PDA

View Full Version : техники при тичането



cunt
05-24-2011, 21:26
здравейте,
от утре мисля да започна да тичам за релеф на тялото. До момента тичах само на крос тренажор ,но не съм доволен от резултатите.
Та , нямам много мускули на тялото но искам всички да са изпъкнали и да се виждат демек точно с тичане трябва да се захвана нали?
по колко време да тичам,колко пъти в седмицата , с каква бързина ,как да дишам докато тичам?
въобще ако може основните неща да ми кажете. :lol:

sisi92
05-24-2011, 21:34
дишай с корема, не с гърдите- това е най- правилния начин и с него се постига издръжливост!!!!

Бягай 3-4 пъти в седмицата около 1 час ,но не бързо, а нормално!
Казвам го от личен опит .А няма да е зле след като свършиш и се прибереш докато си изморен/а да направиш 20 коремни преси ! :)
Надявам се да съм помогнала :)

ZipFail
05-24-2011, 21:57
Почти да ядеш правилно ;)

cunt
05-24-2011, 22:05
що си мислиш че ям грешно?

awerw
05-25-2011, 07:53
Сиси как така ще диша с корема ? Винаги се издуват гърдите с корема е по-трудно.

fatrat
05-25-2011, 08:22
здравейте,
от утре мисля да започна да тичам за релеф на тялото. До момента тичах само на крос тренажор ,но не съм доволен от резултатите.
Та , нямам много мускули на тялото но искам всички да са изпъкнали и да се виждат демек точно с тичане трябва да се захвана нали?
по колко време да тичам,колко пъти в седмицата , с каква бързина ,как да дишам докато тичам?
въобще ако може основните неща да ми кажете. :lol:

Направи мускули и ела пак :)

loveca777
05-25-2011, 08:28
На всеки две крачки вдишваш и издишваш

fatrat
05-25-2011, 08:29
На всеки две крачки вдишваш и издишваш
на 2 вдишваш на следващите 2 издишваш :) щото иначе много товар на дроба

ZipFail
05-25-2011, 10:08
що си мислиш че ям грешно?

Щом правиш кардио, пък нямаш резултати - значи проблема е в храненето.

sisi92
05-25-2011, 11:11
Сиси как така ще диша с корема ? Винаги се издуват гърдите с корема е по-трудно.

Ако пробваш, мисля, че ще разбереш :) - в единия случай пълниш с въздух гърдите, в другия - корема. Коремното дишане е полезно и при стресова ситуация - ако нещо си притеснен/а, коремното дишане успокоява .. Научно доказано! \:D/

cunt
05-25-2011, 13:07
значи аз тези глупости с крачките не мога да ги спазвам смисъл като тичах днеска гледах просто да вдишвам през носа и да издишвам през устата и доста добре си се получи
а да ви питам при тичането по-добре ли е да се тича само с предната част на ходилото а задната да не докосва земята? така ми казаха че по се натоварвал прасеца

cunt
05-25-2011, 13:11
що си мислиш че ям грешно?

Щом правиш кардио, пък нямаш резултати - значи проблема е в храненето.
сутрин преди даскало ям овесени ядки с прясно мляко
в даскало сандвич (пълнозърнест хляб) и в него си слагам кашкавал и извара и някъв плод евентуално
на обяд ям в повечето случаи салата с месо пилешко или телешко и варени картофи или ориз
следобед ядки-кашу , лешници ,орехи ,бадеми
вечер салата и извара


къде бъркам? :)

Naik1
05-25-2011, 13:26
Освен, че натоварваш и прасеца, като бягаш на пръсти не си набиваш краката ;)

ZipFail
05-25-2011, 14:06
Извинявам се, добре си ти е храненето ^^ Дано и като количество не е много :D

Можеш да пробваш HIIT тренировки например, щом стандартните не дават ефект..

badsector
05-25-2011, 15:18
Забрави за дишането, то само си идва. Просто бягай на спринтове.

awerw
05-25-2011, 16:37
Сиси как така ще диша с корема ? Винаги се издуват гърдите с корема е по-трудно.

Ако пробваш, мисля, че ще разбереш :) - в единия случай пълниш с въздух гърдите, в другия - корема. Коремното дишане е полезно и при стресова ситуация - ако нещо си притеснен/а, коремното дишане успокоява .. Научно доказано! \:D/
Аз колко километри съм избягал при всичките си издувам гърдите при вдишване и са ми казвали, че така е правилно (не ми е казвал еди кой си, а човек който разбира)