PDA

View Full Version : шофьорски курс



MissKisss
05-22-2011, 22:08
Здравейте скоро ставам на 18 и искам да карам шофьорски курс.Досега не съм карала кола и баща ми казва че нямам желание защото ако имам бих му казала да ми даде да карам колата по някой черен път.Та въпроса ми е пречи ли ако реша да карам курс че преди това не съм карала кола.Това е първата ми тема надявам се да ми помогнете. :? :? :?

er0s
05-22-2011, 23:53
Много често разликата от това как са те учили да караш и как те учи инструктора ти оказва влияние.. Според мен няма голям проблем,просто повече часове ще ти трябват на курсовете. :-D

GLaDOS
05-23-2011, 02:29
Еми то нали за това са " Курсове " за да се научиш да караш . Не ти пречи че не си карала кола до сега , просто по-бавно ще свикнеш. Мисълта ми е че ако преди това караш кола ,си свикнал поне малко с колата като цяло ...

veselski
05-23-2011, 08:38
И аз преди да се запиша на курсовете не бях сядал зад волана и си взех изпита от първия път. А другите момчета които кормуваха с мен и двамата бяха карали преди това но на изпита ги скъсаха.
Всичко зави си от теб, ако внимаваш и се учиш добре ще изкараш :)

badsector
05-23-2011, 13:55
По-добре да се научиш при качествен инструктор. От там нататък практика му е майката. Но инструкторът ще ти даде ценни съвети и ще ти създаде правилните навици, все пак е специалист.

MissKisss
05-23-2011, 19:40
мерси много ми помогнахте :grin: :grin: :grin:

didenceeto
05-24-2011, 14:58
.........

victimofpain
05-25-2011, 05:47
Споко, аз съм момиче и също преди да почна Курса никога не бях карала, а изкарах изпита от първия път. :) Просто трябва да попаднеш на добър инструктор и все пак да имаш късмет с изпитващия :) Просто на самият изпит трябва да си съсредоточена и да внимаваш много за знаци и за това какво ти казват да направиш.

WhiteOneBG
05-25-2011, 12:27
И аз преди да се запиша на курсовете не бях сядал зад волана и си взех изпита от първия път. А другите момчета които кормуваха с мен и двамата бяха карали преди това но на изпита ги скъсаха.
Всичко зави си от теб, ако внимаваш и се учиш добре ще изкараш :)

Колегата е прав до една степен - наистина е кофти когато имаш известен опит без книжка - ти си си свикнал да караш , а начина по който се кара е много по-различен от правилата за движение по пътищата. И това може да ти изиграе ужасно лоша шега ! Хубаво е 1во да си научите листовките и то качествено. Лично мое мнение е , че на листовките трябва да се дават без нито една грешка , защото на пътя една грешка породена от НЕЗНАНИЕ ( това са най опасните грешки ) , могат да доведат до ПТП => дори смъртен случай ( опазил Господ !).
Иначе за самия изпит - на знак СТОП се СПИРА ! На ЖЪЛТО не се минава , трябва да си преценяваш. Много внимаваш къде те карат да правиш обратен завой. На пешеходец се спира , ако пресича на указано за това място - ако просто е решил , че иска да си пресече тука защото пешеходната му е на 50м - ДА СИ ЧАКА. Има правила за пешеходците или правила и за водачите ! ( изключения правят децата ). Много е важно да се движишиш винаги във възможно най дясната РАЗРЕШЕНА лента ( БУС ЛЕНТАТА НЕ Е ЛЕНТА ЗА автомобили ](*,) ). Има и още тънкости , но инструктора трябва да ти ги е казал !!! Също така е много важно да не ти гасне колата повече от 2-3 пъти ! И последен съвет към всички курсисти - гледайте да сте 1ви или последни на изпита.

ПП. След получаването на заветния документи - МОЛЯ ВИ СЕ , хващайте някой приятел с опит , брат , сестра , майка или баща, сядайте зад волана след 22h - когато няма движение и ПОЧВАЙТЕ ДА СЕ УЧИТЕ. Щото съм на път да си зема калашник !!!

ForzaFelipe
05-25-2011, 13:57
Ами то се ходи там за да се научиш,даже понякога че не си карал е по лесно за теб :)

Valento
06-26-2011, 17:25
Споко, аз съм момиче и също преди да почна Курса никога не бях карала, а изкарах изпита от първия път. :) Просто трябва да попаднеш на добър инструктор и все пак да имаш късмет с изпитващия :) Просто на самият изпит трябва да си съсредоточена и да внимаваш много за знаци и за това какво ти казват да направиш.

Сравнението мъже-жени шофьори е излишно,жените сте толкова зле зад волана,че ви е бедна фантазията.Вие като излезете на пътя не знаете на къде сте тръгнали.Преди да почна курса работех като шофьор-доставчик,нямах друг избор какво да работя и ми трябваха пари за да си изкарам книжката,листовки и кормуване ги взех от 2-рия път но не защото съм тъп или друго,а защото за теорията от работа нямах време да уча,а на практиката един ДЖИП МЕРЦЕДЕС ме засече от дясната страна,докато аз си държа зелена вълна в ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ...колежката,ако се мислиш за добър шофьор,БЪРКАШ СЕ,човек цял живот докато шофира се учи...това че си със СУМПС не означава че си ШОФЬОР,а имаш право да караш законно ... за 32 учебни часа,не се става шофьор,трябват поне 200 за да хванеш материята,за това има ПТП-та по улиците.

SwallenPwnz
06-27-2011, 21:54
И аз преди да се запиша на курсовете не бях сядал зад волана и си взех изпита от първия път. А другите момчета които кормуваха с мен и двамата бяха карали преди това но на изпита ги скъсаха.
Всичко зави си от теб, ако внимаваш и се учиш добре ще изкараш :) И аз бях така.. :p

Rolezzz
06-28-2011, 04:25
Най-добре е при инструктора.Ако се научиш сама ще правиш все нещо грешно и така даваш повод да те скъсват. Като ти каже грешката и да внимаваш все тая шанса да я промениш е много малък...Успех и внимателно на пътя ;)

ams92
07-07-2011, 00:52
По - добре когато започнеш курса да не си се качвал/а зад волана изобщо, защото е много голяма разликата какво ти казва близкия човек и на какво те учи инструктора..

dimitar_ak
07-07-2011, 07:01
Не скачайте по жените шофьори. Не познавам много жени с книжки, но тези които познавам карат като мъже, а някои дори по-уверено от мъже.

BlueKnife
07-08-2011, 17:00
^Вярно е глупаво тва твърдение. Все едно да кажеш, че мъжете не могат да готвят, за този пример се сетих просто. От толкова натякване колко лоши шофьори сме, даже се стараем повече от мъжете, за да докажем обратното ;д То е ясно, че си е до човек. Иначе темичката е стара, но нека си споделя и аз мнението. Не е проблем, че не си карала, то така или иначе като свикнеш с една кола, като се качиш на учебната все ще ти е странно и ново. Още с първите часове кормуване осъзнаваш, че проблема ти не е работата с колата (имам предвид палене, смяна на предавки, спиране и т.н.), а самото движение според правилата, поне при мен е така.