PDA

View Full Version : Хубав фон дьо тен и руж



kiki1991
05-21-2011, 09:38
Искам да ми кажете коя марка фон дьо тен и руж ползвате,аз до сега съм ползвала loreal true match(доста тежак са всекидневна употреба),manhatan age renew(доста мазен и непокривен),затова си търся някакъв нов да си взема който да не омазнява кожата,да се размазва хубаво и да не стой като маска,много ще съм благодарна да дадете и снимка със нанесен фон дьо тен,да видя как стой:)

Tiin
05-21-2011, 12:03
ИМА ТАКАВА ТЕМА : http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=405608&sid=e85bede90243fac2ca558c3a07706789
ТОЛКОВА ЛИ БЕШЕ ТРУДНО ДА ПОТЪРСИШ ПРЕДИ ДА ПРАВИШ ТЕМА?

LoveChocolate
05-21-2011, 13:34
щом има такава тема , защо не сложи нейният линк , а сложи този на тази тема :D

kiki1991
05-21-2011, 15:48
:D :D :D

LoveChocolate
05-21-2011, 15:53
пълна излагация става когато някои хора се опитат да се направят на интересни :D в този случай .. нещо май не се получава :D

hotlove
05-22-2011, 08:19
Нямам снимка но мога да ти препоръчам медицинска козметика .. на Ла рош са изключително покривни, не стоят като маска .. и не запушват порите .. ако е проблем цената разбира се мога да ти препоръчам и по евтини .. :-)

Tiin
05-22-2011, 09:18
пълна излагация става когато някои хора се опитат да се направят на интересни :D в този случай .. нещо май не се получава :D
Всеки прави грешки...
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=398402&start=180

kiki1991
05-22-2011, 09:34
Нямам снимка но мога да ти препоръчам медицинска козметика .. на Ла рош са изключително покривни, не стоят като маска .. и не запушват порите .. ако е проблем цената разбира се мога да ти препоръчам и по евтини .. :-)


за това ли говориш: http://static1.framar.bg/product/la-rosh-16.jpg

бих дала толкова пари ако найстина са хубави,но нзм дали ще си оцеля цвета,ти имаш ли такъв ???

koshtramba
05-22-2011, 09:35
Отиди в аптека и поискай тестер на някой цвят и сама ще прецениш.

hotlove
05-22-2011, 09:36
да .. има различни видове .. но специално на тази фирма само хубави отзиви чувам и сега мисля да си го взема да го изпробвам :)

kalpazanka
05-22-2011, 09:37
Тази марка имат точно четири нюанса в аптеката. Естествено от тзи четири ни един не ми пасна. Да се наложи веднъж да се появя някъде с фдт и да не мога да си избера един да имам за "всеки случай" вкъщи.

hotlove
05-22-2011, 09:39
е да така е малко избор има .. но ако ти пасне някой ще е супер :P

kiki1991
05-22-2011, 09:44
не съм виждала такива в аптеката..16 ми се струва много тъмен а 13 пък мн светъл..затова някои ако има ако може да видя какъв е точно цветът му,щотот така лъже

koshtramba
05-22-2011, 09:46
Ако не си нацелиш на Ла Рош, пробвай на Vichy.

hotlove
05-22-2011, 09:47
наистина .. ако някой го ползва нека да даде снимка .. но аз например много малко хора познавам които го ползват .. въпреки че е много по добър от някои фирми които само запушват порите.. седят като маска .. или след 4/5 часа лъщят ..

kiki1991
05-22-2011, 09:54
може би защото е по скъпичак,нзм а на виши как са някой ползвал ли ги е,чувала съм че са хубави ,,уж,, но е не покривен и след няколко часа след нанасяне попивал в кожата и все едно че не си си слагал вообще фон дьо тен,но това може би е индивидуално,но така бях чела

hotlove
05-22-2011, 10:01
майка ми работи в парфюмерия .. каза ми че виши са били уникални преди години но са започнали да ги произвеждат в бг ли нещо такова и качеството въобще не им е както преди .. но някой с хубава кожа няма им навреди .. мойта например е много проблемна и затова си търся по леки и най - напред медицински козметики .. :)

PullMeCloser
05-22-2011, 22:07
Много малко хора го ползват, защото е отвратителен. :shock:
Да, покривен е, но стои като маска. Отвратително е!!! Толкова неестествено... Цветовете са не само тъмни, а направо оранжеви. Това си е до цвят на кожата, де, но наистина на мои по- тъмни приятелки стои оранжево. Буквално, като на препечено пиле на грил. Много е тежък. В аптеката казаха, че е за прикриване на по-силно изразени проблеми на кожата, като акне, за това сигурно ми се е сторил така, но наистина е отвратителен. Пред Ла Рош(което попринцип е добра марка, харесват ми нещата им) и Виши определено бих избрала фон-дьо-тен на Виши.
Иначе за хубав фон дьо тен мога да препоръчам на Клиник Super Balanced Makeup. 57 лева е, но си струват, така че ако можеш да ги отделиш си го вземи. Пробвай преди това, разбира се. Хидратира и матира по един много приятен начин, който не стои сухо на кожата, а й придава много нежен и свеж вид, много сияен, което попринцип нищо матиращо, което съм пробвала не прави. Абе невероятен е, много лекичък и ако си вземеш точния цвят изобщо няма да си личи.

