PDA

View Full Version : Обезкосмяване на ръце...



TeddyGeorgieva
05-22-2011, 18:28
Здравейте!Значи...миналото лято моите приятелки си махнаха космите на ръцете.За мен това беше откачено и не си и помислях да си ги махна и аз и даже не се заглеждах в моите ръце..имах ли..нямах ли...Преди 1-2 месеца обаче преди да стане студено,бях с тениска на училище и едно момче от моя клас ми каза "малее колко косми имаш по ръцете" (те не са ми МНОГО а просто аз съм супер бяла и те МНОГО си личат и за това изглежда все едно са МНОГО) аз не се обидих защото ние с нашия клас сме си много близки и си казваме всичко.Обаче когато и второ момче ми го каза взех да се замислям (и двете момчета обаче които ми го казаха това са им руси космите и много много редки..абе все едно нямат..и е много гадно-те момчетата нямат, а аз дето съм момиче имам :Х ) След това застудя и ходих със суитчъри или блузи с дълги ръкави.Сега обаче пак се затопля и имам уникални потници и тениски (поне аз много си ги харесавам де) които искам да нося но ме е срам да си покажа ръцете и по скоро ме е страх пак да не започнат да ми гледат ръцете и космите :Х За това се замислям дали да не ги обръсна...Нашите са против това но пък аз много сериозно се замислям защото все пак съм момиче и е гадно някое момче да има по-малко косми от мен :Х Искам да знам какво е вашето мнение по тази тема.Другото което е,че ако сега ги обръсна те ще забележат и ще започнат "ааа кога си ги махнала" и нещо от тоя сорт а не искам изобщо да става въпрос по тази тема защото колкото и близки да сме си все пак ми става неудобно като се заговори за това :| вие стеее :P

Vikito0o
05-22-2011, 18:40
Махни си ги,но не ги бръсни в никакъв случай!!!Използвай кола маска или епилатор

GrippingBosh
05-22-2011, 18:44
И на мен така преди 2 години едно момче от класа ми ,ми каза "Пък Гергана има косми по ръцете" аз тогава се изсмях ,ама се замислих.Оттогава все ходя на кола маска :) Не ги бръсни ,много зле става после.Миналото лято ги махнах с епилатор ,ей такива пъпки ми излязоха 4-5 месеца седяха и се чудех как да ги махна...затова според мен ,най-добре на кола маска при козметик.Жената ще си знае работата,за секунди има лека болка и изчезва,а с епилатора е по-продължителна болката :)

TeddyGeorgieva
05-22-2011, 18:50
Гери,ами ти като си ги махна,после в даскало не ти ли казаха нещо от сорта на "сети се да ги махнеш" или "уу махна ли ги вече" аз от това се притеснявам че ще им направи впечатление и ще почнат да ме разпитват... :|

glezenata13
05-22-2011, 18:58
Абе какво ти пука дали ще те разпиват или не, по - добре ли е да ходиш с космати ръце и зад гърба ти да ти се сметя .. защото си е наистина смешно и грозно момиче с космати ръце и съм сигурна, че няма кой да отрече.Давай смело ги махай , няма какво да се притесняваш, да седиш в днешно време с космати ръце е все едно да си с космати крака, това е живо престъпление..За бръсненето сама разбираш, че не е най - удачният вариант, тъй като ще станат като брада и ще растат много бързо и всички производни на бръснача (деапилатоари, спреьове и т.н..) ги изключи.Най - добре колата маска, само че иди на козметик, защото ако се обезкосмиш сама в къщи, може да ти излязат пъпчици по ръцете, щом си бяла кожата ти е 100% чувствителна.Иди на козметик, ще ти струва не повече 15 лв и ще си много доволна.Успех..!

danchobg
05-22-2011, 19:03
Ако си женско(не ми се четеше) МАХАЙ космите по ръцете и лицето, мн е гадно.

