PDA

View Full Version : Трябва ли така да я измъчват...



nickelbackk
05-21-2011, 12:34
Имам една приятелка. Не мога да гледам как всеки ден вътрешно се измъчва, заради подигравките на околните. Работата е там, че момичето е добро, възпитано, интелигентно, но има малко годно име. То едно такова старо, българско, но не съм срещала наша връстница, която също да го носи. И така ежедневно й се подиграват, обиждат я, правят неуместни подмятания, измислят нелепи прякори. Казвам й, че няма значение как се казва, важното е че тя е истински човек, и тези които й си подиграват са нещастници. Така се опитвам да я успокоя, но виждам как тя страда, и то за нещо незначително - поне за мен. Как да й помогна да го преодолее? :) :?

Lioon
05-21-2011, 13:02
Как може да се подиграваш на човек за името му ?
Те няма да спрат, поне докато не порастнат. Пък ти и говори да не се засяга и че това са детски истории. Тя трябва сама да осъзнае, че нито е виновна, нито има причина да и се подиграват и просто да спре да и пука.

bloodyF
05-21-2011, 13:19
Как може да се подиграваш на човек за името му ?

и аз това се чудя :-o
в пети клас някъде и мен са ме ебавали, щото не ми е често срещано името...смисъл не е някакво много рядко срещано, ама не е и често като Мария примерно...
като пораснат останалите-ще спрат : )

stef98
05-21-2011, 13:22
Точно затова е тъпо да се подиграват! Особено ако момичето наистина е свястно. Ние в класа имаме две момичета... мразят се... и един ден едната измисли на другата да и вика кон и понеже е по-популярна и всички се втурнаха да я следват и всички момчета сега и викат кон и на мен ми е съвестно, но по-добре да не се меся...

GLaDOS
05-21-2011, 13:56
Гадното е че ще направят така че да я е срам утре да си каже името на някое момче ... Това е много тъпо и недорасло ... познавам поне 2-3 ма с уникални имена , беше ми чудно такова като се запознах с тях ,но никой никога не се е ебавал с тях ... Предполагам че след година , две няма да е такова положението .

Fiction7577
05-21-2011, 15:00
Когато някой ти се подиграва за името - то това е защото няма за какво друго да се хванат. Явно единственото което могат да използват срещу приятелката ти, е как се казва, не трябва да и пука.

То кой клас сте въобще? Ако сте по-малки около 5-6 клас сега е нормално, като отиде в гимназията, нищо подобно няма да има.

Знам какво е, имам приятел пък на който баща му е арабин, затова се казва Педал. Със сигурност е отнесъл бая подигравки, хубавото е че е спряло да му пука и вече няма подобно нещо.

На приятелката си кажи да не обръща внимание, тези които се заяждат за нищо, за долни същества.

nickelbackk
05-21-2011, 15:16
Ние обаче не сме 5-6, а 8 клас!

Daisy11
05-21-2011, 15:25
да помоли родителите си да си смени паспорта,защото не си харева името или ѝ измилсете някакво нагалено дето да звучи нормално

nickelbackk
05-21-2011, 15:30
Родителите й дума не дават да се обели за подмяна на паспорт. А нагалено й викаме, но това никому не пречи все пак да се подиграва!

onestar
05-21-2011, 15:31
Осми клас и си позволяват да обиждат някого заради името му? Бая деградирали ще трябва да са тия същества.

В моя клас има две момичета със... леко странни имена - Джансу и Енгюл. В интерес на истината, когато дойдоха никой не каза нищо лошо по техен адрес.

В на сестра ми класа пък имаше едно момиче което се казваше Мирела, обаче не харесваше името си и започна да се представя като Сиси. Така постепенно всички започнаха да се обръщат към нея със Сиси, а само по документи се водеше иначе.

Това разбира се е доста крайно решение, което лично аз не бих направила.

