PDA

View Full Version : Възможна бременност?



leyivan
05-20-2011, 12:03
Здравейте, имам един въпрос относно тази тема.
Денс правихме секс с гаджето ми, без предпазни мерки, и накрая свърших на дупето й, но тъй като тя лежеше по корем, семенната течност се стече по вътрешните срамни устни.
Успяхме да забършем г/д навреме и даже се измихме доста обилно, но тъй като не съм много знаещ по темата, реших да питам вас, преди да ходим да купуваме хапчета от аптеката.

Благодаря предварително.

kalpazanka
05-20-2011, 12:10
В кой ден от МЦ е?

leyivan
05-20-2011, 12:21
Не може да стане нищо.Споко!
Успокои ни малко, сега остава още някой да потвърди и ще е супер, така за следващ път да знаем.


В кой ден от МЦ е?
Не знам какво точно е съкращението МЦ, но ако питаш за цикъла, към 18-20 юли й идва следващият.

kalpazanka
05-20-2011, 12:24
МЦ- месечен цикъл. Ако следващият е към 18-20 юли действително, това си е жива олигоменорея. Говори с нея да иде на гинеколог и да започне да се лекува.
Кога е била последната й менструация?

leyivan
05-20-2011, 12:25
МЦ- месечен цикъл. Ако следващият е към 18-20 юли действително, това си е жива олигоменорея. Говори с нея да иде на гинеколог и да започне да се лекува.
Кога е била последната й менструация?
Последния й свърши вчера.

kalpazanka
05-20-2011, 12:27
Най-вероятно момичето има хормонален дисбаланс и изобщо няма овулация. Отдавна ли има менструация?

leyivan
05-20-2011, 12:28
Повтарям пост, само за да кажа че може й да е потекла семенната течност до вагиналният отвор, което ме притеснява повечко.

Drako89
05-20-2011, 12:29
Нямай ядове, много малко вероятно е да има проблем, особенно щом вчера й е свършило! Не я тъпчи с хапчета за щяло и нещяло, само като се налага, защото са мн вредни!

Drako89
05-20-2011, 12:30
Най-вероятно момичето има хормонален дисбаланс и изобщо няма овулация. Отдавна ли има менструация?


Как пък изобщо стигна до това безумно твърдение!? Имаш ли си идея какво е хормонален дисбаланс!?

leyivan
05-20-2011, 12:30
Най-вероятно момичето има хормонален дисбаланс и изобщо няма овулация. Отдавна ли има менструация?
Значи преди два дни правихме секс (защото тя каза че сигурно й е свършил цикъла защото не била "текла" предишния ден), та като почнахме да го правим и направо оцапахме цялото легло с кръв (оказа се че не й бил свършил). Тъй че мисля че си има редовна овулация, това вече не го знам със сигурност.


Нямай ядове, много малко вероятно е да има проблем, особенно щом вчера й е свършило! Не я тъпчи с хапчета за щяло и нещяло, само като се налага, защото са мн вредни!
Знам и за това искам да сме напълно сигурни, преди да купуваме каквито и да е хапчета... Идеята беше нейна за хапчетата но за момента я убедих да не, тъй като видях за редно да попитам някой който е по-запознат с темата.

DarkTemplar
05-20-2011, 12:33
Най-вероятно момичето има хормонален дисбаланс и изобщо няма овулация. Отдавна ли има менструация?


Как пък изобщо стигна до това безумно твърдение!? Имаш ли си идея какво е хормонален дисбаланс!?
Тя е бъдеща докторка, според теб дали си има идея?

Drako89
05-20-2011, 12:34
Най-вероятно момичето има хормонален дисбаланс и изобщо няма овулация. Отдавна ли има менструация?


Как пък изобщо стигна до това безумно твърдение!? Имаш ли си идея какво е хормонален дисбаланс!?
Тя е бъдеща докторка, според теб дали си има идея?