TeddyGeorgieva
05-22-2011, 19:08
реших се..ще ги махам :-D само се чудя с какво...кола маскаа...ама аз съм от по-малък град в който за козметичния салон не се чуват хич добри отзиви,смисъл че работила грубо и после излизали пъпчици или се зачервявала кожата.Аз си мисля за един крем...депилатоар ако не се лъжа беше.Една приятелка си ги маха с него и казва,че после излизали много по светли и след 3-4 дни.(а и тя е бяла като мен) Ще пробвам най-вероятно с него и ще видим ;)

TheBeliever
05-22-2011, 19:38
реших се..ще ги махам :-D само се чудя с какво...кола маскаа...ама аз съм от по-малък град в който за козметичния салон не се чуват хич добри отзиви,смисъл че работила грубо и после излизали пъпчици или се зачервявала кожата.Аз си мисля за един крем...депилатоар ако не се лъжа беше.Една приятелка си ги маха с него и казва,че после излизали много по светли и след 3-4 дни.(а и тя е бяла като мен) Ще пробвам най-вероятно с него и ще видим ;)

Действието на крема е като на самобръсначката. Щом си решила да ги махаш по-добре си вземи кола маска или направо действай с епилатора.

Rebirthing
05-22-2011, 19:39
Давай с кола маска, бръсненето не си е работа.
Аз пък моите косми на ръцете не си ги махам, толкова са рехави и толкова малко, че всякаш ръцете ми са детски :D така, че не виждам смисъл. А и като гледам доста звезди не си махат космите на ръцете...

VampireLover3
05-22-2011, 19:56
Аз искам да попитам вие дет казвате да не си ги маха със самобръсначка някога пробвали ли сте? Махай ги със самобръсначката АБСОЛЮТНО НИЩО няма да ти стане, това не са крака, а ръце има разлика, много хора познавам които си ги махат включително и аз и нямам никакви проблеми нито стават по гъсти, нито черни дори не растат често. Няма смисъл да търпиш няква болка .. Махам ги най-малко два пъти в месеца и то само ако се сетя! Така, че тва с мита за по гъсти и черни косми е пълна глупост . :wink:

Djuff
05-22-2011, 20:09
абе кво се притесняваш толкоз много, да ти имам проблема това са косми по ръцете по дяволите, не брада.

GrippingBosh
05-22-2011, 20:10
Гери,ами ти като си ги махна,после в даскало не ти ли казаха нещо от сорта на "сети се да ги махнеш" или "уу махна ли ги вече" аз от това се притеснявам че ще им направи впечатление и ще почнат да ме разпитват... :|
Нищо не казаха,само се кефеха на ръцете ми :lol: И аз им се кефех.Да не ти пука кой какво казва :)

zlatit0o
05-22-2011, 20:13
VampireLover3.. глупост, ама друг път ;)
Ако не излизаха черни косми, защо ще създават епилатори и кола маска?!

DesireToFire
05-22-2011, 20:50
Не мисля, че е някакъв проблем щом не са много. Аз ги махам, но не го смятам за необходимо. Просто веднъж ми стана скучно и ги махнах и ми харесва повече вече :D

glezenata13
05-22-2011, 21:13
Абе момиче стига с тия първобитни метдои от рода на бръснене и деапилатоар, толкова хора ти казаха да изключиш точно тези 2-ма метода, защото освен да станеш като горила по ръцете друго няма да направиш.И каква е тая тъпа логика,това не били космите по краката и каква е разликата от космите по краката и ръцете..????Разбира се, че като си обръснеш или ги махнеш с деапилатоар ще станеш като шимпанзе космата, я не се излагай.щом като няма козметичка хващай една приятелка, ходи си купи ленти Veet не са скапи най - много 15 лв и да ти махне твоята приятелка космите по ръцете и повече да не съм чула са замобрасначки, деапилатоари и всякакви такива препарати, които ще ти направят ръцете по - космати и от на мъж!!!!!

Fiction7577
05-22-2011, 21:16
На колко си години, че да ти подмятат подобни изрази?

