PDA

View Full Version : Сомнамбул?



Anarchy93
05-24-2011, 08:06
Искам да попитам какво точно представлява това да бъдеш сомнамбул? Вече на няколко пъти през бая време де може да случаите да са често но никой да не ме е виждал да го правя. Снощи майка ми отива на гости и каза че или ще се прибере малко по късно или ще спи там защото беше извън града,аз оставам сам вкъщи лягам около 01:00 и си ставам сутринта съвсем нормално само дето ме събуди телефона ми звънейки на пожар,но това е друга тема.Та събуждам се аз при което гледам в спалнята майка ми се прибрала а снощи аз съм заключил вратата даже 2 пъти (горната и долната ключалка). Събужда се и тя и я питам ти кога се прибра? И тя ми вика снощи към 1:30 не помниш ли че ти ми отключи? А аз туй нещо си нямам и на идея че съм го прайл,каза че съм станал отключил съм даже и съм говорил с нея и после пак съм заспал. Имам и друг случай преди време пак подобен случай брат ми се прибира вечерта,идва в мойта стая и сме си приказвали някакви работи... а пък аз и в двата случая нищо не помня и явно съм спал презцялото време... на някой друг случвало ли му се е нещо подобно? И сега кво,тва сомнамбул ли ме прави или сомнамбулството е нещо друго?

ImmortalSportFreak
05-24-2011, 09:48
Просто не си спомняш.Случвало ми се е дане си спомням,кога съм ставала и т.н. .. особено когато съм била мн изморена и съм спала дълбоко.Нормално е,спокс.

vpowerrr
05-24-2011, 12:04
Пич (историята е 100% истина), една вечер си легнах в леглото към 12, на сутринта се сабудих в избата, юргана ми беше на терасата, бях изял 1 буркан компот.
Нямаш повод за притеснение :)

Starless
05-24-2011, 12:53
Извадка от Уикипедия:
Сомнамбулизмът (наричан също ноктамбулизъм или ходене на сън) е сънно разстройство, при което болният извършва по време на сън или сънно състояние дейности, които са характерни за будното състояние. Сомнамбулизмът засяга хора от всички възрасти.

А ти доколкото разбрах си бил буден щом сте си и говорили .. Мисля, че нямаш повод за притеснение.

SorrowEyes
05-27-2011, 20:22
Абе как да не се притеснява - прави неща, които не помни и не само веднъж. Това може да се окаже много опасно. Например една моя съседка е слязла през нощта пред блока си и е изляла едно шише с вода (никой не знае защо) после се е качила обратно и е говорила с майка си (която е била ужасно шокирана). На сутрина момичето нищо не е помнило да прави.
До колкото знам тези хора, които ходят на сън, правят неща характерни за ежедневието им и не мислят какво правят. Така че всичко може да стане - от това да се блъснеш в стената до разходка по терасата... и после долу...
Нямам идея как се лекува това, но наистина не е шега работа.
Дано не ти се случва повече...

angel_spirit
05-28-2011, 08:04
Познавам едно момче,което има такива проблеми и един път са го намерили на улицата пред тях,сомнамбулизмът е много опасен понякога...Ако ти се случва често потърси лекар,все пак това си е болест..

StolenBliss
05-28-2011, 12:31
Според мен си бил буден, но много сънен, наполовина заспал и затова не си спомняш нищо от разговорите и въобще. Не мисля, че е било на сън и аз имала такива малки случаи. Даже един път бях звъняла на бившето гадже вечерта, обаче се оказа, че го събудих, говорихме си малко и той на следващия ден ми каза, че въобще не го помни тва 8-)

Anarchy93
05-28-2011, 15:06
Не аз въобще не се притеснявам просто ми стана супер странно като ми го казаха това защото ми се случва за 3 или 4ти път :D :D и исках просто да знам попадам ли под категория сомнамбул или това е нещо друго защото все пак съм и говорил :D което незнам ако спя не мисля че ще спя и ще говоря :D

Bezdomnokuche
09-29-2011, 12:09
И на мен ми се е случвало. Например веднъж докато си спя ставам и майка ми ме чува и ме пита къде отивам, защото нощем никога не се будя. Аз и казвам, че отивам до тоалетната, но всъщност не отивам а отивам в банята и пускам водата. После ме пита защо съм в банята а аз и отговарям, че е защото съм бил жаден. Когато се връщам тя става да ме пита какво става и аз и казвам че съм искал да си измия ръцете и после заспах. На другата сутрин ми го разказа. :shock:

n3ri7ka
09-29-2011, 16:32
Не се притеснявай, и на мен ми се случва да не помня такива неща, но това не е сомнамбулство.
Страшно е при гаджето ми например, защото се е опитвал да скача през прозореца на сън, падал е по стълбите, и какво ли още не...даже ми се е обаждал в 3-4 през нощта и аз гледам няква супер притеснена що ми звъни по тва време, вдигам, той мрънкаше нещо, аз се притесних още повече, после се оказа, че го е направил на сън..щеше да ми изкара акъла :? :lol:

