PDA

View Full Version : Едно момиче



samotna93
05-20-2011, 16:20
Има едно момиче от класа ми, което ми прави всеки път мръсно. Преди няколко години бяхме "най-добри" приятелки. Но след време се скарахме, тогава още учехме в старото училище. След като се скарахме не си говорехме и нямаше никакви проблеми. Но дойде времето, когато класа се разделихме и по някаква случайност, попаднах с въпросното момиче в един клас. Първата година докато се опознаем нямах проблеми, но на следващата година вече всички се опознахме, всеки намери приятел, с който да седи и така. От тогава тя започна да се държи грубо с мен. В началото започна да говори на момичето, с което седеше против мен. И по лека, лека започна да говори и с други хора. Непрекъснато говореше лъжи, който не са верни. Аз не и забелязвах, макар и да ми беше неприятно. И премина и втората година. И тази година започна най-лошото, тъй като целият ми клас разбра, че сме скарани. Разказа на абсолютно всички за какво сме се скарали, но с ОГРОМНИ лъжи, който не са истина. Не мога да разбера, защо не може да се примири с мисълта?. Не искам нищо от нея, искам само да ме остави и да престане да изрежда лъжи против мен. Целият клас, с изключение на няколко човека ме смятат за ужасна и повечето хора ме избягват, и вече не само това, говорят пред мен какво съм направила(а това е нещо за което дори и не съм си помисляла, незнам и от къде и хрумват тези идеи). Тази година почти отмина. Остана ми последната година с този клас, искам да се разбирам с всички, но не знам какво да направя, за да си върна отново приятелството на хората, които загубих.

А за въпросната госпожица си нямам и идея как да действам, споделих с родителите си за нея. Майка ми иска да отиде в тях и да поговори с нея и родителите и какъв и проблема с мен. Аз съм против, защото после може и за това да говори пред класа. Незнам изобщо какво толкова има, за да казва неща, които са се случили преди 4 години.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и е намерил начин за разрешаването му, да сподели, ще ми бъде в полза.

Благодаря за отделеното време :)

ZooB
05-20-2011, 18:30
ей мн мразя такива парцали-интриганти кат тая дет я описваш , аз имах същия проблем ма след кат я унизих публично няколко пъти и тя се разкара , земи направи същото , вкарвай некви лафове когат тя говори и я съсипи по тоа начин :-x

sponge
05-20-2011, 21:51
Аз в подобен случай бих и ударила поне шамар. Но ако ти си против насилието, послушай съвета на ZooB. Направи няколко груби коментара по неин адрес и може би ще престане. Вече ако си много мил и миролюбив човек и не искаш да направиш и това, тогава можеш просто [пред класа ви] да я попиташ спокойно `Какво точно иска от теб и какво да направиш за да си затвори устата`

Brilliance
05-21-2011, 11:46
Напълно съм съгласна с предните мнения. С такива хора или трябва да се действа по същия начин или да й объркаш картите. Можеш да я унизиш като кажеш "О, здравей ..., днеска пак ли ще разказваш колко съм лоша, за да послушам малко простотии и да се посмея на човешката завист". Можеш да събереш хората от класа ти, които те мразят и те избягват и да питаш въпросното момиче за това какъв и е проблема. Доведи я до състояние, при което ще крещи, ще те унижава и т.н., при това ти оставай спокойна. Така тя самата ще се покаже като злобна и завистлива. Можеш да разкажеш истинската история за това как сте се скарали, НО в никакъв случай не трябва да стане така, че да се разплаче.

daru6a1
05-21-2011, 16:51
Охохохо , не , не , не и не на предните коментари .. Този персонаж така ще се озлоби след тези "коментари по нейн адрес" , че после ще се чудиш от къде ти е дошло .. В никакъв случай обиди и странни изказвания , още по-малко зад гърба .. Решението е друго - когато говори нещо за теб пред целия клас или даже да не е за теб , трябва да я слагаш на място с някакви кратки речи , на които просто да няма отговор. Дано да си по-устата и речта и мисълта да ти вървят гладко , че да я направиш на маджа пред всички , така че да не си отваря повече устата. Насилието и шамарите не са решение. А да седнеш да говориш човешки с нея - невъзможно .. За това действай както те посъветвах :) Успех .. Пиши междувременно ако има развитие !

MilanowPz
05-22-2011, 20:11
БОЙ ПО ГЛАВата... баба й деба и тъпата коза ! само бой оправа такива хора !