Иначе, най-добре с епилатор пробвай.

Nestlee
05-22-2011, 21:21
Ммм със самобръсначка не стават по-черни, ама на 3 дена растат! Поне при мене е така.

loveyouforever
05-23-2011, 07:40
VampireLover3.. глупост, ама друг път ;)
Ако не излизаха черни косми, защо ще създават епилатори и кола маска?!
Ми тя е права. Аз вече от година си ги махам със самобръзначка и нито са станали по - гъсти, нито по черни. Абсолютна простотия е това. А кола маските и епилаторите са измислени за по трайни резултати ако толкова не се сещаш защо...

VampireLover3
05-23-2011, 20:08
zlatit0o за да печелят повече пари. :wink:

Пробвала съм с епилатор и е непоносима болка особено нагоре.. да не говорим, че после ръцете ми бяха в малки пъпчици и ми отне около месец за да изчезнат не можех да изляза с къс ръкав в най-топлото аз ходех с горнище заради тези пъпчици, а сега със самобръсначката нямам никакъв проблем. 8)

krokkrok
05-23-2011, 22:08
реших се..ще ги махам :-D само се чудя с какво...кола маскаа...ама аз съм от по-малък град в който за козметичния салон не се чуват хич добри отзиви,смисъл че работила грубо и после излизали пъпчици или се зачервявала кожата.Аз си мисля за един крем...депилатоар ако не се лъжа беше.Една приятелка си ги маха с него и казва,че после излизали много по светли и след 3-4 дни.(а и тя е бяла като мен) Ще пробвам най-вероятно с него и ще видим ;)

Действието на крема е като на самобръсначката. Щом си решила да ги махаш по-добре си вземи кола маска или направо действай с епилатора.

Ми не,не е.Много хора си мислят,че е,но определено има огромна разлика.Поне при мен и при приятелки,които са ползвали и двете.Бих те посъветвала да ползваш него след кола маската за някои инатливи косъмчета и след това ако нямаш кърпички,които по принцип идват с кола маската,да се намажеш със зехтин или бебешко олио,защото 'затваря' порите и по-дълго имаш гладка кожа.

dream1707
05-23-2011, 22:47
zlatit0o за да печелят повече пари. :wink:

Пробвала съм с епилатор и е непоносима болка особено нагоре.. да не говорим, че после ръцете ми бяха в малки пъпчици и ми отне около месец за да изчезнат не можех да изляза с къс ръкав в най-топлото аз ходех с горнище заради тези пъпчици, а сега със самобръсначката нямам никакъв проблем. 8)

Това си е до човек ... Мен с епилатор въобще не ме боли и не са ми излизали пъпчици ... с кола маска даже е още по-добре защото става много по-бързо и болката минава по-бързо ... А със самобръсначка на теб може да ти излизат бавно, а на нея може да и излизат на 2 дни.. а наболи косми е нещо отвратително, било то по крака, ръце и каквото и да е..

mrazqkindergarten
05-23-2011, 23:29
Аз искам да попитам вие дет казвате да не си ги маха със самобръсначка някога пробвали ли сте? Махай ги със самобръсначката АБСОЛЮТНО НИЩО няма да ти стане.

Много ясно, и аз моите така ги махам, кво има толко да се занимаваш с ръцете...

VampireLover3
05-24-2011, 06:30
Това си е до човек ... Мен с епилатор въобще не ме боли и не са ми излизали пъпчици ... с кола маска даже е още по-добре защото става много по-бързо и болката минава по-бързо ... А със самобръсначка на теб може да ти излизат бавно, а на нея може да и излизат на 2 дни.. а наболи косми е нещо отвратително, било то по крака, ръце и каквото и да е..