Ето още една причина да избягвам да ходя на лекар...

leyivan
05-20-2011, 12:42
Значи има ли опасност, даже и да е потекла течност до вагиналният отвор?

kalpazanka
05-20-2011, 12:47
Значи има ли опасност, даже и да е потекла течност до вагиналният отвор?
Не е необходимо да има пълноценно проникване, за да се стигне до бременност. Обаче момичето ти е с МЦ 60 дни приблизително при норма 21-35. Това не е нормално. Ендометриумът е подложен прекалено дълго на действието на естрогените на фона на намален/липсващ прогестерон. Не ми отговори от кога момичето има менструация.

Останалите приказки тип "пейката пред блока" ги чета по диагонал.

straus
05-20-2011, 13:02
И какво... ще го роди, мама и тате ще помагат и ще си го изгледате, какъв е проблема?

Drako89
05-20-2011, 13:08
Значи има ли опасност, даже и да е потекла течност до вагиналният отвор?
Не е необходимо да има пълноценно проникване, за да се стигне до бременност. Обаче момичето ти е с МЦ 60 дни приблизително при норма 21-35. Това не е нормално. Ендометриумът е подложен прекалено дълго на действието на естрогените на фона на намален/липсващ прогестерон. Не ми отговори от кога момичето има менструация.

Останалите приказки тип "пейката пред блока" ги чета по диагонал.


Момчето най-вероятно се е объркало и без да иска е написал юли вместо юни!

Мисля че грешката е повече от ясна!

Но все пак нека и той да каже!

Josefinne
05-20-2011, 13:51
Мисията невъзможна...

leyivan
05-20-2011, 14:00
Значи има ли опасност, даже и да е потекла течност до вагиналният отвор?
Не е необходимо да има пълноценно проникване, за да се стигне до бременност. Обаче момичето ти е с МЦ 60 дни приблизително при норма 21-35. Това не е нормално. Ендометриумът е подложен прекалено дълго на действието на естрогените на фона на намален/липсващ прогестерон. Не ми отговори от кога момичето има менструация.

Останалите приказки тип "пейката пред блока" ги чета по диагонал.


Момчето най-вероятно се е объркало и без да иска е написал юли вместо юни!

Мисля че грешката е повече от ясна!

Но все пак нека и той да каже!
Извинявайте за грешката... ако не бях прочел коментарът на Драко, нямаше да забележа че съм сбъркал... исках да напиша юНи тоест, следващият месец... към 18-20
И до колкото помня написах че предният й цикъл свърши вчера.

kalpazanka
05-20-2011, 14:16
Не правиш разлика между цикъл и менструация.

В такъв случай /след важното уточнение най-накрая!/ овулацията й е далеч.

leyivan
05-20-2011, 14:51
Менструалният й цикъл е близо 28-29 дни (не съм сигурен).

Значи, да се притеснявам или да не се притеснявам?

И благодаря предварително за помощта.

Drako89
05-20-2011, 15:01
Според мен не се притеснявай!

leyivan
05-20-2011, 18:11
В такъв случай /след важното уточнение най-накрая!/ овулацията й е далеч.
Не съм много спец, но мисля че овулацията няма нищо общо... може да забременее по всяко време на мц-то...

krem4et0
05-20-2011, 18:32
И как като няма годна яйцеклетка? Може да се забременее при акт няколко дни преди, денят в който е овулацията и най-много ден след нея. Рискът не идва от това, а от фактът, че при много млади момичета тя не е на точно определен ден от цикъла им, възможно е при различни въздействия да се измества, възможно е единият яйчник да овулира докато момичето е в менструация причинена от другия...и още и още. Приблизителната й дата е 14 дни преди началото на следващата менструация. Ако цикълът е 28 дни, това е 14-тия ден, а ако е 30 - 16.
Проблемът е от това, че рядко момичетата правим тестове за овулация (най-често при желание за забременяване, а не за предпазване от такова) и рядко една жена може да е сигурна за деня и часа, в който овулира.

drjuniorpopov
05-21-2011, 09:14
Бъди спокоен,не се притеснявай! :)