PDA

View Full Version : ВНИМАНИЕ !!! Пъпки по гърбаа ;хх



iveto1995
05-22-2011, 09:49
Здравейте,
Имам някакви отвратителни пъпки по гърба. Мажа ги си с всевъзможни лосиони, кремове дори пробвах да си мажа гърба с лимон, някъде бях чела че помагало, но не те си стоят и са доста болезнени. Сега идва летния сезон и като съм с потници и тениски се виждат ОТВРАТИТЕЛНО Е!!
Моля ви ако някой знае ефективен метод за премахването им да каже
P.S Пробвах и със салицилов спирт не помага :x :x :x :x :x :x :x

sladkish_14
05-22-2011, 09:52
Какви точно са пъпките?

Иди на дерматолог!

kalpazanka
05-22-2011, 09:53
Червени ли са? С гнойно връхче ли са?
Вариантите са два- или миеш гърба със същия продукт, с който си миеш лицето+ексфолиране с гъба при комедони, или отиваш на дерматолог и започваш борба с акнето по неговите указания.

iveto1995
05-22-2011, 09:56
имам и петна някои са като черни точки имала съм и с бяло връхче :x Търкам си гърба с гъба всяка ве4ер такава от по грубите смис не е от мръсотия или нещо просто те са отвратителни

iveto1995
05-22-2011, 10:00
май ще е по-добре да отида на дерматолог, защото лосионите които ползвам за лицето си не помагат :?

sladkish_14
05-22-2011, 10:23
Не лосионите за лице нямат нищо общо с това, което трябва да използваш за гърба си. Аз тъй като съм много вниманителна с кожата си, ходя често на дерматолог и използвам само продукти, които са ми изписани от него. Та идеята ми беше, че аз имах едни пъпчици по деколтето и ми изписа някаква смес и ми я правиха по поръчка в аптека. После като ми го дадоха беше в една обикновенна бяла тубичка и пишеше 'за външна употреба - деколте и гръб'. Всичко ми се изчисти, абсолютно всичко за отрицателно време. Още първата вечер като се намазах и на сутринта :shock: , почти нищо нямаше. После моя приятел имаше по гърба много гадни и аз го мажех, сега няма нищо по гърба, но бяхме със сходна кожа. Затова и ти иди на дерматолог и според кожата да ти предпише спирт. То е спирт наистина, но има разлика в съставките спремо кожата. Защото и една приятелка ходи за тези неща и ни бяха различни дозировките на съставките. Успех ;) и действай, докато съвсем не е дошло лятото.

katericArofl
05-22-2011, 10:25
Гледай ся:
BioTrade Pure skin - това е един лосион, предписан ми точно от дерматолог и след ден-два дори се усеща резултатът.
Купува се от аптека а цените варират 13-15 някъде в зависимост от аптеката. Маже се 1 или 2 пъти дневно с памук.

Pamaa
05-22-2011, 11:15
Мажи ги със спирт :)

kalpazanka
05-22-2011, 11:37
Мажи ги със спирт :)
Мда, да засили омазняването и да задълбочи проблема.
sladkish_14, ако в радиус от 75 км няма аптека, която да работи с такива прескрипции, какво правим?

Авторке, вариант е да си вземеш медицинска козметика за лице и тяло- за 20 лв си взимаш сравнително голяма туба и я ползваш сигурно половин година. :D

iveto1995
05-22-2011, 11:58
Е да аз знам че медицинската козметика е много ефикасна, но незнам точно какво да си взема, такаче ще отида на дерматолог. Благодаря на всички :) :) :) :)

sladkish_14
05-22-2011, 13:22
Всички аптеки трябва да работят с 'такива прескрипции'.
Ако иде на дерматолог, сигурна съм, че това ще й препоръчат ;)

kalpazanka
05-22-2011, 13:35
Всички аптеки трябва да работят с 'такива прескрипции'.
Като задължат всяка аптека да работи с магистрални прескрипции, ми се обади. Също не могат да задължат дерматолозите да предписват и работят с лекарства, приготвени по този начин. ;)