Ами не е точно така познавам доста хора които си ги махат със самобръсначка не ми се вярва с всичките да имаме еднаква кожа, еднакви косми и т.н.т. Нищо няма да и стане може да пробва пък ако и излязат повече да си ги маха с кола маска, но просто няма смисъл сега да дава пари за нещо ненужно и да търпи болка.. По краката когато ги махам със самобръсначка на следващия ден са ми излезли да, но при рацете е коренно различно.

Fiction7577
05-25-2011, 08:12
Момиче, какво стана, махна ли ги? :)

TeddyGeorgieva
05-25-2011, 11:03
Махнах ги,да. С крем ги махнах,защото както казах нашите бяха против и НИКОГА не биха дали 15 лева за кола маска за ръцете ми а крема си го взех с мои пари.2 мои приятелки си ги махат с крем и не са им станали по- гъсти или по-черни.С него май-ще си продължа. :P

Fiction7577
05-25-2011, 11:06
Е браво, дано сега се чувстваш по-комфортно и да не се притесняваш като си по ръс ръкав и т.н.

Ето, че вашите пред свършен факт едва ли вече нещо могат да ти кажат.. :)

anonymous708973
05-25-2011, 12:36
Аз искам да попитам вие дет казвате да не си ги маха със самобръсначка някога пробвали ли сте? Махай ги със самобръсначката АБСОЛЮТНО НИЩО няма да ти стане, това не са крака, а ръце има разлика, много хора познавам които си ги махат включително и аз и нямам никакви проблеми нито стават по гъсти, нито черни дори не растат често. Няма смисъл да търпиш няква болка .. Махам ги най-малко два пъти в месеца и то само ако се сетя! Така, че тва с мита за по гъсти и черни косми е пълна глупост . :wink:

+1
Не сте пробвали, ама приказвате наизуст.
Познавам хора, които го правят всеки божи ден, растат също толкова мекички и тънки както преди.

Josefinne
05-25-2011, 12:48
На мен ми се случи нещо подобно. Моите не са много, но на фона на всички, които започнаха да си ги махнат, изведнъж се оказа, че са в повече. Та така реших да си ги махна. Моят съвет обаче е да не ги бръснеш, защото така става по-остри и при допир е много неприятно. Ако имаш епилатор - с него! Не е болезнено , особено след като мине веднъж първият път. А след това може би ще ти се налага веднъж месечно, макс 2 да минаваш на бързо отново.
Другият вариант е изрусяването. не съм го пробвала лично, но мисля, че работи. Освен това ще ти спести въпросите около процедурата от страна на съучениците ти. Имаш два варианта - козметично или просто да висиш на слънце 8-) Дебилно, ама работи.

Pamaa
05-25-2011, 15:51
И аз ги махам с епилатора и не ми излизат никакви пъпчици, но веднага след като се епилирам мажа по-мазно кремче/лосионче :) .
Веднъж съм ги махала със самобръсначка и действително пораснаха след около 2 седмици :) .

Fiction7577
05-30-2011, 07:43
Аз малко оффтопик ама - тия депилиращи кремове от аптеките ли си ги купувате? Че си мисля да пробвам (не на ръцете, там съм с епилатор)... :-o И някои случайно да препоръча някоя марка.. чиито продукт си струва? :-o

kalpazanka
05-30-2011, 07:45
^Всички вършат една и съща работа, така че не се хвърляй на скъпите. Купуват се и от магазини за козметика.

blueberryyy
05-30-2011, 08:13
САМО на кола маска. С епилатор като за пръв път - никакъв шанс да издържиш, а и след това не ги чисти толкова добре като колата. Самобръсначката - голяма грешка, нямаш си идея на какво ще ти станат ръцете после.
Ще видиш, че след това ще ти е много приятно, кожата ще ти е гладка и мека като на бебе. А пък и изобщо не боли на ръцете. Махай, не ги мисли :)