И все още се питам как така осмокласници си позволяват да се подиграват на съученичката си за нещо подобно...

jeezloxxy
05-21-2011, 20:15
Ние обаче не сме 5-6, а 8 клас!

Особено 8клас.

gab4ooo
05-21-2011, 20:36
имам приятелка която се казва косара и една цура и не им се подиграват . кой знае какво и е името , но каквото и да и е няма за какво да и се подиграват . то е уникално само по себе си !!!

reperw
05-21-2011, 21:27
Как се казва ??? Аз имам 1 фр дето се казва ПЕНЬО :Д:Д без майтап :lol: :lol:

Grommash
05-21-2011, 23:58
Големи животни трябва да сте, ако се подигравате на хората на имената. Това че вашите са често срещани, а другите си имат рядко срещани и точно заради това трябва да им завиждате.

Моето е Георги и чесно, бих искал да си го сменя, понеже всеки 3ти се казва така..

Pamaa
05-22-2011, 10:50
Ние обаче не сме 5-6, а 8 клас!

Като ще и на 12 клас да сте, все ще има недорасли идиотчета :? .

Shizaya
05-22-2011, 11:19
Боооже, Боже... още ли го има това нещо с подигравките на имена. Детска ти му работа.
Както казаха по-горе - да не й пука на приятелката ти. Не бива да обръща такова голямо внимание на тези недодялани хлапета. Разбира се, това не е лесно, но ти й помогни да се справи с този проблем, да се научи да не взима толкова присърце думите на някакви си хора, които изобщо не я познават и не знаят как да се държат с другите. :)

Такива невъзпитани и крайно нетактични човечета са ми крайно противни. :?

shpekovsalam
05-22-2011, 12:07
Личи си колко са недорасли! И аз съм 8 клас, но такива неща няма. Може да пуснем някое безобидно лафче свързано с името, но чак да се подиграваме и комплексираме един-друг не. :?

vankata5555555
05-22-2011, 15:10
М...аз съм 11 клас и има поне 5 такива в моя клас.Просто днес повечето тийнове са много недорасли.Дали преди 10 или повече години е било така,тогава още на по 12-14 години като е имало такъв проблем за най-малкото са се разцепвали от бой.Сега се псуват един друг в гръб и си пишат глупости из фейсбуците.

iv4oiv
05-22-2011, 22:08
Гледах една покана за кръщене на Пенислав 8-)
Кръстили го на дядо му Пеньо и дядо му Слави :lol:

ri41
05-23-2011, 07:11
кажи на приятелката ти винаги когато я закачат за името да им отвръща с голяма усмивка и да не показва, че е обидена, за да им покаже че не е пука

sunman
05-23-2011, 08:06
Ние обаче не сме 5-6, а 8 клас!

Като ще и на 12 клас да сте, все ще има недорасли идиотчета :? .
Ами аз съм 10-ти клас и ме бъзикат за стила ми на музика,представете си!! Обаче аз не обръщам внимание и не ме интересува! :)

nickelbackk
05-23-2011, 08:09
Ние обаче не сме 5-6, а 8 клас!

Като ще и на 12 клас да сте, все ще има недорасли идиотчета :? .
Ами аз съм 10-ти клас и ме бъзикат за стила ми на музика,представете си!! Обаче аз не обръщам внимание и не ме интересува! :) - И аз много обичан рок музиката, та дори постоянно я слушам. То и мен за това ме бъзикат, а какво да кажа за лигавата им чалга? :-P

kyka1
05-23-2011, 08:24
Аз имам един приятел който се казва Олджай вярно малко се шашнах като ми каза как се казва, но какво да се прави и той е човек като тебе и мене.Я сподели как се казва твоята приятелка :)

nickelbackk
05-23-2011, 08:35
Аз имам един приятел който се казва Олджай вярно малко се шашнах като ми каза как се казва, но какво да се прави и той е човек като тебе и мене.Я сподели как се казва твоята приятелка :) Не ми се ще да казвам името и тук, тъй като тя наистина не го харесва. То е българско, но старо, за това я подиграват предполагам.