BuBzzz
09-30-2011, 19:07
Аз преди няколко години бях в чужбина и имах някаква травма на лакътя и си спомням,че много ме болеше.И една сутрин ставам и приятелката ми,с която бях в стая ми вика
-Абе къде ходи през ноща?Стана,отключи вратата и излезна? - и аз направо е така :shock: и после се оказа,че съм ходила посред нощ за лед :D :D,но така и не съм си взела

Chokoev
09-30-2011, 19:10
Просто си бил сънен и не помниш, нормално е, на всеки се случва ;)

mimity9602
10-01-2011, 19:26
по принцип е нормално да не помниш, но ако си под някъкъв особен стрес може да направиш като мене веднъж (100% истина е това) една вечер съм взела две торбички и съм застанала на перилата на терасата и съм махала с ръце мъчейки се да летя!!! Между другото това беше на 9-тият етаж.

Phonique
10-01-2011, 19:35
Много добра приятелка страда от това нещо :? често спя у тях (нашите много често пътуват по работа) и много пъти съм я гледала какви ги върши....понякога ме хваща страх,но понякога се спуквам от смях :D Веднъж си седна на стола пред компютъра и почна да удря по клавишите и да се кара нещо :razz: заствала е пред огледалото и се и гримирала (няма да ви казвам каква гледка беше на сутринта :razz: :razz: ) Страшно си е и то доста,можеш да си отключиш вратата и на улицата да отидеш... ужасно е :? :?

traviano
12-29-2012, 03:44
Значи, не съм сомнамбул...Но съм се интересувал и съм чел...По принцип сомнамбулизмът е да станеш на сън..През цялото време си с отворени очи и няма никаква вероятност да се блъснеш в стената както беше написал някой по горе....Правиш неща, характерни за будното състояние....Може да задаваш въпроси на субекта, но той може да се забави с отговора или дори да не ви отговори....Не съм чувал да си говориш с някой по време на сън :))...Ако някой от вашите приятели или роднини е сомнамбул, най-добре е да го следите внимателно какво прави и ако си застрашава живота (например взима нож или е близо до печка)трябва да му хванете ръката и да го насочите в безопасна зона...Също така да кажа, че сомнамбул не бива да се буди никога...Ако той сам се събуди ще е объркан или дизориентиран :))) Това за мен е най-важното ....

DisappointedDreamer
12-29-2012, 09:38
Мхм. След пубертета обикновено изчезва. И аз имам такива прояви насън - обикаляне на къщата, светване на лампи, обличане на дрехи и т.н.

sweetycherry33
12-30-2012, 12:13
Апфф ... това въобще не е сомнамбулстване ... спокойно ...

marcheto67
12-05-2014, 18:11
zdraweite sladuri :3 otnosno temata spored men bi tryabwalo da se pritesnyawash :D w smisul ne che iskam da te plasha pichaga obache i na men mi se e sluchwalo sestra mi se pribira az sedya s shiroko otworeni ochi i sus zlobna usmiwka seestra mi strashno mnogo se izplashii i mi wika spish li be i az si zatwaryam ochite :D:D sushto sum tursila maika mmii bluuskalla sum chupila sum oprawyaala sum se w 3:00 chaasa za uchilishte i predi malko wikam na sestra mi: ''abe sestra mi sutrinta se subujdam i telefona mi beshe razgloben kwo e stawalo?'' i tya mi wika '' abe ti si metna telefona az si wikam tya sega mi e schupila tableta i pose te widyah stana subra si chastite ot telefona i pak si legna'' ujas naprawo umryah ot strah i ot smyah w internet chetoh che sled wreme moje da se stigne do mnogo opasna bolest a imenno epilepsyatta toest pripaduci...skoro obmislyam da otida na psiholog ili neshto ot tozi sort...chao!

tochko
12-05-2014, 22:04
За сумнамбулизмът съм чувал че помага намокряне за събуждане (само съм чувал, може и да е мит). За чест сумнамболизъм се поставяла мокра кърпа така че човекът да я настъпи и да се събуди ако евентуално ходи на сън.

Evanescense
12-10-2014, 22:58
Не си сомнамбул! Самнамбулизмът е по-различно нещо, при теб сънят е бил толкова дълбок, че си се събудил презсъница за няколко минути, след което като си заспал в дълбокия сън, всичко случило се - изчезва. Така се случва и със синищата когато се събудим и сме ги забравили. Същото е.