FuckingFreak
05-30-2011, 08:33
Една позната на майка ми,която е на 32 години, казва че откакто е влязла в гимназията (тоест 8ми клас, предполагам) си бръснела ръцете, и след около 5-10 години бръснене спряла. В момента да ни ви казвам на какво и приличат ръцете - черни и големи косми, ако се докоснеш до нея боде. Да не говорим че е с естествено руса коса. Сами си преценявайте колко време ще се бръснете. Защото както казвате със самобръсначка излизат след 2 седмици, а с кола маска/ епилатор излизат след поне двойно повече време. Болка, ама си струва. А пък и то една болка, след години как ще раждате, например ?

kalpazanka
05-30-2011, 08:54
САМО на кола маска. С епилатор като за пръв път - никакъв шанс да издържиш, а и след това не ги чисти толкова добре като колата.
Не го плаши чак толкова, де. Болката от епилатор не е болка за умиране. Ако си скубе скротума, съм съгласна, ама ръцете. :(
Кола маска също може, особено ако има вкъщи кой да помага- купуваш си кола/ленти, затопляш, лепиш и дърпаш /или дърпа асистент :D /.

DesireToFire
05-30-2011, 09:33
САМО на кола маска. С епилатор като за пръв път - никакъв шанс да издържиш, а и след това не ги чисти толкова добре като колата.
Не го плаши чак толкова, де. Болката от епилатор не е болка за умиране. Ако си скубе скротума, съм съгласна, ама ръцете. :(
Кола маска също може, особено ако има вкъщи кой да помага- купуваш си кола/ленти, затопляш, лепиш и дърпаш /или дърпа асистент :D /.
На ръцете с епилатор даже болката е по-малка от колкото краката примерно, но се свиква. Т.е вече не ми прави никакво впечатление.

zlatit0o
05-31-2011, 20:19
Махала съм ги с самобръсначка, излезнаха след 1-2 седмици.. обаче си бяха увеличили броя. Абе не знам, аз по принцип си действам с епилатора, един път само ми бяха излезнали пъпчици и стояха 1 ден и мисля, че това беше защото не се бях намазала с лосион.

Colouring
05-31-2011, 20:24
Ако почнете със самобръсначка първо ще ви излизат на 1-2 седмици,ама като свикнете след някой и друг месец ще си ги махате всеки ден!Пълни глупости.. Не знам как някой може да посмее да махне космите на ръцете със самобръсначка!В абсолютно никакъв случай!
Аз лично не си ги махам и не смятам,че ще го направя в скоро време.Имам си косми,но не са много и са в рамките на нормалното.Нито са много,нито са някакви черни,че да ми пречат.
Епилатор,кола маска.. или ако не са много-може да си ги изрусите,ама не е много добър вариянт.

VampireLover3
05-31-2011, 20:29
Глупости няма нищо такова .. нито след един месец нито след 5 ми излязоха повече .. последно съм си ги махала на 20-ти май сега е почти 1 юни, а космите са като мъхчета ! Вадете си изводите сами. :wink: Стига с това, че растат през ден и стават гъсти и черни .. като чуете едно нещо и започвате да го повратяте без да сте се уверили, че е така.

Colouring
05-31-2011, 21:19
Всъщност не си права и наистина излизат много по-бързо и са по-големи и по-твърди.
Не знам от кога си започнала да ги махаш,но ако продължиш ще започнат да ти стават такива.
Разбира се,ти си знаеш.

Sladyranna
05-31-2011, 23:00
хахахахахаха VampireLover3 а може ли да те попитам от кога си махаш космите на ръцете със самобръсначка? Със сигурност е по-малко от една година. Ти да не си мислиш, че тук всички като говорят че стават по-гъсти означава, че за първи път като ги махнеш и на другата сутрин няма да си видиш кожата на ръцете от косми? пхах. Доста некомпетентни мнения пускаш. Смешничко е как всички са против това, а ти се опитваш да упровергаеш всичко.

