PDA

View Full Version : Въпрос за Куче



qnkata5
05-23-2011, 14:16
Незнам дали темата ми е точно за тук, но не намерих друг подходящ раздел :-D
Та, ще си взимам куче на село. Смеска между Курцхар и Дратхар искам да го науча да гони пръчка,топка да стане изпълнително, да слуша команди и т.н. Въпросът е как?

CherryBell13
05-23-2011, 14:39
С постоянство и търпение. Ако кучето се измори или не те слуша просто го остави и не го мъчи. Най-лесно ще го научих като в едната си ръка държиш лакомство а с другата го караш да направи командата (ако е да седне му натискаш задницата) и му повтаряш командата непрекъснато след като я изпълни му даваш лакомството и го милваш. И така една след друга, постепенно кученцето ще се научи да прави командите само без твоя помощ.

Isildur
05-23-2011, 16:12
И породата на кучето се пише с две "а"-та Дратхаар 8)

Зависи на колко време е,аз имам специална книга за обучението на Германски Дратхаар (имам такъв) и много подробно са описани начините и техниките по които се учи кучето.Мога да я сканирам или снимам ако желаеш (стига да имам време)
И за да те слуша кучето трябва да прекарваш много време с него докато свикне с гласа ти,теб самият и т.н.

Greennight
05-23-2011, 16:25
И двете са много умни породи и се използват за лов-лесно се дресират.Иначе как да го дресираш-еми започваш от малко да му показваш какво искаш да прави и му повтаряш определена дума,кратка и ясна,за да му се набие в главата като команда примерно-Седни!Легни!Дръж!.И съответно за добре свършена работа му даваш лакомство или някакъв друг "подкуп" 8-) ,а ако не го направи го лишаваш от възнаграждение и се държиш хладно към него-не го галиш и такива глупости,даже може леко да го удряш с вестник по муцунката,за да разбере,че е сгафило(в никакъв случай не прилагай повече сила,щото това е много грешен подход(не слушай тия дето ти казват-пребивай го от бой,така ще се научи))

pressiana
05-23-2011, 21:20
Недей да крещиш на кучето. Говори му спокойно, но вкарай такъв тон, който показва, че трябва да слуша. Също така, не го обърквай - като научи една команда, чак тогава започни да го учиш на друга. Бъди търпелива и постоянна, награждавай го, но само когато заслужава. Успех :)