PDA

View Full Version : ПОМОЩ ! Проблем с вече оплешивялата ми коса ...



KaLLuu
05-24-2011, 12:31
Здравейте ... искам да ви попитам за шампоан , балсам , маска или нещо , което може да заздрави косата ми . Направих грешката да се накъдря с кадрин и 1 седмица след това се боядисах пепелно русо. И можете да си представите на какво ми прилича косата... Косата ми беше на черта но сега някой части от нея са дълги 3-4 пръста. Вчера се изправих с пресата и като се погледнах на светло не можах да повярвам колко е оплешивяла и прилича на слама. Повече няма да се изправям , защото след 2 години ми е бала и искам малко да се поукрепи. Та може ли да ми кажете нещо , с което мога да си върна старата коса обратно - здрава и блестяща ???

Syringe
05-24-2011, 12:33
Доста неприятно. Използвай всички възможни средства за растеж - маски с тривитаминол, хининова вода, хининов шампоан, бадемово масло и др... Не се сещам за по-добър вариант. В никакъв случай не я третирай...

pressiana
05-24-2011, 12:35
Говори с фризьор и спри да експериментираш!
Ще останеш без коса накрая. Слагай ѝ маски всяка седмица, купи си кристали, тривитаминол, хининова вода. Грижи се за косата си ѝ спри да я гориш.

plamuu
05-24-2011, 13:16
Освен с хининов шампоан и хининова вода може да пробваш и със стимулант на Икаров, тривитаминол, ампули , бадемово масло , маски , балсами , кристали и т.н. . Разбира се , трябва да спреш да я гориш.. :)

Shizaya
05-24-2011, 13:40
Момичетата преди мен вече ти казаха - спри с пресите, машите и боите за коса. Подхранвай я редовно с маски или масла.
Според мен ще е добре да си пуснеш косата, тоест да не я боядисваш повече, за да може да се възстанови по-бързо и да възвърне жизнеността си. Използвай Тривитаминол - от него косата се сгъстява.
Грижи се добре за косата си и повече не прави тази грешка. :)

FuckingFreak
05-24-2011, 17:59
Храниш ли се здравословно? Ако отговорът е ДА, в никакъв случай с този Тривитаминол, както е почнала косата да ти капе нищо чудно да останеш и без нея ..

mimsssssss
05-24-2011, 19:34
Постригваш се късичко, за да почне да ти расте хубава коса. Купи си коприва и си я вари. С нея си мий косата. Също ти предлагам ампули на Виши и Урти Комплекс. И маска Миозотис с костен мозък.
Мои приятелки са доволни и от някаква маска със змийско мляко (масло), ама май е българска и нямам представа как се казва.

viksit0y
05-24-2011, 19:53
Мои приятелки са доволни и от някаква маска със змийско мляко (масло), ама май е българска и нямам представа как се казва.
сигурно е тази - http://apteka.framar.bg/30014473/%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BA-%D0%BE%D0%B9%D0%BB-1-%D0%BA%D0%B3-

sexystranger
05-24-2011, 20:02
Купи си коприва и си я вари.
Преди няколко години отидох на фризьор да ме накъдри и нещо се случи с косата ми и започнах да оплешивявам ... не знам какво по дяволите се случваше .. ноо ... си поливах косата с коприва и страшно много ми помогна .. пробвай го !!! ... ( мн гадно миришеше тая коприва :shock: )
Успех !!

KaLLuu
05-24-2011, 20:22
BLAGODARQ MNOGO MOMICHETA !!Mersi za suwetite ! ;** ^.^

Hilary_
05-25-2011, 06:57
За момента само ножицата ще те оправи .. имаш 2 години до бала ще порасне до тогава .. подстрижи се възможно най - късо, за да може косата да израстне на ново .. иначе да поливаш "слама" с всевъзможни неща е безмислено!!! ..

