PDA

View Full Version : схема на Токоизправител-Грец.



kupi95
05-21-2011, 12:13
Значи дайте схема на Токоизправител-Грец.По електромонтажна практика правим това и аз не разбрах там в на госпожата схемите как да запоя диоди на схемата.Моля разяснете ми как да го направя това?

mlakniwe2
05-21-2011, 12:22
Кви резистори? Греца не е ли с 4-те диода ли-като ромбче дето е, как не можеш това е много лесно

http://www.picvalley.net/u/43/10644_965.GIF

ако схемата е подобна без кондензаторите е много лесно-двата анода и двата катода са заедно пък и как да ти го обясня-това са толкова лесни схеми за правене-ква специалност си? Къде учиш? Просто ми е любопитно, щото и аз имах такава практика в 10 клас

пък и без да знам схемата не мога да ти помогна много, но да знаеш, че запояването е най-лесното нещо, измерването и откриването на грешки е доста по-трудно

kupi95
05-21-2011, 12:36
Кви резистори? Греца не е ли с 4-те диода ли-като ромбче дето е, как не можеш това е много лесно

http://www.picvalley.net/u/43/10644_965.GIF

ако схемата е подобна без кондензаторите е много лесно-двата анода и двата катода са заедно пък и как да ти го обясня-това са толкова лесни схеми за правене-ква специалност си? Къде учиш? Просто ми е любопитно, щото и аз имах такава практика в 10 клас

пък и без да знам схемата не мога да ти помогна много, но да знаеш, че запояването е най-лесното нещо, измерването и откриването на грешки е доста по-трудно

уча в Попов в София кинотехника,аудио и видеосистеми и схемата е такава само че аз как да я направя на платката

mlakniwe2
05-21-2011, 12:57
Кви резистори? Греца не е ли с 4-те диода ли-като ромбче дето е, как не можеш това е много лесно

http://www.picvalley.net/u/43/10644_965.GIF

ако схемата е подобна без кондензаторите е много лесно-двата анода и двата катода са заедно пък и как да ти го обясня-това са толкова лесни схеми за правене-ква специалност си? Къде учиш? Просто ми е любопитно, щото и аз имах такава практика в 10 клас

пък и без да знам схемата не мога да ти помогна много, но да знаеш, че запояването е най-лесното нещо, измерването и откриването на грешки е доста по-трудно

уча в Попов в София кинотехника,аудио и видеосистеми и схемата е такава само че аз как да я направя на платката

това е много лесно ако искаш можеш да я напрайш както я виждаш, като ромбче ако искаш като знаеш кое е + и кое е - на диода е много лесно свързваш ги както го виждаш на схемата :-o

опитах се да го напрая но незнам дали ще ти стане предполагам че платките ви са едни с квадратчета и със тинол запоявате и отстани има 2 ленти за + и - на схемата + на единия и -са другия ги запояваш в 1 квадратче а другите крачета към +са и -са на схемата

http://www.prikachi.com/images/821/3365821k.jpg

kupi95
05-21-2011, 13:10
Кви резистори? Греца не е ли с 4-те диода ли-като ромбче дето е, как не можеш това е много лесно

http://www.picvalley.net/u/43/10644_965.GIF

ако схемата е подобна без кондензаторите е много лесно-двата анода и двата катода са заедно пък и как да ти го обясня-това са толкова лесни схеми за правене-ква специалност си? Къде учиш? Просто ми е любопитно, щото и аз имах такава практика в 10 клас

пък и без да знам схемата не мога да ти помогна много, но да знаеш, че запояването е най-лесното нещо, измерването и откриването на грешки е доста по-трудно

уча в Попов в София кинотехника,аудио и видеосистеми и схемата е такава само че аз как да я направя на платката

това е много лесно ако искаш можеш да я напрайш както я виждаш, като ромбче ако искаш като знаеш кое е + и кое е - на диода е много лесно свързваш ги както го виждаш на схемата :-o

опитах се да го напрая но незнам дали ще ти стане предполагам че платките ви са едни с квадратчета и със тинол запоявате и отстани има 2 ленти за + и - на схемата + на единия и -са другия ги запояваш в 1 квадратче а другите крачета към +са и -са на схемата

http://www.prikachi.com/images/821/3365821k.jpgю


а освен диодите,платката,тинол и поялник какво ми е нужно още това за + и - а?

mlakniwe2
05-21-2011, 13:11
захранващи кабели, ТЕС-би трябвало да имате в практиката и осцилоскоп :-o

kupi95
05-21-2011, 13:15
захранващи кабели, ТЕС-би трябвало да имате в практиката и осцилоскоп :-o

а кви са тия захранващи кабели-ПРОВОДНИЦИ ЛИ СА? и на платката как да запоя диодите като ромб в няколко квадратчета и къде да запоя захранващите кабели?