hotlove
05-23-2011, 07:31
е за хора без акне сигурно ще е идеален .. но на мен козметичката ми каза да си зема на Ла рош и дано има някой близък до моя цвят.. ако нее ще търса на виши и тва си е :D

MoonLightFairy
05-23-2011, 11:46
Revlon Colorstay е много хубав, НО е много покривен и не е подходящ за това време! Кожата не може да диша и след това гледката няма да е приятна... Иначе за студените месеци съм с две ръце за него! \:D/

BOURJOIS Healthy Mix Serum Gel е перфектен за лятото =;! Много е лек, разнася се лесно и мирише на плодчета :smt007 ! На шишенцето пише: "Богата на витамини плодова терапия" и че издържа до 16 часа. Използвам го от една седмица и ми харесва! Стои много естествено! Аз си го взех за 21лв.

hotlove
05-23-2011, 18:55
ауу аз днеска видях тестера на Биодерма мн са готини и са с 50-ти фактор .. според мен щадят кожата доста :grin:

kiki1991
05-27-2011, 16:43
Revlon Colorstay е много хубав, НО е много покривен и не е подходящ за това време! Кожата не може да диша и след това гледката няма да е приятна... Иначе за студените месеци съм с две ръце за него! \:D/

BOURJOIS Healthy Mix Serum Gel е перфектен за лятото =;! Много е лек, разнася се лесно и мирише на плодчета :smt007 ! На шишенцето пише: "Богата на витамини плодова терапия" и че издържа до 16 часа. Използвам го от една седмица и ми харесва! Стои много естествено! Аз си го взех за 21лв.

може ли да ми качиш снимка на част от лицето си да видя как стой:))

kiki1991
05-27-2011, 16:44
ауу аз днеска видях тестера на Биодерма мн са готини и са с 50-ти фактор .. според мен щадят кожата доста :grin:

нови ли са че не се сещам

PullMeCloser
05-27-2011, 18:42
Май говори за едни слънцезащитни пудри на Биодерма, и на Авен има. Имаше различни фактори, май бяха 30-ти и 50-ти. Май и 20-ти имаше, но не съм убедена.

http://static1.framar.bg/product/bioderma-photederm-max-50.jpg

http://www.face-powder.com/images/Avene%20Tinted%20Compact%20SPF%2050%20powder.jpg

Втората е на Авен. Гадното е, че тази на Биодерма няма цветове. Само 3- за светла, средна и тъмна кожа и си мисля, че на малко хора ще пастнат цветовете, като се има в предвид, че от кутийката светлото не изглеждаше чак толкова светло. За Авен не съм сигурна колко цвята има, но ми се струва по-добра от тази на Биодерма. И на двете марки са около 40 лева. Обаче пудрата е не като пудра, а повече като компактен фон-дьо-тен сякаш. Кремообразна е.

kalpazanka
05-28-2011, 09:00
ауу аз днеска видях тестера на Биодерма мн са готини и са с 50-ти фактор .. според мен щадят кожата доста :grin:
На юсърин и Ла рош имаш ли? Можеш ли да споделиш впечатления?

hotlove
05-30-2011, 06:11
За съжаление не мога да намера на Ла рош .. но на Биодерма наистина много ми харесаха за лятото са супер .. вярно е обаче че има малък избор от цветове .. :(

DesireToFire
05-30-2011, 07:41
Според мен на Vichy са хубави. Майка ми си беше взела преди няколко месеца ей така да има и на скоро излиза вечер и ме пита дали си личал фон дьо тена ѝ при което ѝ казах ама ти не си го сложила, докато не забелязах че всъщост има разлика, но в никакъв случай не можеш да кажеш, че си личи да е слагано нещо или че е като маска.

DiidolinaA
05-30-2011, 08:18
Аз съм много доволна от bourjois-healthy mix serum! Много е добър, покрива добе и не стои като маска, не запушва порите и мирише на борови иглички! В магазина ми казаха, че бил на билкова основа, ама колко е така не мога да кажа.. 8-) Издържам с него цял ден. Аз принципно си слагам съвсем малко, колкото да си изравня тена, щото принципно нямам нужда, но мога да ти кажа, че не омазнява кожата :) Взех си го за 16 лв, ама беше намалено от 24...скъпичък е, ама си заслужава! :)

FuckingFreak
05-30-2011, 08:45
^ Няма фдт, който да не запушва порите. Каквото и да си сложиш на лицето ще ти ги запуши..

Exothermic
05-30-2011, 10:15
Аз ползвам на Виши и съм доволна. Седи естествено и не лъщи,
но то си зависи от кожата. :)

Ssummerjam
05-30-2011, 10:43
Никога не съм разбирала к'ъв е смисълът от фон-дьо-тените - момичетата с хубава кожа нямат нужда от тях, а тези с проблемна не могат да прикрият несъвършенствата, ако ще и 2 кила да наплескат.

hotlove
05-30-2011, 19:08
^ Няма фдт, който да не запушва порите. Каквото и да си сложиш на лицето ще ти ги запуши..

напротив затова е измислена медицинската козметика .. пък и предпочитам фон дьо тен от колкото мръсния въздух .. :P