PDA

View Full Version : Брои ли се?



Aily
05-22-2011, 09:27
Здравейте! Имам един бърз въпрос. Ако ми тече три дни и е слабо, при положение, че по принцип цикълът ми е около 6, 7 дни и е нормално силен, брои ли се за цикъл? Мерси предварително!

kalpazanka
05-22-2011, 09:28
Дали се брои за цикъл или за менструация?

Aily
05-22-2011, 11:31
Ами дали се брои за менструация по-скоро.

kalpazanka
05-22-2011, 11:33
Брои се за менструация.
Полов живот водиш ли? Имаш ли гинекологични проблеми? Да не би да пиеш ОК?

Aily
05-22-2011, 11:50
Ами секс не правя, не пия ОК, единствено преди две години пиех едни хормони, защото ми идваше, когато му скимне и като спрях да ги пия, пак ми стана нередовно.
Откакто станах на 16 миналата година започна да ми идва почти напълно редовно. Миналия месец ме пропусна и сега дойде много за малко, както казах 3 дни и то беше слабо. Затова се чудех брои ли се, дали да се притеснявам, понеже съм и хипохондричка.
И ако може да се нарече гинекологичен проблем, в областта между мишницата и гърдата усещам напрежение, около периода на менструацията. Ходих на мамолог, даде ми едно мазило и каза, че се случва често, защото менструацията не засяга единствено половите органи. Та не знам, дали това също не указва някакво влияние...

kalpazanka
05-22-2011, 11:52
Да не би мазилото да е Прогестогел? :)

Няма да е зле пак да те види гинеколог заради тази нетипична менструация. Не си хипохондричка, напротив. Пазиш си репродуктивните органи и се грижиш за тях.
Какви хормони пи?

Aily
05-22-2011, 12:03
Същото е мазилото :D , а за хормоните нямам представа, защото майка ми се занимаваше с това, а тя почина преди време. Спомена ми е само, че като ги пиех, ми беше като швейцарски часовник, което няма да помогне особено много...
Та и аз исках да разбера дали трябва да отида на лекар и вярно ще отида, само се надявам да не е нещо сериозно, че ме е шубе.
И мерси много, много за помощта и за вниманието! :)

kalpazanka
05-22-2011, 12:07
Съжалявам за загубата.
Помниш ли как пиеше хормоните? Имаше ли схема колко дни след като дойде менструацията да започнеш да ги пиеш?

Aily
05-22-2011, 12:11
Няма нищо.
Ами имаше схема, да, със сигурност имаше определени дни, в които ги пиех, обаче не си я спомням.

kalpazanka
05-22-2011, 12:34
Дуфастон ли беше или Оргаметрил?

Aily
05-22-2011, 12:54
99%, че беше Дуфастон