PDA

View Full Version : Зъби , Упойка , Кариеси



getthefuckout
05-24-2011, 13:47
Здравейте , искам да ви попитам , защото зъболекарите са ми най-големия страх . Та имам един големичък кариес , понеже все отлагах да отида и отлагах, че днес ме заболя супер много зъба , изнервена съм . И така искам да попитам ако ми бият упойка в зъба , тя се бие преди да го чистят нали? След това като бият упойката , нервът по някакъв начин се приспива ? Ако се достигне до омъртвяване на нерв, чувства ли се нещо , след като сме с такава упойка ( нормална , с игла в зъба ) ? Абе въобще усеща ли се нещо след упойката , било докосване до нерва или каквото и да било ? Извинявам се , ако е имало такава тема.

GLaDOS
05-24-2011, 14:10
Ем то преди да започне да го прави , взема едно като химикалка и ти бодва леко упойката ,там около зъба. Малко е неприятно , но не е кой знае какво . Не знам за други ,но на мен и с упойка си усещам като работи с машинката.
Не се стресирай , няма нищо страшно ... даже бързо минава.

getthefuckout
05-24-2011, 14:12
То може би ще се усеща , но боли ли те като работи ? :Х

didenceeto
05-24-2011, 14:43
.........

titinkaa
05-25-2011, 05:45
По-добре да ти пръсне замразяващо спрейче,от него не се усеща кво ти прави и така да ти оправя кариеса,вместо упойка да ти слага за 1 кариес.Упойка се слага в краен и мн важен момент,а не за 1 кариес.

bandora
05-25-2011, 21:05
Здравей,
така незнам дали късно отговарям, но все пак: ако кариеса е голям ще се наложи упойка само със спрейче не става .Другото усеща се само упойката след което после болка няма да има, може само някакво чувство от машинката от тип натиск ,но в никакъв случей болка(разбира се трябва да ти сложи достатъчно упойка-при което чувстваш изтръпване)
Това е :)

Надявам се да съм била полезна :oops:

getthefuckout
05-25-2011, 22:30
Ами утре в 3 съм на зъболекар , от тази вечер плача и се късам все едно отивам на война :D . Та значи дупката е големичка, стига се до нерва , щом ме боли . Арсенът се слага след като се почисти зъба с машинката нали? А при чистенето би трябвало да се сложи упойка предполагам , щото иначе много ще боли ? Каквато съм пъзла.. Зъболекаря е роднина , 2 ри братовчед :D така че се надявам да не е некадърен , пък и съм с предимства , ще внимава повече. Пожелайте ми успех утре ;(

GLaDOS
05-25-2011, 23:24
Виж сега ,нещо което помага .
Като отидеш и като те хване шубето си представи как би изглеждала усмивката/ зъбите ти след време ако не отидеш на зъболекар. Като си представиш картинката и ще ти мине страха :D