Всеки път щом се махат с депилатор или самобръсначка те почват да растът от там от където са отрязани, следователно стават по-здрави от преди, и боцкааааааааааат отвратителнооо просто само като пиша ме побиват тръпки бих предпочела да си ходя с гъсталак по ръцете от колкото като приятеля ми ме погали да си мисли че го е ударило ток :razz:

Авторката, много лошо са те набедили твоите приятелки да използваш депилатор. Още по-малко, че ако беше помислила още малко щеше поне да изчакаш да се стопли още малко, да си хванеш тенче, и така щяха да ти изрусят. А на есента преди school щеше да започнеш да ги махаш с кола, все щеше да си събрала едни 6лв и хем щяха да са по-редки хем твоите френдчета щяха да са забраили че са ти правили забележки за космите. Сега си ходи боцкава и си хаби времето да се депилираш :?

VampireLover3
06-01-2011, 05:44
Махам ги от миналата година ;)
Sladyranna Хаха аз ще си пиша каквото си искам като съм сигурна, че съм права. И съжалявам, но тези които са против просто не са пробвали и за това говорят, защото попринцип на краката растат бързо и дай и на ръцете - да ама не това въобще не е вярно. И всъщност ти излизаш смешната, защото космите въобще не боцкат и не се усещат аре като не си пробвала и не знаеш за какво става дума просто не говори.

tonie__
06-01-2011, 12:48
аз не издържам да се гледам с косми и всеки ден се минавам със самобръсначка по ръцете.Не мога да чакам да си ги махна с кола маска,въпреки че първия беше точно с кола.
uckingFreak приятелката на майка ти толкова ли е глупава да си седи с черните косми и с русата коса и да не ги маха?

Sladyranna
06-01-2011, 12:48
Пробвала съм и знам какво е, и познавам хора които го правят от отдавна и просто ще ми е интересно да пишеш след още една годинка да видим дали ще си толкова ЗА. защото явно от 31ви Декември на миналата година го праиш сеш' се?

galet0
06-01-2011, 13:14
Имам идея
Айде да направим една тема свързана само с разни косми как се махат дали да се махат и т.н
Щото абсолютно всеки който се чуди дали да си махне космите прави нова тема и се създава повече работа на модераторите

tonie__
06-01-2011, 13:25
иуууууу много гадно звучии..тема за косми ЙЪК :smt078

galet0
06-01-2011, 13:40
наистина звучи гадно
ама има 1000 такива теми
и това е по-гадно ;/

Rijkobsks
03-28-2014, 10:52
Здравей! Преди време и аз имах същия горе-долу същият проблем като теб, с разликата обаче, че на мен никое момче не ми е казвало "Леле, какви косми имаш". Просто на мен ми беше некомфортно понеже лятото нямаше как да нося дълги блузи и реших да ги махна. Няколко пъти бях намеквала на майка ми, но тя ми отказваше (казваше ми, че с времето щели да паднат, но аз каточели нямах време да чакам) и един ден когато влязох да се къпя реших да ги махна с бръснача. Когато майка ми разбра ми се скара, не защото съм ги махнала, а защото съм го направила с бръсначката, защото когато започнат да ти порасват косъмчетата ще ти бодат и бучат както бучи брадата на баща ти. Затова е по-добре колата маска или с епилатора. :)

Rijkobsks
03-28-2014, 10:53
Съгласна съм :)

cookie dough
03-28-2014, 20:59
Имай предвид, че растежът на космите се определя от много фактори, включително генетика. Това че приятелките ти са късметлийки и космите им не се влияят, не значи че при теб ще е така! Само приятелски съвет, разбира се, ти си решаваш.

BitchesBeCrazy
03-29-2014, 16:28
Както и да ги махнеш е все едно, аз си ги обезкосмявам от доста време, нито се е променило самото окосмяване, нито нищо. Това, че от бръснене космите потъмняват и стават по-дебели, е мит. Ако си решила, махни ги, но не заради другите и това, което са ти казали.
По въпроса с вашите, майка ми също е противник и в началото ми се караше, после вече не, а ако забележи, ѝ казвам просто, че са спрели да ми растат космите или нещо друго я баламосвам.