PDA

View Full Version : Трудно преглъщане?



sa6opi4a
05-22-2011, 02:27
Понякой път ми се случва да преглъщам трудно. Тръгвам да преглъщам слюнката си и всякаш нещо е заседнал и просто не мога да преглътна. Правя 4-5 проби и става накрая. От какво може да се дължи това? Попринцип рядко ми се случва, то наскоро и започна това. Вече 2 път ми се случва от 4 месеца? Прочетох по нета, че може да е до стрес/емоции и т.н...?

kalpazanka
05-22-2011, 08:54
Нарушения в зрението имаш ли? Да ти се случва да губиш равновесие? Да се изпускаш по малка/голяма нужда?
Шията ти деформирана ли е? Като се оглеждаш в огледалото, промяна в конфигурацията намираш ли?
Мускулна слабост да чувстваш? Да се изморяваш нетипично бързо?

sa6opi4a
05-22-2011, 15:41
Деформирана шия, едва ли имам. Нормална е. Равновесие губя когато стана рязко някой път, ми се завърта главата, нищо ново за всеки. Със зрението освен че не довиждам надалеч, друго няма проблем. Ходя си на фитнес, всичко точно. Просто понякой път през 1 месец ми се случва изведнъж да не мога да преглътна и то продължата така към 30 минути, 2-3 пъти си преглътна нормално, другия път ще се усети леко затегна , самата ми глътка атоматично си прави 3-4 преглъщания докато вземе слюнката. Болки и тем подобни няма. Дори да отида на лекар, и като му изтръса че преди 4 месеца така стана, че някой път преглъщам трудно, доста рядко се случва, както казах през 1-2 месеца, за 10 минути, 30 мах, едва ли ще ми каже, че е нещо сериозно. Почне да ми тръси неща от преумора, стрес, и т.н...

tanicka
11-26-2011, 15:03
Здравейте,
моя проблем явно излиза непосилен за лекуване от лекарите,които ме препращат един на друг.Диагнозата ми е Спазъм на хранопровода и най-вече в зоната на ГЕС(доказано с ФГС,а с бариева каша-нищо нямам.Гастроентереолозите се отказаха след всички опити на лечение с ИПП,антиациди,пробиотици и т.н.Препратена бях към психиатър,за когото мога да кажа,ченаправи всичко възможно,но също нямаше ефект(според него,когато съм под напрежение и стрес би трябвало да чувствам по осезаемо симптомите и бензиодезипана-ривотрил за в момента да ми помогне,но при мен не е така.Естествено,че и най-различни анттидепресанти сме изпробвали.Последното му мнение е,че не е на нервна основа.От 6 месеца посещавам и психолог.Унг- лекува фарингит,но пак ефект няма.Засега останa да излекувам кандида албиканс и стрептококи в гърлото.Да опиша симптмите ми са ТРУДНО ПРЕГЛЪЩАНЕ И ПОСТОЯННО ОРИГВАНЕ.Отслабнах с над 14кг защото ми е трудно преглъщането и подбирам храната.Лекарствата ги дъвча.Поста стана много дълъг,съжалявам.Моля Ви дайте ми съвет къде да отида ,къде да търся причина и лечение.Досега бях лекувана в Варна.А да добавя имам скенер на фаринкса и отделно ендоскопия само на гърлото.Също Хирург ми каза,че не съм за него-А ЗА КЪДЕ СЪМ.Препоръчайте ми лекари или някаква апаратура,което би доказало причина за тоя спазъм,офф каквото и да е и където и да е,повярвайте ми много съм отчаяна

Ou7oFmYhEaD
11-26-2011, 18:32
Нарушения в зрението имаш ли? Да ти се случва да губиш равновесие? Да се изпускаш по малка/голяма нужда?
Шията ти деформирана ли е? Като се оглеждаш в огледалото, промяна в конфигурацията намираш ли?
Мускулна слабост да чувстваш? Да се изморяваш нетипично бързо?
и аз напоследк прелъщам по-трудно, задавям се с храна но става само като го мисля иначе не, но имам и световъртеж, който сега отмина, а преди около седмица се пооправих, защото постоянно ме избиваха някакви вълни става ми притеснено, сърцебиене, дори задух но не е ПА не се паникьосвам просто изчаквам да свърши, четох че може да е мениеров синдром или на нервана почва, да си пусна ли едно изследване за щитовидната жлеза, че мн ме съмнява а и го има в рода ни :(

ImmortalSportFreak
11-26-2011, 19:02
Нарушения в зрението имаш ли? Да ти се случва да губиш равновесие? Да се изпускаш по малка/голяма нужда?
Шията ти деформирана ли е? Като се оглеждаш в огледалото, промяна в конфигурацията намираш ли?
Мускулна слабост да чувстваш? Да се изморяваш нетипично бързо?
и аз напоследк прелъщам по-трудно, задавям се с храна но става само като го мисля иначе не, но имам и световъртеж, който сега отмина, а преди около седмица се пооправих, защото постоянно ме избиваха някакви вълни става ми притеснено, сърцебиене, дори задух но не е ПА не се паникьосвам просто изчаквам да свърши, четох че може да е мениеров синдром или на нервана почва, да си пусна ли едно изследване за щитовидната жлеза, че мн ме съмнява а и го има в рода ни :(
Говори с вашите и отиди на лекар за всеки случай.Успех! :)