PDA

View Full Version : ~~~~ КОРЕМНИТЕ ПРЕСИ ~~~~~



victoria1995
05-23-2011, 20:18
Здр! Искам да стегна корема си, не чак да правя плочки де, иии да питам как е по добре да ги правя - на серии тоест правя 20 преси и почивам малко и така 5-6 пъти или да ги правя наведнъж ? Един и същи ли е ефекта и по двата начина ?! Благодаряяяяяяяя предварително :P

badsector
05-23-2011, 20:56
Първо трябва добре да прецениш кой вид коремни преси са най-подходящи за теб. Пробваш и след които имаш най-силна мускулна треска, тях правиш. На мен най-добре ми действат преси с партньор - лягам с глава между краката му и ги хващам с ръце за опора, после вдигам краката, като се стремя да са изпънати, а той ги бута рязко към пода с всичка сила. Може да ги бута и настрани, за да се товарят и косите мускули. Друг хубав и тежък вариант са V-пресите, или повдигане на краката от вис. Общо взето всички качествени преси използват краката за движение. Тези, при които си повдигаш торса, натоварват прекалено много кръста, а ефектът е малък.

suNnykaty96
05-24-2011, 07:05
А ти момче ли си или момиче ? Ако си момче, добре, но ако си момиче, много внимавай с коремните преси, защото може да си загубиш талията. Така че, заедно с с пресите прави и упражнения за талия. Успех (:

victoria1995
05-24-2011, 08:38
Ами момиче съм (15г) и правя само тези преси с повдигането на торса.