PDA

View Full Version : сладоледи



wakethedead
05-24-2011, 12:48
можете ли да ми кажете най-ниско калоричните сладоледи и съответно най-високо калоричните?
без сладоледи не мога лятото ,но искам да видя на кои да наблягам

Syringe
05-24-2011, 12:49
Боже, вече калорийте на сладоледите ли... Ужас... Яжте си сладолед, стига сте се стресирали, подяволите!

plamuu
05-24-2011, 12:49
Еми то попринцип има и диетични сладоледи. :) Просто прочитай на опаковките кой сладолед колко калории има и си взимай тези с най - малко. :)

GLaDOS
05-24-2011, 12:51
:shock: :shock: :shock: Чааак пък толкова ...

wakethedead
05-24-2011, 12:53
e кво чак пък толкова бе? сладоледите са си бая калорични повечето

Sevdito
05-24-2011, 13:00
Много от производителите предлагат нискокалоричен сладолед. Magnum Light например, съдържа 170 калории, а обикновения – 350. : )))

Schtefito
05-24-2011, 13:45
Аз си купувам Jimmy's Gold мента и швейцарски воколад.
на 100мл има 160 ккал; 16,7г въглехидрати; 8,9г мазнини; 2,8г белтъчини;

psych0
05-24-2011, 13:48
:shock: :shock: :shock: Чааак пък толкова ...

:shock: вие не сте наред!

TheBeliever
05-24-2011, 14:19
:shock: :shock: :shock: Чааак пък толкова ...

:shock: вие не сте наред!

Всъщност са си съвсем наред. За момичетата, които не са с природно ненормален метаболизъм и които полагат усилия за хубавата си фигура, да не отчетат калориите на сладоледа е като да изядеш 2 шоколада преди лягане и да кажеш "Е к'во пък толкова". Сладоледа си е сладкиш от където и да го погледнеш.

Filipova75
05-24-2011, 18:19
:shock: :shock: :shock: Чааак пък толкова ...

:shock: вие не сте наред!



+++

shisharka
05-25-2011, 07:36
Не съм запозната с калориите в различните сладоледите , но вместо да се затрудняваш толкова да търсиш специални ниско калорични защо просто не си взимаш един сладолед на 5-6 дена , няма да напълнееш . По-лесно е и наистина ще си го ядеш с удоволствие , а не всеки ден да ядеш някакъв съмнително диетичен и да го ядеш само защото е такъв .

MoonLightFairy
05-25-2011, 08:44
Напълно си е наред момичето да пита за калориите!
Ако всеки ден яде по един сладолед по близо 400 калории в края на лятото на какво ще заприлича? :?
Както казаха преди мен може да си купуваш любимия сладолед, но 1 - 2 пъти седмично! ;-)
Или ако наистина не можеш без сладолед... предполагам, че тези плодовите са с по-малко калории, защото са на водна основа!
Тези като Nestea, Pirulo и моливчето! На мен те са ми любими! :smt007

FuckingFreak
05-25-2011, 08:52
Е не че нещо, ама точно тези nestea, pirulo, моливчето и цялата им рода са най-големите боклуци.. Замразена вода+оцветител+аромати.. Не че другото е нещо повече, ама поне е шоколад, него няма как да го заместят с вода и боя.. То се вижда и по цената, но няма значение..

Ъм иначе можеш да ядеш сладоледи с вкус на плодове, ванилия, те нямат шоколад и мисля че са поне малко по-ниско калорични.. Но е неуместно използването на "сладолед" и "нискокалорично" в едно изречение 8-)

MoonLightFairy
05-25-2011, 09:11
Е не че нещо, ама точно тези nestea, pirulo, моливчето и цялата им рода са най-големите боклуци.. Замразена вода+оцветител+аромати.. Не че другото е нещо повече, ама поне е шоколад, него няма как да го заместят с вода и боя.. То се вижда и по цената, но няма значение..

Ъм иначе можеш да ядеш сладоледи с вкус на плодове, ванилия, те нямат шоколад и мисля че са поне малко по-ниско калорични.. Но е неуместно използването на "сладолед" и "нискокалорично" в едно изречение 8-)

Тук става въпрос за калории и затова препоръчам тези, защото те са най-малко калорични!
А иначе тези сладоледи, които казваш, че са с вкус на "плодове" също са пълни с оцветители и подсладители!

TheBeliever
05-25-2011, 09:26
Най-нискокалоричния вариант е да заместиш сладоледа с кисело мляко и замразени плодове. Всички други "диетични" опити са си за ваша сметка.

Но според мен няма нищо лошо в малките прегрешения веднъж-два пъти седмично. Стига наистина да са малки. Пътят към хубавата фигура трябва да е удоволствие, а не изтезание.