Alex3nd
05-23-2011, 08:37
Как се казва? :D

nickelbackk
05-23-2011, 08:42
Как се казва? :D - Както и да се казва не откривам смисъл в това да се забавляват на неин гръб...и то с подобно нещо!

Alex3nd
05-23-2011, 08:45
Как се казва? :D - Както и да се казва не откривам смисъл в това да се забавляват на неин гръб...и то с подобно нещо!
Искам да ти кажа моето мнение. Кажи, как се казва дори и на лс.

Alex3nd
05-23-2011, 08:51
Еми нормално е да има подигравки към това име. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

nickelbackk
05-23-2011, 09:07
Еми нормално е да има подигравки към това име. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Понякога е нормално да има подигравки и към деградирали кретени - ако щете вярвайте...

drogba333
05-23-2011, 11:41
Кажи името за да ти кажеме дали има значение да се подиграват или не, и също така да кажеме как да ги затапи.то ти като не казваш нищо и не очакваи да ти помогнеме без инфо

Alex3nd
05-23-2011, 17:29
Кажи името за да ти кажеме дали има значение да се подиграват или не, и също така да кажеме как да ги затапи.то ти като не казваш нищо и не очакваи да ти помогнеме без инфо
Пенка :razz:

Evellexis
05-23-2011, 17:37
Кажи името за да ти кажеме дали има значение да се подиграват или не, и също така да кажеме как да ги затапи.то ти като не казваш нищо и не очакваи да ти помогнеме без инфо
Пенка :razz:

Ами ако се казва Пенка.. може примерно като се запознава с нови хора и като я питат как се казва тя примерно да вика Пени после пак Пени и Пени и те накрая така ще я запомнят и ще свикнат че е Пени .. аз да попитам колко хора ги интересува как се казва с цяло име ? Аз така познавам едно момиче дет се казва Фани и навсякъде Фани Фани Фани докато наскоро разбрах че не се казва Фани ами Станислава...

Moderatorius
05-23-2011, 17:47
^ И аз имах една приятелка, дето се казваше така. И на нея постоянно й викаха "бабо Пено, бегай да пасеш козите" и некви такива. На всичко отгоре живееше и с баба си и дядо си. Беше супер добра, винаги на всички е помагала, дори и на тия, дето са я обиждали. Беше супер красива, една беличка, руса, със сини очи. Ма заради скапаното име, яко си го отнесе. Въпреки тва, интересното е, че много обичаше да си пише името навсякъде - по раницата, по гумичките, по тетрадки, навсякъде ;д То зависи от човека, щото ако е била някаква отворена, нямаше така да й се подиграват. Познавам и Петранка и Иванка, но никой и пръст не смее да им покаже, щото просто така са се наложили.

Nestlee
05-23-2011, 22:32
Емм главно да не обръща внимание, ама понякога може и тя да им се поебава. На Гошовците нещо от сорта: Гошо мирише лошо, Гоше ще го е*ба в кошо. На Мариите: Мария скумрия, филия, хартия Мара с ушаците, Мара попара, цигара /дееба на Мария мога да измисля най-много неща, а аз така се казвам 8-) /. На Мариелите - Мариела козела, дебела. Абее и така нататък. И най-хубавото име със як римуваща се дума може да стане ужасно. :D

ccdesigns
05-23-2011, 22:59
Гошо, прасето лошо :D Няма смисъл да се подиграват за името и. А и нагалено Пени си е хубаво. Ама и тогава могат да и викат Пенислава и т.н.... Абе деградирали типове.

