PDA

View Full Version : Той ще има бал,а на мен ми е неприятно...



SuNsEt
05-21-2011, 17:45
Скоро той ще има бал и там ще бъде цялата рода плюс някои от най-добрите му приятели.Тези неговите дружки не са ми особено приятни.Не ги познавам лично,но съм била свидетел или той ми е казвал как се държат и тн и просто ...ми става кофти,че ще бъдат там.Притеснявам се какво ще си кажат за мен...колко ще ме обсъждат и тн.Да знам,че щом го обичам трябва да отида-ще отида,вече си имам рокля и тн.Просто ще съм сама сред 30 непознати и всеки ще ме оглежда да види дали ставам за него...А и се притеснявам от това дали подаръка ми е достатъчен за бал (комплект на плейбой дезодорант и парфюм...не е много скъп но нямам пповвече пари). Заедно сме вече 7 месеца,запознах се с майка му миналия месец и тя ме хареса много.Той каза,че и сестра му ме била одобрила по снимки и някви такива...А и повечето му приятели,които ще дойдат са момичета... 8-) :oops:

Какво да правя?Дайте съвет... :?

funkey
05-21-2011, 17:57
Не му мисли толкова,погледни го от добрата страна ще преминете към по -горен етап във връзката ви, ще се задълбочи,а и току виж може да се окажат приятни на маса :)

TheNewReligion
05-21-2011, 19:03
Просто бъди зашеметяващата версия на самата себе си- без предразсъдъци и безпочвени негативни мнения за приятелите му.

Ssummerjam
05-21-2011, 19:17
Не го мисли толкова. В най-лошия случай наистина няма да ти харесат, а евентуално и ти на тях. Но и да стане така - какво? Ти с него, не с приятелите му.
:)

NambyPamby
05-21-2011, 19:20
Научи се да се социализираш. Не може цял живот да бъдеш темерут и да страниш от всяко мероприятие, където прииждат тълпи от непознати хора. По-добре да те обсъждат, преценяват и оглеждат(нещо, което неминуемо се случва, дори когато си сред познати), отколкото да те помнят като "онова срамежливото, дето си подръпваше крайчетата на роклята и тъпчеше солети в кухнята", примерно.

Вирни носле, дръж се приятелски, усмихвай се и непременно близките на приятеля ти ще останат с добро впечатление за теб, както и ти с приятен спомен от събитието.

SuNsEt
05-21-2011, 21:02
Вие сте абсолютно прави,но искам да попитам още нещо...това трябва ли да го правя от тук нататък за всичко ако искам да преодолея социализацията?И наистина ли ще помогне?

Hilary_
05-21-2011, 21:11
Абе да не ти пука .. ако си уверена в себе си няма за какво да се притесняваш от "оценките" на приятелите му .. + това ако той държи на теб също няма да го интересува .. ;)

magita
05-21-2011, 21:58
Все някога трябва да се запознаеш с приятелите му. Само не се напивай като куче и всичко е ток и жица :) :)

Grommash
05-22-2011, 00:21
Много го мислиш. :D Остави се на течението.

SisiStrange
05-22-2011, 05:43
От опит ти казвам, че дори, където има главно несимпатични за теб хора, ще се намерят поне 2-3 човека, които ще ти се ухилят широко и ще те въведат в събитията за отрицателно време. Ти като идеш там не си длъжна да си говориш с всички нон стоп, едновременно. Естествено, ще те запознаят с всички, но след това никой не те спира да си седиш с тези, които са ти симпатични. Поне като за първо запознанство. После не се знае с кои точно ще се сближиш.

onestar
05-22-2011, 10:58
Да, ходенето на различни места и запознанството с различни хора наистина ще ти помогне да преодолееш страха, срама (или каквото е там) от непознати и определено ще те направи по-уверена и общителна.

Не, не е задължително да ходиш на абсолютно всяко мероприятие, за което чуеш. В началото може да ти е малко като неприятно, но когато разбереш, че това да си сред нова компания, в която има голяма вероятност да се намират изключително приятни хора, ще свикнеш и дори ще искаш да увеличаваш кръга си от познати, приятели и тн.

Иначе и аз трябваше да мина през нещо подобно и несъмнена ми беше отвратително притеснено и единственото, за което мислех е кога ще свърши проклетото събиране.
Обаче се минаха няколко часа (доста, всъщност) и когато стана време да се прибирам вече се чудех какво да измисля, за да остана още мъничко. 8-) Сприятелих се доста от присъстващите и сега като се събираме ми е изключително приятно да съм сред тях.

