай , от англия и къде ли още не ... е.. едни и същи са 8-)

POLLINA Аз също бях ходила в Магама , за да ми я лепят това беше преди 3 год и половина и мога да кажа, че качеството на косата по - нищо не се различава от това не сегашната ми коса, която е от интренет и е много по евтина ..! Дори спокойно мога да кажа ,че тази която ползвам сега е по - добра.От това лепене, косата ми после стана на нищо!Трябваше и постояно да ходя на поддържки и за тия поддъжки пак режеха глави и накрая реших да я махна, защото косата ми много се изтущи, почна да цъвти, абе ужас си беше..!Спрях да се занимавам с всякакви коси , исках моята да се оправи, сега наскоро си вземах тази и съм страшно доволна и от качеството и от обслужването , а имах и изкуствена коса :D така и не си я сложих, защтото стоеше много зле..А косите в Англия са страхотни, лично съм ги виждала, едно, че са много евтини и са супер качество, просто като ги донесат тук в Бг и им слагат двойни цени..!Моята фризьорка даже ми каза, че косите в Бг ги омесват, 50% естествена и 50% изкуствена, дали е вярно нзнам, но най - вероятно така правят.А за бретона, косата ми е права, много права, но незнам малко се стахувам да го подстрижа, че ако не се харесам :shock: какво да правя момичета утре съм на фризьор.. помагайте..

Rebirthing
05-21-2011, 08:13
Ами то решението си е твое, но ако питаш мен по-добре недей. Аз за това си търся бретон с клипси, защото искам винаги да съм с различна прическа, не ми се ходи с бретон всекидневно. Бретона все пак прави лицето по-детско и в други случай по-младо, ама не мисля, че в този форум имаме нужда от подмладяване :D .

glezenata13
05-21-2011, 08:18
:D Просто искам разнообразие, писва ми да ходя с една и съща прическа, проблемът е, че бретона се поддържа трудничко, трябва постояно да се изправя, подрязва, абе много са нещата, може и да пробвам пък като не се харесвам мятам го назад и готово .. :D коса е все пак ще порасте.. даже мисля да си прасна и една черта до раменете 8) само ме спира това, че като слагам удълженията чертата ще се вижда, ще седи малко като отсечено..а сега изобщо не се забелязват.