PDA

View Full Version : Изпотяване



zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 16:55
Здравейте! Значи имам един проблем ! На 16 съм момче и изпотяването ми е голям проблем! По-точно под мишнииците! Къпя се редовно! Даже точно 5 мин преди да излизам, слагам си ролл он и след 30 мин пак грозните петна... Вече ми писна да нося само бяло и черно, за да не се забелязва толкова... Кажете как да се преборя с тва :)

danchobg
05-24-2011, 17:02
Нямам идея... то май си е до човека.
М/у другото постоянно използване на роллон и дезодоранти е вредно.
Ще ти се подуят потните жлези.

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 17:04
Аз не ползвам постоянно, все пак ми се налага да излизам по кафета и т.н и няма начин! Все пак някой дали не е намерил лек, без това одорекс део щото на мен не ми върши работа :)

danchobg
05-24-2011, 17:08
е от какво се потиш по кафенетата... дебати ли водите ? и нямат ли климатик тези кафета.

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 17:11
е имат . Аз ако нямах проблем нямаше да пиша тука :-o
Както и да е явно не искаш да ми помогнеш!

danchobg
05-24-2011, 17:19
е имат . Аз ако нямах проблем нямаше да пиша тука :-o
Както и да е явно не искаш да ми помогнеш!
немога да ти помогна :( отиди при дерматолог или "лекар"....

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 17:20
благодаря все пак :)
Чета тука по нета за сода за хляб ,че е нещо като талк вярно ли е това?

danchobg
05-24-2011, 17:38
благодаря все пак :)
Чета тука по нета за сода за хляб ,че е нещо като талк вярно ли е това? незнам , нямам почти никакви познания в тази област....

WaterLilly
05-24-2011, 17:40
Одорекс

Казвам ти името, ти си търси всичко за него.

FuckingFreak
05-24-2011, 17:52
^
без това одорекс део щото на мен не ми върши работа :)


: )))


Рол он-и, дезодоранти, стикове не ти помагат.. Одорекс не ти помага.. Ми не знам какво би ти помогнало, има май някакви операции, но не съм много запозната..

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 18:00
^
без това одорекс део щото на мен не ми върши работа :)


: )))


Рол он-и, дезодоранти, стикове не ти помагат.. Одорекс не ти помага.. Ми не знам какво би ти помогнало, има май някакви операции, но не съм много запозната..
Всъщност одорекс не съм пробвал, обаче поради естеството на тренировките ми( в които има много пот и т.н) ме е страх да го пробвам, тъй като незнам дали няма да се гътна от удар...

MusicAddicted
05-24-2011, 18:07
Потенето е полезно, защото така се отделят токсините. Тези, които не се потят, да ходят на лекар. Ако помислим логично, токсини ->вредна храна -> намали макдоналтса. ;)

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 18:13
Потенето е полезно, защото така се отделят токсините. Тези, които не се потят, да ходят на лекар. Ако помислим логично, токсини ->вредна храна -> намали макдоналтса. ;)

Вредна храна не ям , алкохол не пия цигари не пуша единствено спортувам!

Моля ви дайте всякакви съвети каквито знаете :)

FuckingFreak
05-24-2011, 18:14
^ Като намали макдоналдса-а няма да се намали потенето, що за глупост :lol: По този начин тялото се охлажда, да отделя токсини, но в по-голямата си част потта съдържа вода :)

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 18:23
бъмп

WaterLilly
05-24-2011, 18:33
Извинявам се, не бях прочела това за Одорекса.

Бях чела в някакъв блог на американец, който пак е имал проблем с това, че му помагало като се къпе единствено да си търка подмишниците с гъба луфа. Без сапуни, без душ гелове.
Нямам идея дали работи, нито дали така въобще успяваш да измиеш добре наслоените рол-онове и пот, защото не съм имала подобен проблем, но не ти пречи да опиташ. Все ще намериш ден, в който да си само у вас. :-|

zliqt0podzemen0kroasan
05-24-2011, 18:38
ок благодаря! Утре ще пробвам тотално да се изтрия с таз гъба (имам такава у нас). Иначе се къпя поне по 1 път на ден минимум, тъй като не се издържа ,а и от тренировките ми няма как. Обаче като излезна дори за 30 мин някъде дори да не е много топло пак бликам ...

А с тая гъба преди или след душ гела ? Предполагам преди?

WaterLilly
05-25-2011, 09:24
ок благодаря! Утре ще пробвам тотално да се изтрия с таз гъба (имам такава у нас). Иначе се къпя поне по 1 път на ден минимум, тъй като не се издържа ,а и от тренировките ми няма как. Обаче като излезна дори за 30 мин някъде дори да не е много топло пак бликам ...

А с тая гъба преди или след душ гела ? Предполагам преди?
По време на къпането не трябва да слагаш сапун/душ гел под мишниците, а само с гъбата се търкаш. Предполагам, че се прави, защото препаратите, които се слагат там, запушват порите.
Също преди да започнеш да търкаш с нея се накисни малко под водата, за да омекне кожата.
След като се изкъпеш вече си слагай дезодорант или рол-он. Макар че поне лично за себе си съм забелязала, че рол-она и твърдите дезодоранти някак ми запарват повече и ми предизвикват по-силно потене, докато с онези, които се пръскат, кожата ми диша повече.
Извинявай за закъснението с отговора.
Повтарям - не гарантирам, че работи, много отдавна бях го чела в тема в раздел "Здравни проблеми и болести", в която момчето имаше същия проблем и споделяше неща, които са му помогнали. Той беше намерил от някакъв сайт информацията => не бих я нарекла сигурна
Но със сигурност няма да ти навреди, ако се съобразиш да е в ден, в който и да се получи гаф, ще си у вас, за да се изкъпеш пак и да си смениш дрехите.

Fiction7577
05-25-2011, 11:03
Точно да ти помогна не мога, ама само ще ти кажа, че Рол-оните спомагат за това да ти седят петна по блузите. Пръскай се с дезодорант (върху дрехите) или със съвсем малко парфюм. Ако вече и по лицето ти има, носи си едно пакетче носни кърпички, понякога ако наистина толкова не издържаш да се забършеш, нищо срамно няма...

anonymous708973
05-25-2011, 12:49
Каква е тази гъба луфа? И защо е важно да няма никой у тях? Нещо ми убягва връзката. :-o

Fr3eGiRl
05-25-2011, 14:58
Каква е тази гъба луфа? И защо е важно да няма никой у тях? Нещо ми убягва връзката. :-o

Не .. тя имаше предвид той да си е в тях, за да може да си смени дрехите, ако не проработи това с гъбата .. ;дд А иначе не знам каква е тази гъба .. ;дд

zliqt0podzemen0kroasan
05-25-2011, 15:06
Благодаря на всички! Обаче защо имам чувството че с тая гъба ми се разранява кожата супер много ?

WaterLilly
05-25-2011, 15:24
Попринцип целта й е да ексфолира (да премахва горния слой на кожата, т.е. мръсотия и мъртви клетки), затова може би се чувстваш сякаш ти дере.
Все пак не търкай агресивно. Като видиш, че ти се зачервява кожата, спираш. Движенията трябва да са по-скоро масажни.

А ако още усещаш, че те дере, използвай такава:
http://shopix.bg/img/products/340/products_7003188_108116743413.jpg

Тя е по-нежна и съм виждала да се продават навсякъде - по левчетата, козметични магазини и т.н.

zliqt0podzemen0kroasan
05-25-2011, 15:27
Благодарско :)