Glamour92
05-25-2011, 10:10
чудя се какъв е смисълът изобщо да ядеш сладолед,ако след това ще се тормозиш за калориите,вместо да му се наслаждаваш(все пак десертите са за това) О.о иначе-най-нискокалорични са сладоледите в кутия-без заливки,ядки и т.н Плодовите от сорта на "моливко"-то аз лично изобщо не ги броя за сладоледи. Най-висококалорични са мелбите,сладоледите във фунийка,тези с шоколад-тях гледай да ги избягваш,ако ще ти е съвестно да ги хапваш =)

eovin1
06-22-2012, 09:27
Abe hora qjte si normalno. Az si qm kolkoto si iskam i sam si dobre. Imame nujda da se hranim

Hilary_
06-22-2012, 09:32
[color=indigo]Ако всеки ден яде по един сладолед по близо 400 калории в края на лятото на какво ще заприлича? :?
лелеее .. със сигурност ще се е угоила достатъчно предколедно .. ; )

Авторке, щом яденето на сладолед го измерваш в калории, а не в удоволствие - то не си прави труда изобщо да ядеш.
После рискуваш да си навлечеш само угризения .. хаха

ZaicheNaXeroin
06-22-2012, 10:04
мисля че йогурта е по-нискокалоричен (пък и много вкусен)

cheburashka
06-22-2012, 10:19
темята е от миналата година, обаче си е актуална 8-)
аз пък ям доста сладолед, въобще не се съобразявам с тия калории, ям Бос най-често или пък изяждам една голяма кутия, като я има пред мен, не мога да спра 8-)

FuckingFreak
06-22-2012, 13:47
Това, че много от вас си ядат на поразия и не им се лепи нищо, не значи, че всички сме така. Наслаждавали се били... Както и да е, лятото може да мине и без сладоледи.

DownloadVirus
06-22-2012, 15:29
Пробвай по рецепти за сладолед.Иначе ядеш боклуци и ходи се моли на Яхве

RaI4etO
06-22-2012, 15:37
Аз си правя плодови смутита и ги замразявам в камерата-това ми е алтернативата за сладолед.Вкусно,лесно и по-полезно от сладоледа е,разбира се, според мен.

nekva ligla
06-28-2012, 18:25
можете ли да ми кажете най-ниско калоричните сладоледи и съответно най-високо калоричните?
без сладоледи не мога лятото ,но искам да видя на кои да наблягам

:O :O :O :O :O :O От къде да знам на кои да наблягаш ? :O Не мисля, че от сладоледите ще напълнееш! Не се комлексирай, чак пък такова чудо не бях виждала ! :O :O

FuckingFreak
06-28-2012, 19:01
Не бе, набивай си ги по цел ден и нема да напълнееш, гаранция давам.

Jaune
06-28-2012, 19:25
:D

DisappointedDreamer
06-28-2012, 19:28
Не бе, набивай си ги по цел ден и нема да напълнееш, гаранция давам.

Много гадно отношение вадиш. Разбрахме че всички които ядат нормално се "тъпчат", докато ти в момента се успокояваш с факта, че спортуваш и се ограничаваш, и това ще даде резултат, превъщайки те в стройна пръчка, докато всички останали ще бъдат търкалищи се хлебчета с очички. Не е нужно да го повтаряш във всяка тема. Грозно е.

FuckingFreak
06-28-2012, 19:35
От нормално до нормално има разлика. Повечето българи са свикнали на трапезата им да присъстват пълни боклуци и високо калорични храни - навик, който се стремя да избягвам. Но след като момичето пита за някакъв нискокалоричен сладолед или негов вариант, какво да кажа? Кой не се е сблъскал с борба с килограми и последвали проблеми, той не е разбрал. Хапвайте си смело каквото искате, после що нямали имунитет, що не били такива, що не били онакива. Със сладки приказки ето докъде сме я докарали всички.

DisappointedDreamer
06-28-2012, 19:41
Хубу. Имаш си мнение/вярвания, ОК. Няма нищо лошо. Но не ми го набивай в гърлото, окей? Същото е и с религията. Не ме интересува в кой вярваш, можеш да правиш каквото искаш, но да се опитваш да ми набиеш своето мнение/вярвания в главата.. Е няма да стане.

Философства ми се. А сме в раздел козметика и диети. И е късно. И съм пияна. Пффф. Изчезвам.

FuckingFreak
06-28-2012, 19:45
Къде пък съм казала, че нещо непременно трябва да стане по моя начин, че съм права, или пък че моето мнение е единствено по въпроса? Това е форум, коментирам си различните теми по начин, който ми харесва на мен и който смятам за добре. Ако на теб не ти харесва - не съм те вързала да изпълняваш това, което давам като съвет или споделям, че аз правя.