MrCreeper
05-21-2011, 13:18
захранващи кабели, ТЕС-би трябвало да имате в практиката и осцилоскоп :-o

а кви са тия захранващи кабели-ПРОВОДНИЦИ ЛИ СА? и на платката как да запоя диодите като ромб в няколко квадратчета и къде да запоя захранващите кабели?

Не пич кабела не е проводник може и дъвка да лепнеш само гледай да не стане късо :Д :Д :Д

kupi95
05-21-2011, 13:27
захранващи кабели, ТЕС-би трябвало да имате в практиката и осцилоскоп :-o

а кви са тия захранващи кабели-ПРОВОДНИЦИ ЛИ СА? и на платката как да запоя диодите като ромб в няколко квадратчета и къде да запоя захранващите кабели?

Не пич кабела не е проводник може и дъвка да лепнеш само гледай да не стане късо :Д :Д :Д

като не е проводник къв е тоя кабел и как да запоя схемата на платката?

MrCreeper
05-21-2011, 13:44
захранващи кабели, ТЕС-би трябвало да имате в практиката и осцилоскоп :-o

а кви са тия захранващи кабели-ПРОВОДНИЦИ ЛИ СА? и на платката как да запоя диодите като ромб в няколко квадратчета и къде да запоя захранващите кабели?

Не пич кабела не е проводник може и дъвка да лепнеш само гледай да не стане късо :Д :Д :Д

като не е проводник къв е тоя кабел и как да запоя схемата на платката?
Извинявам се на модераторите за следващите няколко думи в този пост.
Абе ти си много смотан "с извинение" първо питаш дали захранващите кабели са проводници. И след тва ако не са проводници как ще ги запоиш. Прояви малко мисъл и спри да пишеш само ей така и да се правиш на глупав.

GregoryHouse
05-21-2011, 13:48
МАЙКООООООООООООООООООООО ООООООООООООООО.... как може такива глупости да пишеш бе Коко... Чак такъв профан да си... Уби ми желанието не да ти обяснявам, ами и да живея... Не може да бъде...

Схемата и без платка можеш да я направиш даже...

kupi95
05-21-2011, 13:52
МАЙКООООООООООООООООООООО ООООООООООООООО.... как може такива глупости да пишеш бе Коко... Чак такъв профан да си... Уби ми желанието не да ти обяснявам, ами и да живея... Не може да бъде...

Схемата и без платка можеш да я направиш даже...

еи хора кажете ми къв е тоя коко че постоянно ме мислите за него.И ако запоя диодите като ромб на платката къде да запоя проводниците за + и -?

GregoryHouse
05-21-2011, 14:07
Да, там.

ПС: Добре, ти не си Коко, ти си неговото 2ро Аз. Яко шизофрения фтв!

kupi95
05-21-2011, 14:36
Да, там.

ПС: Добре, ти не си Коко, ти си неговото 2ро Аз. Яко шизофрения фтв!

ясно ок запоявам диодите като ромб и питам ви къде да запоя проводниците + и -??

GregoryHouse
05-21-2011, 14:40
На схемата е посочено, че 1ния кабел се запоява за + страната на диодите, другата за минуса. И преди да попиташ кое минус, кое плюс - на тях си е означено.

kupi95
05-21-2011, 16:16
На схемата е посочено, че 1ния кабел се запоява за + страната на диодите, другата за минуса. И преди да попиташ кое минус, кое плюс - на тях си е означено.

а между диодите на схемата виждам че май трябва се сложат МОСТЧЕТА А?

RadioMan
05-21-2011, 17:04
Новия учен на БАН пич я ми кажи как да си направя оптичен кабел да си пусна в къщи :lol: :lol: :lol:

mlakniwe2
05-21-2011, 17:27
На схемата е посочено, че 1ния кабел се запоява за + страната на диодите, другата за минуса. И преди да попиташ кое минус, кое плюс - на тях си е означено.

а между диодите на схемата виждам че май трябва се сложат МОСТЧЕТА А?

НЕ ТРЯБВА!!!!!!!! ТИ СИ НЯМАШ ПРЕДСТАВА КВО УЧИШ!!!!!!!!!!! :shock:

kupi95
05-22-2011, 06:56
На схемата е посочено, че 1ния кабел се запоява за + страната на диодите, другата за минуса. И преди да попиташ кое минус, кое плюс - на тях си е означено.

а между диодите на схемата виждам че май трябва се сложат МОСТЧЕТА А?

НЕ ТРЯБВА!!!!!!!! ТИ СИ НЯМАШ ПРЕДСТАВА КВО УЧИШ!!!!!!!!!!! :shock:

а какво трябва да сложа нищо,да запоя диодите като ромб и после кабелите за + и -?

asp1r1n94
05-22-2011, 09:14
Първо научи какво е анод и катод и кога диодът е в права и обр посока!