PDA

View Full Version : очила :)



Siesnkaa
05-23-2011, 20:47
Значи ходих на очен и разбрах че трябва да нося диоптрични очила.Мм харесах си ето такива (нали уж били модерни :D ) и си ги поръчах http://farm3.static.flickr.com/2650/3725081491_b2b47c4a7e.jpg
обаче на тате не му допадат... а и сега много се страхувам как ще ме гледат хората,защото не съм носела очила никога :-o

Mirage3
05-23-2011, 20:53
Според мен са супер яки. Носят ги и хора, които са добре със зрението. :)

pressiana
05-23-2011, 21:18
Пробвай ги първо, важно е да ти отиват на формата на лицето.
Ако не искаш очила, винаги можеш да сложиш лещи :)

peace94
05-23-2011, 21:21
Хубави са, пак зависи от формата на лицето ти и стила ти, но в общи линии отиват на много хора. Колкото до притеснението ти как ще те приемат другите, не се шашкай. Вече не сме във възрастта на подмятанията, отначало като те видят за пръв път, ще има "откога ги носиш", "много ти отиват", "кой диоптър са" и т.н., а може и някоя шегичка да пуснат, но не вярвам да е злонамерена. Не се притеснявай! :)

SuNsEt
05-23-2011, 21:47
Вместо да гледаш кое е модерно виж кое ти отива на теб.
Моите са подобни на тези http://shopix.bg/img/products/391/products_5019688_13673747261.jpg и дори и да ти изглеждат грозно ми отиват много повече,от колкото големите,които си дала ти.

badsector
05-23-2011, 23:07
Прави упражнения за очите, примерно Норбеков. Има и едни очила с дупки, също вършат работа. Обикновените диоптрични очила влошават зрението с времето и вдигат диоптъра.

Siesnkaa
05-24-2011, 04:57
ами аз се харесвам с тях

sisi92
05-24-2011, 05:24
Според мен са супер яки. Носят ги и хора, които са добре със зрението. :)

Така е Супер са очилата ..Аз съм носила преди очила ама не ги търпях и сега стана 6-7 месица съм с лещи СУПЕРРР ЯКО е ! :)

pressiana
05-24-2011, 06:59
Прави упражнения за очите, примерно Норбеков. Има и едни очила с дупки, също вършат работа. Обикновените диоптрични очила влошават зрението с времето и вдигат диоптъра.

Можеш ли да дадеш повече информация и дали това наистина действа?
Нося лещи, а очила - вкъщи. Няма да е зле, ако успея да си намаля диоптъра.

smiirnoff
05-24-2011, 07:35
Имам абсолютно същите, моите са за астигматизъм. МИслех си, че в училище здраво ще ме гаврят ... ама не стана така. Всички много ги харесаха, а и аз им се радвам супер много ^^.. По принцип не е задължително да ги нося постоянно, но аз си ги нося с най - голямо удоволствие. А и ще забележиш колко много хора имат такива очила. Някои дават луди пари за такива очила, само и само да са модерни, а дори нямат проблеми с очите. Така че само можеш да им се радваш. Очилата са страхотни!

badsector
05-24-2011, 09:57
...Можеш ли да дадеш повече информация и дали това наистина действа?
Нося лещи, а очила - вкъщи. Няма да е зле, ако успея да си намаля диоптъра.
Ами една мацка от йогата ги разнася с нея, каза, че е накупила на доста от приятелите си и са доволни. Сега докато не пробвам лично, не мога да ти дам мнение. Най-добре потърси някой познат дали не си е купил и го помоли да го изпробваш за една седмица, защото и не са особено евтини. Но дори и да не си вземеш такива, нищо не пречи да правиш упражнения за очите по няколко минути на ден :)

...Някои дават луди пари за такива очила, само и само да са модерни, а дори нямат проблеми с очите...
Няма страшно, дори и да нямат проблеми, след като поносят очила, ще им се появят. Обикновено така става и с почти всичко, което е модерно.

monttitty
05-24-2011, 10:20
на мен, пък тези големите са ми много грозни :-o

Jaune
05-24-2011, 11:43
Ако не искаш очила, винаги можеш да сложиш лещи :)

Не винаги ;-)

Не го мисли. Много хора носят очила, не е нужно да ги носиш постоянно, а и все ще намериш модел, който да ти отива (поне сравнително). Някои хора пък просто са създадени да носят очила.
Ще свикнеш. Хората ще ти обръщат по-малко внимание, отколкото си представяш.

pressiana
05-24-2011, 12:15
Ако не искаш очила, винаги можеш да сложиш лещи :)

Не винаги ;-)

Е, ако имаш диоптър 0,5 или по-малък, не може.
Не може и ако очите ти не понасят лещи, но това не е толкова често срещан случай. Няма как да знам за момичето, но казвам от личен опит, че аз много лесно се приспособих.

Rebirthing
05-24-2011, 13:22
Упражненията на Норбеков действат безотказно. Повече инфо има из гугъл. А самите упражнения представляват ето това: http://vimeo.com/9327136.

Иначе по темата очилата са хипер яки стига да ти отиват, аз имам такива, но без диоптър.
От отношение на лещите, най-малкия диоптър е 0.25, на мен едната ми леща беше 0.50 и не съм имала проблем с това.

Shizaya
05-24-2011, 13:34
Очилата са супер яки. :)
И аз искам такива, но все не ми остава време да обикалям по оптиките. :-D

sisi92
05-25-2011, 10:48
Прави упражнения за очите, примерно Норбеков. Има и едни очила с дупки, също вършат работа. Обикновените диоптрични очила влошават зрението с времето и вдигат диоптъра.

Можеш ли да дадеш повече информация и дали това наистина действа?
Нося лещи, а очила - вкъщи. Няма да е зле, ако успея да си намаля диоптъра.

Аз съм го правила във Варна имаше специалист и следвахме всичко по книгата 2 седмици .. Ами нямаще голям ефект при мен диоптера ми намаля с 0,05 .. пак не е и малко .. Имаше от курса и деца които имаха и други проблеми ГОЛЕМИ и при по малките всичко отмина оздравяха :) :) :smt023

Pamaa
05-25-2011, 15:51
Много се смях докато гледах видеото :razz: . Не бях виждала до сега руснак, облечен като китаец, който си бара ушацитее :lol: :razz:

В New Yorker е фул-макс с такива очила без диоптър, така, че не мисля, че ще е нещо кой знае колко уникално да се появиш с такива на училище. Имам предвид, че всички ще мислят, че са без диоптър и няма да се заяждат :)