CupcakeKitty
06-28-2012, 19:46
e кво чак пък толкова бе? сладоледите са си бая калорични повечето

МИ НЕДЕЙ ДА ЯДЕШ СЛАДОЛЕД
ние не можем да ти помним кой сладолед колко калории има.. ти очи нямаш ли?

slynchoo
06-28-2012, 21:21
FuckingFreak,ям всеки ден сладолед...като не ти говоря за някакви мънички...мога една голяма кутия през проблем да си изям..не съм забелязала да съм напълняла...тренирам си и всичко ми е 6 точки..
иначе,до авторката,както казаха и по-горе най-добре за теб е да ядеш един-два сладоледа на седмица,но такива каквито си обичаш...без да се интересуваш от калориите и т.н

bloodyF
06-29-2012, 05:35
по принцип не съм от тия, които имат хипер бърз метаболизъм и нищо не им се лепи, обаче като ям сладолед това ми се равнява на порция и половина хранене и не защото съм си наумила да не ям или защото е калоричен, ами просто е засищащ
така че не мога да разбера какъв е проблема , ако ще и всеки ден да яде, ако вместо един сандвич за закуска изяжда 1 купичка сладолед
все тая е , калориите са еднакви, еднакво нахранен си, поне при мен е така..

FuckingFreak
06-29-2012, 10:57
Едно е със сладолед да замениш хранене, съвсем друго е да го "вмъкнеш като десерт" и да изядеш повече от основното ядене, което си имал.
И не е важно колко калорична е дадена храна, важно е от какво идват калориите.
Спирам да пиша по темата, смятам я за изчерпана. Яжте си и по две кутии сладолед ако искате, мен не ме бърка особено.

Ягодка
06-29-2012, 16:20
Аз най-много обичам BOSS, но той май, че имаше 300 и няколко калории :-D Но един-най-много два пъти седмично - ОКЕЙ! ;) Иначе най-нискокалоричния, който съм яла, го ям и сега - Нескуик - много ми харесва и има 69 калории ;)

tori
06-29-2012, 17:43
Хей, откога това да ядеш е лошо за имунитета и състоянието на тялото ти? С храната се набавя необходимото количество енергия или иначе казано АТФ (аденозинтрифосфат). Това е съединение с богати на енергия връзки. Образува се от мазнини, белтъци и въглехидрати и ВСИЧКИ живи хора се нуждаят от него. При недостатъчното ядене оганизма отслабва, а при продължителни диети е още по-вредно и то особено във възраст, в която телата ни растат. А ако се движиш и спортуваш доста, както някои се изказа, имаш нужда от храна. Или иначе казано - който се движи, живее, диша, а не стои само пред компютъра, за да хейтва по сладоледа, има нужда от АТФ. За едно денонощие в 75 кг тяло се образува 70 кг от съединението и всичко това ние си го използваме до капчица. Така че движението, работа, учене и дори мислене, се извършват благодарение на храната. Хейтвайте колкото си щете ама това си е жива глупост. Храната освен заради вкуса, се използва от организма и заради енергията. И никой не би ме убедил, че няма нужда да се храни.

DownloadVirus
06-29-2012, 17:50
Хей, откога това да ядеш е лошо за имунитета и състоянието на тялото ти? С храната се набавя необходимото количество енергия или иначе казано АТФ (аденозинтрифосфат). Това е съединение с богати на енергия връзки. Образува се от мазнини, белтъци и въглехидрати и ВСИЧКИ живи хора се нуждаят от него. При недостатъчното ядене оганизма отслабва, а при продължителни диети е още по-вредно и то особено във възраст, в която телата ни растат. А ако се движиш и спортуваш доста, както някои се изказа, имаш нужда от храна. Или иначе казано - който се движи, живее, диша, а не стои само пред компютъра, за да хейтва по сладоледа, има нужда от АТФ. За едно денонощие в 75 кг тяло се образува 70 кг от съединението и всичко това ние си го използваме до капчица. Така че движението, работа, учене и дори мислене, се извършват благодарение на храната. Хейтвайте колкото си щете ама това си е жива глупост. Храната освен заради вкуса, се използва от организма и заради енергията. И никой не би ме убедил, че няма нужда да се храни.

Продължи да пишеш да си взема пуканките..Кой казва да не яде ,сладоледът е пълна глупост както и да го погледнеш ,енергията не е нужно да се набавя от сладолед.. Сладоледът е лапаш нещо,гълташ нищо

пAteNцЕ
06-29-2012, 17:53
оу аз трябва доста да понамаля сладоледите - по една от тия големите на фамилия изяждам на ДЕН
макар че това беше като ходех на училище са едва ли ще искам да ям по толкова(тогава изгарях и доста енергия)
ще трябва да го понамаля
обаче да ям диетични сладоледи-не мерси предпочитам да се лишавам!