nixx
05-25-2011, 08:46
Елементарната смеска, която аз правя е следната:
5 чаени лъжици АД3Е (тривитаминол)
4 чаени лъжици стимулант за коса на Икаров
3 чаени лъжици зехтин
Смесваш нещата в керамична купичка и разбъркваш с нещо, което не е метално. Втриваш в корените на косата, масажираш, а после с гребен разнасяш по цялата дължина. Стоиш поне 2 часа. Косата после ми става прекрасна-жива, лъскава, мека и обемна. Дано помогне. Прави я минимум 2 пъти седмично.
Също пробвай да намериш ампули за коса 515. Много помагат. 2,50лв е едната. Също си купи и шампоан 515-доста добър е в случая, защото хем е подпомага разтежа, хем доста добре отмива мазнотиите от маската :)

Едит: през цялото време докато писах си мислех за чаени лъжички, но незнайно защо съм написала супени...извинявам се за което :)

MoonLightFairy
05-25-2011, 09:01
Наистина е най-добре да се посъветваш с професионалист!
И да спреш за известно време с третирането, защото така само ще се влоши! [-X
Провери в аптеките за някакъв медицински шампоан специално за косопад,
защото тези прехвалените, които ги продават в парфюмериите не са много надеждни!
И някаква маска също! Тези на Lorys са много хубави!
Аз съм използвала шоколадовата и тази със змийското мляко! Много са добри!
И задължително стимуланта за коса на Икаров! \:D/
Аз го използвам от 2 месеца и вече имам бебешки бретончета!
А на влажна или суха коса може да слагаш бъдемово масло или хининова вода, но не прекалявай,
защото може много да ти се омазни от натрупването на различни продукти!
Не се притеснявай, с нужните грижи ще ти се оправи!
Успех! :mrgreen:

TheGirlNextDoor
05-25-2011, 09:02
Елементарната смеска, която аз правя е следната:
5 супени лъжици АД3Е (тривитаминол)
4 суперни лъжици стимулант за коса на Икаров
3 суперни лъжици зехтин
Смесваш нещата в керамична купичка и разбъркваш с нещо, което не е метално. Втриваш в корените на косата, масажираш, а после с гребен разнасяш по цялата дължина. Стоиш поне 2 часа. Косата после ми става прекрасна-жива, лъскава, мека и обемна. Дано помогне. Прави я минимум 2 пъти седмично.
Също пробвай да намериш ампули за коса 515. Много помагат. 2,50лв е едната. Също си купи и шампоан 515-доста добър е в случая, защото хем е подпомага разтежа, хем доста добре отмива мазнотиите от маската :)

тази доза е твърде голяма за един път...всички тия лъжици с мазнотии.....а копривата за какво по-точно помага..и защо пък от тривитаминола още повече да и окапе косата..

а по темата..те другите ти казаха какво да правиш няма смисъл да повтарям.Можеш да ходиш с вързана коса,хем няма да я третираш (а и моята така пораснта по-бързо :D)

mimsssssss
05-25-2011, 09:29
Купи си коприва и си я вари.
Преди няколко години отидох на фризьор да ме накъдри и нещо се случи с косата ми и започнах да оплешивявам ... не знам какво по дяволите се случваше .. ноо ... си поливах косата с коприва и страшно много ми помогна .. пробвай го !!! ... ( мн гадно миришеше тая коприва :shock: )
Успех !!

О, да, отврат е. А си представи майка ми трябваше да пие отварата от коприва, заради анемията и забременяването и т.н. Абе ужас. Ама помага доста :)

FuckingFreak
05-25-2011, 09:36
За момента само ножицата ще те оправи .. имаш 2 години до бала ще порасне до тогава .. подстрижи се възможно най - късо, за да може косата да израстне на ново .. иначе да поливаш "слама" с всевъзможни неща е безмислено!!! ..

Nich
05-25-2011, 10:43
аз ли нещо не разбрах или искаш косата ти да се оправи само заради бала ? :shock:

Newsgirl
05-25-2011, 11:59
За момента само ножицата ще те оправи .. имаш 2 години до бала ще порасне до тогава .. подстрижи се възможно най - късо, за да може косата да израстне на ново .. иначе да поливаш "слама" с всевъзможни неща е безмислено!!! ..
Напълно съгласна. С каквото и да си третираш изгорената коса тя няма да се възтанови просто защото вече е мъртва един вид. Единственото, което можеш да направиш е да се подстрижеш и да чакаш да порасне новата коса - нея вече я мажи с каквото са ти препоръчали, за да я заздравиш.