PDA

View Full Version : Грозен,неприятен и забелязващ се проблем.. ;ХХХ



PricelessGirl
05-20-2011, 19:34
....

neeDaBosS
05-20-2011, 19:45
Ходи ли на дерматолог?
Алергия от нещо?
Пробвала ли си до сега нещо?
Може определен продукт да не ти понася,обесни по-подробно.

PricelessGirl
05-20-2011, 19:51
Проявявам алергии към най-различни неща,но до сега не съм имала алергии от кремове,гримове лекарства и всякаква др козметика.
Попринцип се мажа с крем Здраве,но спрях тъй като той изсушава кожата , а моята кожа попринцип е прекалено суха.
Много пъти съм ходила на дерматолог,защото ми се появяваха така наречените ,, лишеи'' . Изписа ми един крем Locoid Lipocream , който е за лишеи,сърбеж, зачервяване, лющене на кожата.
От няколко дена се мажа с крем Бочко ,но не виждам голям ефект.А дори и да има ефект ще е за не повече от 3-4 дни и след това се повтаря същото.

TheBeliever
05-20-2011, 20:01
Често ли си облизваш устните? Преди ми се е получавало така при постоянно облизване на устните (лош навик, за щастие вече в миналото). Особено като е студено или ветровито.

Daisy11
05-20-2011, 20:04
.А дори и да има ефект ще е за не повече от 3-4 дни и след това се повтаря същото.

Ми, мажи се всеки ден,аз също съм със суха кожа и се мажа всеки ден цялото тяло през зимата,през лятото по-рядко

PricelessGirl
05-20-2011, 20:05
Често ми е случва,когато са ми леко напукани и стоят някак бели да ги облизвам.

neeDaBosS
05-20-2011, 20:07
За мен е по-добре да отидеш пак на дерматолог или поне да се мажеш с крема който ти е предписал.Крем бочко/здраве не мисля,че ще оправи положението.. :-o Може и обикновено лишейче да е но все пак трябва да го погледне специалист.Мажи го с мед за да се хидратира и да не се бели толкова.

nymphadora
05-21-2011, 06:54
Имала съм същия проблем,аз съм с атопичен дерматит.

Честно да ти кажа не помня какво точно ми помогна,помня,че ползвах крем Здраве и се мажех със зехтин.От около 2 години изчезна,може би е било само в ранния пубертет.Ти на колко си?

glezenata13
05-21-2011, 08:33
Оффф абе защо пускате такива тъпи теми бе хора... ние как можем да ти помогнем, не сме дерматолози, ако трябва да питаш някой за проблема си, то това е някой кожен лекар, който знае за какво става дума.Тука какво могат да те посъветват хората, които изобщо не са запознати с кожните проблеми, още повече ,че на тази снимка нищо не се вижда, щом си толкова притеснена отиди на лекар, а не си губи времето тук да пускаш глупави теми , в очакването някой "лекар" от форума да те излекува..!

ParisHilton
05-21-2011, 08:47
За мен е по-добре да отидеш пак на дерматолог или поне да се мажеш с крема който ти е предписал.Крем бочко/здраве не мисля,че ще оправи положението.. :-o Може и обикновено лишейче да е но все пак трябва да го погледне специалист.Мажи го с мед за да се хидратира и да не се бели толкова.

Bonbonenata
05-21-2011, 10:32
Миличка, не искам да те плаша, ама за да се зачервява и да има люспи трябва да има нещо. Веднага търчи към дерматолога, защото само като чуя люспи и си представям дерматит, псориазис и не знам си какво още. Разбира се, може да е нещо далеч по-незначително, ама все пак не си струва да рискуваш, самолекувайки се с кремчета против подсичане.

IntoTheWild313
05-21-2011, 10:37
Може да ти изпръхва устата. Т.е. когато се облизваш и излизаш на ветровито или студено време. Може да е на алергична основа или от стрес. Най-добре посети дерматолог.

Bonbonchencetyy
05-21-2011, 12:01
Имах подобно януари месец.Ако не си алергична към един крем-SOS Nivea,го използвай.Мен така ми мина моето...