Chacho
05-23-2011, 23:30
Има къде, къде по-странни имена от Пенка. Нейн проблем е, че не си харесва името.

programings
05-24-2011, 07:11
Трябва да си доста тъп и недорасъл, за да се подиграваш на човек с името Пенка, което е едно много хубаво българско име, и не виждам защо някой ще се подиграва!
За подигравка не са истинските български имена, а тези изопачени модерни имена с които сега се кръщават новородените! Те са пълна отврат! За мен човек, които няма българско име не е българин! :)

Лиза Мишпека! :D

Chacho
05-24-2011, 08:23
Българският президент ще се среща с китайския президент, който каца вечерта в България. Изпраща един от охраната си да го посрещне като кацне.
-Слушай ме много внимателно. Като отидеш при него, ще застанеш мирно и ще го поздравиш с "Добър вечер, господин Хой!". Много внимавай да не му объркаш името! Ако кажеш някоя глупост, първо, че ще те уволня, второ, че няма да си намериш повече работа!
Охранителят през целия ден си повтаря името му. "Господин Хой, господин Хой, господин Хой..." Стига вече летището, отива до самолета и когато китайския президент слиза, бодигарда го посреща:
-Добър вечер, господин Кор!

againstyou
05-24-2011, 12:17
То не е смешно да се подиграват за името,то е смешно да се подиграват за каквото и да е,като цяло.След 9 клас някъде започват да порастват,сега много ги тресат хормоните и за това така.Просто кажи на приятелката ти да не им обръща внимание и да не се интересува от мнението на някакви комплексари.

BabyAnn
05-27-2011, 10:44
Пенка си е много хубаво име. Спокойно може да и викат Пени или Петя. Аз какво да кажа. Стринка ми се казва Димитрийка, а майка се казва Софка, но толкова е свикнала с името София, че половината документи са и така.
А иначе Педал и Пенислав наистина са разсмиващи, но не са за подигравка.
Впрочем, внучката на Мара и Тонка ще се казва Маратонка.

suNnykaty96
05-27-2011, 11:57
Според мен пък Alex3nd само се избъзика, че момичето се казва Пенка. Пък и дори да е така, щом авторката не е искала да го казва, и той не трябваше да го прави, ноо...
Така, по темата : Както някой по - горе каза, щом я бъзикат за името ( каквото и да е то, впрочем Пенка не е име, за което трябва да се подиграват, аз също имам приятелка Пенка и й викаме Пени ), значи чисто и просто за друго не могат да се хванат. Това са детски работи, и аз съм осми клас, да видиш и при нас какви интриги стават... леле - мале 8-) Знам какво е да ти се подиграват, и мисля, че почти всеки го е изпитал. Обаче номера е да можеш да ги затапиш, без да им кажеш и една обидна дума, за да не стане после : 'Ама госпожо, тя ме напсуваа... '.

FernandoTorresIkerCasilla
05-27-2011, 12:03
Бой ! 8-)

Тея пък.. Осми клас пикльовци ще се подиграват на момиче.. Избиват комплекси ! ;)

RageAgainstTheMachine
05-27-2011, 12:18
Тва вашия клас децата тряя са баси деградиралите уродчета... Да се подиграваш на човек за името :o . Е виж ся , ако беше Путк о Мафани , нормално , влиза в класната стая и ти викаш " Обичаме те Путк оооо!" Но шегата на страна. Да се оплаче на някой учител , педагогически нещо :)

anonymous708973
05-27-2011, 13:35
Да се представя като Пепи, не е толкова трудно да се досетиш.

Моето име е мегастранно, в по-малките класове един съученик ме ебаваше, но никой не му се връзваше, най-малкото аз. Повечето ми харесват името...

Обаче наистина е кофти да те кръстят на някоя баба или дядо със супер глупаво име.

ex7azy
05-28-2011, 15:59
Да не им обръща внимание!
Аз имам приятелка Едит (редактирай) и 2-ма приятели Педро и Пабло (близнаци са)! Никой не им се смее, и ние сме 8-ми клас!
Не знам какви недорасли хора са та се подиграват..
Колкото до Пенка... може да се представя като Пепи или Петя!