Така че - дерзай, всичко ще е наред. Може и да не стане от една среща, но когато излезете още няколко пъти вече ще бъдеш много по-спокойна и ще ти е в пъти по-приятно с тях. :)

Pamaa
05-22-2011, 11:12
Ако се притесняваш, определено ще се държиш изкуствено, а тогава със сигурност няма да допаднеш на роднините и приятелите му :wink:

Dying
05-22-2011, 16:13
Просто се отпусни.. Ти си там - заради него!!! Така че, горе главата и се отпусни, защото от много притеснения накрая ще се прецакаш сама!! ;))

DarkTemplar
05-22-2011, 22:05
Все някога трябва да се запознаеш с приятелите му. Само не се напивай като куче и всичко е ток и жица :) :)
Доста добре казано. Притеснението понякога води до трагични последствия. Дръж се нормално и възпитано, другото ще се нареди от само себе си.

step_up_right
05-23-2011, 13:56
Ми,какво да ти кажа,вчера бях на бала на моя иии нямах никакво време за подготовка-знаех от 2 седмици предварително,нямах нито време нито достатъчно пари за да си избера и купя рокля и трябваше да се облека с "подръчни материали" за да не изглеждам идиотски,купих му подарък който броени часове сутринта преди да тръгна се счупи в ръцете ми докато го опаковах (беше дефектен)и затова му подарих шоколад милка,трябваше за първи път да се запозная с майка му,баща му,баби,дядовци и всички от родата му,и много не обичам такива масови събития и си гълтам езика обикновенно,но въпреки всичко се надъхвах максимално,и се постарах да не се притеснявам и мисля че се справих що годе добре ;) не гледай негативно на нещата,ако си мислиш най лошото ще стане... :)

YourFavouriteDrug
05-23-2011, 14:08
когато отидеш, не се дръж като на погребение. усмихвай се и той ще ти е благодарен, че си била до него и си направила добро впечатление. на хората ще им е гузно да те обсъждат, ако си мила и лъчезарна, така че .. това е най-добрият ми съвет : ) бтв не е ли странно да ходите от 7 месеца и да не познаваш приятелките му?

SuNsEt
05-23-2011, 19:43
Ами ...не ги познавам ,защото ме е било срам до сега.Веднъж щяхме да се видим,но аз трябваше да се прибирам и така и не се засекохме.Запознах се с майка му миналия месец,а с най-добрата му приятелка й поисках скайпа и си писахме веднъж,но не беше абсолютно нищо интересно...Най-добрия му приятел...мм ами той пък ми оправи хард диска без да се виждаме,просто го дадох на гаджето ми и той на него.Общо взето неговите приятели ги познавам от това,което гаджето ми е разправяло.Веднъж засекох другата,но тъй като ме беше срам не отидох при нея и застанах по-назад на спирката. 8-)

SuNsEt
05-23-2011, 21:11
Ами да ви попитам ОЩЕ НЕЩО:

Като дойде моментът,в който ще остана сама-в смисъл...той няма да ми обръща внимание през цялото време и като нали...дойде това 'да седя сама ' -дори и в пълна стая с хора,какво да правя?Ако говорят за неща,в които не мога да се включа и примерно никой не ме отразява?

:-o

GossipGirl89
05-23-2011, 21:52
Виж, душицо, прекалено много се вталясваш и притесняваш за неща, които по принцип са си нормални. Аз преди време имах същите проблеми като теб, че дори и сега понякога пак се сблъсквам с тях. Просто не трябва да ти пука. Хората не хапят. Това, че евентуално ще те оглеждат и обсъждат трябва да ти е най-малкия проблем. Игнорирай го. Това е нещо напълно нормално и колкото и да не ни се иска се случва. Знаше ли колко пъти съм се чудела на хората, на които не им дреме ама наистина от абсолютно нищо и още с влизането през вратата започват да си правят купона? Аз така не мога и както казах и сега понякога като съм в нова компания през първите 20-30 минути съм абсолютен спек и притеснение, но постепенно се отпускам, подхващам някакви теми първоначално с 1-2 човека, после и с останалите и така ми пада притеснението.

Важна е и нагласата, с която отиваш. Ако от сега си мислиш колко кофти ще ти е, как няма да си допаднеш с никого, как всички ще те обсъждат зад гърба ти и т.н., то в крайна сметка накрая наистина така ще стане... Тръгни с положителна нагласа, кажи си че отиваш заради човека на когото държиш и че в неговия си ден ти ще направиш всичко възможно да се чувства добре и да му останат хубави спомени. :)

pressiana
05-23-2011, 22:00
Той най-вероятно няма да може да ти обръща внимание непрекъснато, защото това ще е последната му вечер със съучениците му. Според мен не трябва да седиш сама и да гледаш в една точка, ами да общуваш с тях. Не вярвам да се сухари и освен това ще оставиш добро впечатление /което за теб, както разбирам, явно е важно/.