PDA

View Full Version : Румъния - близка и непозната



mariro15
05-24-2011, 14:41
Не ви ли се струва, че България няма кой знае какви отношения с Румънците. Защо е така, при условие, че много назад в историята сме били заедно в една държава? Аз съм румънофил по същия начин, по който am933 е американофил например. Обожавам Румъния и се дразня, когято казват, че са цигани. Да, и те имат много цигани, но нормалните румънци са като нас, приличат на нас.

За разлика от нас обаче нямат джамии на всяка крачка, което е нещо прекрасно и удивително. Румъния е една прекрасна държава и вместо да рекламират Турция по телевизията нон стоп като туристическа дестинация, да рекламират Румъния и Гърция, там има какво да се види!

Румъния ни е близка държава, но за повечето българи тя е непозната, свързват я само с Дачиите и мамалигата, я тя предлага много повече. Букурещ е един истински европейски град, за разлика от нашите големи градове нямат дупки по централните булеварди. Според някои източници с румънците имаме общи гени - казват, че сме наследници на траките, а те на даките, които са тракийско племе.

NomNomNom
05-24-2011, 16:38
Само не разбрах какво против джамиите имаш .
И те са част от нашата история, няма нужда да се крием от факта, че е имало турци , които са наши прадеди , носим тяхна кръв.
Все едно аз, като атеист, да насоля православните църкви.

Инак , в Румъния е по-хладнично , аз си живея в полите на Рила , искам на топло , т.е. по възможност Гърция/Турция ( от съседните ).
А и мръсното , пълно с водорасли , Черно море си го имаме и тук.

mariro15
05-24-2011, 17:06
турци , които са наши прадеди , носим тяхна кръв.

Хаха ама ти сериозно ли, не искам да имам нищо общо с тези примитиви, и не, не всички българи имат тяхната кръв, и не, не харесвам джамии, нито мазна чалга и кючеци.

Точно поради липсата на тези хора Румъния се развива по-добре от България.

Greennight
05-24-2011, 17:32
Жестоко се лъжеш,че и Румъния не е налазена от циганщина-като манталитет.Те пък си имат калайджии-бели цигани със сини очи,но все пак цигани,което е все същото...

Lucho
05-24-2011, 17:59
А не смяташ ли, че България попринцип не е в особено добри отношения със своите съседи ?

А за рекламата "Турция е готова" (за която вероятно говориш), знай, че който поръчва музиката, той си плаща. Мен също ме дразни тази реклама, повече съм съгласен да се въртят реклами на най-долната държава в Африка или държава от ОНД, а не на Турция, но след като вторите имат мощна икономика и пари за реклама, позволяват си го и се въртят техни реклами. Бизнесът не е обвзет от патриотично чувство "за родинта" (и така трябва да бъде) той просто цели да печели от реклама. Ако български курорт си плати също ще се въртят реклами от рода на "Китен е готов" и т.н.


Само не разбрах какво против джамиите имаш .
И те са част от нашата история, няма нужда да се крием от факта, че е имало турци , които са наши прадеди , носим тяхна кръв.

Отвратен съм от това, което чета. Да, джамиите са част от историята ни, но до моментът в който са такива като сгради. Когато станат действащи и в тях се проповядват неща, много по-различни от религия, нещата вече стоят по различен начин. А вместо държава като нашата да порицава подобни действия, напротив - тя ги толерира.

Не знам що за българин (истински българин) ще каже, че носим турска кръв и сме потомци на турците. Така ли затриваш с лека ръка 1300 години история ? СРАМ. Както сам казваш: "Черно море е мръсно и тук ми е много топло" - след като не ти понасят морето и климатът, след като във вените ти тече "турска" кръв и твоите прадеди са били турци - какво още чакаш тук ? Това все е пак България, нали така ? Тя е мръсната и гадната, нали така ?

ZipFail
05-24-2011, 18:11
Това което казва NomNomNom е факт, това дали на вас ви харесва или не е съвсем друга тема. Както българите носим много туска кръв, същото важи и за туците. И е съсем естествено. То сигурно тука 500 години всички са чели вестници играли дама, то тогава хората секс не са правели.

Истински българин е този, който уважава и приема историята си - независимо срамна или не. Това да отричаш стопроцентов факт, просто защото не ти изнася, не е патриотизъм, а комплексарщина и шовинизъм.

mariro15
05-24-2011, 20:11
С румънците имаме много повече общи гени, защото според някои теории ние сме с произход от траките, а те - от даките, които са тракийско племе. Това е една от по-новите теории за произхода ни. Но с румънците (които не са цигани) много повече си приличаме, от колкото с турците.

