PDA

View Full Version : Въпрос относно захранването на компютъра



DeagleDoubleD
05-24-2011, 07:42
Добър ден.
Търся отговор на този въпрос.
Вентилаторчето отзад на компа (или захранването по-точно) не се върти!
Стана вече може би 2-3 дена е така.
Това някакъв проблем ще окаже ли или?

MrCreeper
05-24-2011, 07:55
Смяната на захранването/вентилатора е задължително!

DeagleDoubleD
05-24-2011, 07:56
Разбирам.. но проблема е че евентуално до събота едвали ще мога да намеря най-малкото 33 лева (колкото 1 ново, ако ще и ламерско захранване да си поръчам) до тогава има ли надежда да компа да е в крачка с " живота " ?

GregoryHouse
05-24-2011, 09:23
Може да ти прегрее захранването - избушва и от там на рандом из компонентите. Ако ти си рискува...

Не си купувай ламерско. Купи си качествена железария, да си нямаш ядове...

danchobg
05-24-2011, 09:24
немога да ти кажа, защото незнам какъв ти е компа и какво ти е захранването.Най много да ти изгори захранването.
-------------------------------------------------------------
най-добре послушай Хаус и си вземи добро захранване за повечко пари

DarkAngelOfHope
05-24-2011, 10:03
ако пък смяташ че ще се справиш извади захранването, отвори го и почисти и смажи вентилатора (щом е спял вентилатора трябва да се разглоби т.е. да се махне перката от корпуса и да се почисти да се смаже с високо оборотна грес или масло. Ако не ти се намира и смяташ да го ползваш до събота само може да сложиш и малко маргарин или нещо такова), поне до събота да остиска ...

badsector
05-24-2011, 10:12
По-добре смажи/смени сегашната перка, отколкото да си взимаш боклучаво захранване.

DeagleDoubleD
05-24-2011, 10:26
Ами уж одеве го извадих, духнах малко и сега си върви.
(Перката се движи), Относно пц, не е кой знае какво, бива го (Рам 2ГБ, хард 500гб, Видео Карта, 512мб ДДР3,) Проблема е че на самото захранване пише на някакъв " неразбираем език " и въобще не мога да схвана.. има само едно 210V (но дали иска да каже ватове незнам)
Не мисля че ще е кой знае колко силно (по ватове) но имах планове да си взема някое 350 Вата.
Любопитствам доста понеже в момента съм на много късо с пари и планирах евентуално ако мога да събера някъде около 30 кинта или колко, че да си купя едно 350Вата и да гледам да държи най-малкото 1 месец. Евентуално ако издържи около толкова ще мога да си купя и по-добро. Но според вас?

(П.С : Какво захранване бихте препоръчали ако това което аз съм предложил не ви харесва спрямо моите частици на пц-то? )

badsector
05-24-2011, 11:31
...(Рам 2ГБ, хард 500гб, Видео Карта, 512мб ДДР3,)...
Когато описваш части, давай точните модели. В случая РАМ-та дали е ДДР, ДДР2, ДДР3 и на колко плочки е. Конкретния модел на харда и на видеокартата, защото количеството видеопамет от от значение при специфични условия.

...има само едно 210V (но дали иска да каже ватове незнам)...
210 волта, напрежението при което е предназначено да работи.

...Не мисля че ще е кой знае колко силно (по ватове) но имах планове да си взема някое 350 Вата....
Преди ватовете, има други неща, които трябва да погледнеш. Защото някои производители слагат на захранването пиковата мощност, при която ще сработят системите за защита, а не тази за нормална работа на захранването. Също така ако видеокартата ти е с допълнително захранване е добре да се погледне каква сила на тока достава захранването на 12 волтовата линия.

...(П.С : Какво захранване бихте препоръчали...
Марково. В най-лошия случай да е Фортрон, или PoV, но не падай по-долу от това.

danchobg
05-24-2011, 12:42
Преди ватовете, има други неща, които трябва да погледнеш. Защото някои производители слагат на захранването пиковата мощност, при която ще сработят системите за защита, а не тази за нормална работа на захранването. Също така ако видеокартата ти е с допълнително захранване е добре да се погледне каква сила на тока достава захранването на 12 волтовата линия.

на XFX са мн. добри, а и ватовите които са показани на кутията са реалните. Ама е и мн пара.

DeagleDoubleD
05-24-2011, 15:49
Марково. В най-лошия случай да е Фортрон, или PoV, но не падай по-долу от това.

Тогава това? http://mallbg.com/%D0%97%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-Fortron-250W-Full-Range-60%D0%BC%D0%BC-FAN-Active-PFC-Micro-ATX-PC-SUPL-FSP250-60GNV_18591.html

danchobg
05-24-2011, 16:43
250W ??? кажи какъв ти е точно компа
процесор име
каква рам
видеото какво е
твърдия диск

това захранване ми се струва прекалено слабо

DeagleDoubleD
05-24-2011, 17:08
250W ??? кажи какъв ти е точно компа
процесор име
каква рам
видеото какво е
твърдия диск

това захранване ми се струва прекалено слабо

http://tinypic.com/view.php?pic=9v83z6&s=7 (Виж в линка)

Относно : Видео Карта, (Н Видия, 512мб. ДДР3)
Твърд Диск : 500гб

danchobg
05-24-2011, 17:16
250W ??? кажи какъв ти е точно компа
процесор име
каква рам
видеото какво е
твърдия диск

това захранване ми се струва прекалено слабо

http://tinypic.com/view.php?pic=9v83z6&s=7 (Виж в линка)

Относно : Видео Карта, (Н Видия, 512мб. ДДР3)
Твърд Диск : 500гб

характеристики на комп не се дават така.
дават се :
Процесор: (пълно име) (честотата) (волтажа)
Видеокарта: (пълно име) (честоти)
Рам памет: (пълно име) (тип) (размер) (волтаж)
Твърд диск: (пълно име) (размер)
=================================
аз мога да ти кажа Ati , 1GB , GDDR5 ама то като има 50 карти с такива параметри..... разбери каква е моята

DeagleDoubleD
05-24-2011, 17:55
Братле тук не мога да помогна.. пак казвам хал хабер си нямам кое кък да направя, че да видя характеристиките/информацията която искате.
Както и да е за момента перката се върти къто преди.
Надявам се че поне до ако може да изкара около 3 седмици ще е екстра докъто мога да си взема нова (Туко що говорих с един приятел и ми препоръча една .. към 500 вата или колко е.. и каза че базирано на мойте глупости (тоест частите) евентуално няма да има проблем.

danchobg
05-24-2011, 18:18
Изкарай няколко дни с това захранване , вземи си някво ново (но се консултирай в някой сервиз).
а железарията по компа можеш да провериш с:
CPU-z
GPU-z
AIDA64
EVERST

и тему подобни програми, ако ти потрябва за в бъдеще...

badsector
05-24-2011, 21:55
...Тогава това?...
За 10 кинта отгоре взимаш това - http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43526

...Туко що говорих с един приятел и ми препоръча една .. към 500 вата...
500 вата перка, лелеййй, затваряй прозореца, че да не излети кочиняка. Чудя се на хората как си дават парите без ни най-малко да се заинтересуват кое какво е.