Auriss
05-25-2011, 00:20
Истински българин е този, който уважава и приема историята си - независимо срамна или не. Това да отричаш стопроцентов факт, просто защото не ти изнася, не е патриотизъм, а комплексарщина и шовинизъм.

Много изместихте дискусията ,но все пак за да няма недоразумения - в болшинство българите турска кръв нямаме - и това се дължи както на религиозните и социални различия по време на робството , така и на чисто човешката хм... неприязън ,която двата етноса (да ги наречем) са споделяли. На практика турчин да изнасили българка е било вероятно ,но ако изобщо се стигне до дете мисля ви е ясно какво се е случвало. Но за жена - християнка ,или християнин - туркиня ... нъц. Не казвам ,че го е нямало ,но да твърдите ,че във вените ни тече турска кръв е смешно ;)

Второто което е - чистите турци генетично са тъмни (разбирайте мургави) ,с тъмни коса и очи. Тия светличките ,които ги дават по сериалчетата ,нямат нищо общо с истински турчин.
Та това го казвам в смисъл ,че тъмните гени по принцип са доминантни ,а в България процентът на хора с изявени рецесивни гени не е особено нисък ,което потвърждава твърдението ми ;).
И за да не стават недоразумения - не говоря за мюсюлмани ,а за османски турци.


Иначе по темата - прав си ,аз лично за съвременна Румъния нищо не знам. Но истината е ,че и не ме интересува особено. Няма с какво да привлече нечий интерес (или поне моя) ,пък и я намирам просто за България номер 2.


Ех...много взе да се прекалява с тоя патриотичен бълвоч. Да беше 30те на 20ти век -да ,ама то уж сме в 21ви.

mariro15
05-25-2011, 03:46
"пък и я намирам просто за България номер 2"
Ами точно това й е хубавото. Като България номер 2, само че без джамиите и турците, които са много разлютени напоследък и все заплашват да "скокнат". А и Брашов и Букурещ са много по-добре уредени от Пловдив и София съответно. Там поне в централните части са си асфалтирали улиците хората, не като тук - кратери. А като има турски сериали по телевизиите, чудя се защо да няма румънски и гръцки, и те правят сериали.

ForTrant
05-27-2011, 18:55
Кой ги признава тези мангали за държава? Мангали са завладяли изцяло РОМАния, то не че някога е имало нещо по-различно в тез хазарски земи.

mechobackbaby
07-05-2011, 19:13
Това което казва NomNomNom е факт, това дали на вас ви харесва или не е съвсем друга тема. Както българите носим много туска кръв, същото важи и за туците. И е съсем естествено. То сигурно тука 500 години всички са чели вестници играли дама, то тогава хората секс не са правели.

Истински българин е този, който уважава и приема историята си - независимо срамна или не. Това да отричаш стопроцентов факт, просто защото не ти изнася, не е патриотизъм, а комплексарщина и шовинизъм.


Факт е не по линия 500 години (защото българка с християнка вяра е нямало как да се ожени за турчин заради вярата. Варианта е смяна на вярата, но ако например майка ти си беше сменила вярата сега щеше да си мюсюлманин) Връзката ни с турците е тук:

http://www.youtube.com/watch?v=XvNmaPuh3A0

Действително българите сме турско племе по произход с местни славяни и траки в състава ни, но тази връзка е дълбоко скъсана някъде по време на религиозните геноциди през тези 500 години.



Ако трябва да сме точни - унгарците са народа, който има най-добри чувства към нас и винаги помагат. Но това остава доста на заден план и не знам защо, но никой не говори за този факт.

Patriot
07-06-2011, 08:16
Само не разбрах какво против джамиите имаш .
И те са част от нашата история, няма нужда да се крием от факта, че е имало турци , които са наши прадеди , носим тяхна кръв.
Все едно аз, като атеист, да насоля православните църкви.

Аз не мисля, че е нормално в България да има най-много джамии на глава от мюсюлманското население в цяла Европа, повече от САЩ и от Турция.

И ето какво имам предвид:

В България има около 800 000 мюсюлмани и на тях им се полагат 1500 джамии, в Полша има 700 000 мюсюлмани и имат общо... 12 джамии; в САЩ има 7 000 000 мюсюлмани, а джамиите са 1600. И само не иска да чувам аргумента, че това било защото дълго време сме били под мюсюлманска власт - в други страни които също са имали такава участ няма такова нещо - в Гърция има 360 джамии, в Испания 668, в Португалия - 33...