PDA

View Full Version : Помощ по немски език



wasser
05-25-2011, 04:40
Моля ви, помогнете ми с превода на един откъс от текст
Ich treibe digentlich gar nicht gern Sport, weil ich noch nie verstanden habe, warum man ohne vernuenftigen Grund schwitzen soll.
Trotzdem ging ich am naechsten Tag in ein Sportgeschaeft und kaufte einen Heimtrainer.
Der Verkaeufer riet mir, morgens und abends je eine halbe Stunde damit zu trainieren.
Das Geraet, das wie ein Fahrrad ohne Raeder aussieht, stellte ich in mein Schlafzimmer, weil es sonst keinen Platz in meiner kleinen Wohnung gab.
Die ersten Tage liefen nach Plan, aber dann kam irgendwie immer etwas dazwischen.
Morgens stand ich zu spaet auf und abends war ich meistens verabredet.
Oder ich war zu muede, oder es gab einen guten Film im Fernsehen.
Oder ich war einfach zu faul.
Jedenfalls stand das Ding nach einem Vierteljahr im Keller.

Und da steht es immer noch.
Die Idee, ich muesste unbedingt abnehmen, habe ich inzwischen fallen lassen.
Heute ist es mir egal, ob ich ein paar Kilo mehr oder weniger wiege.
Sogar meine Mutter hat aufgehoert mich zu kritisieren.
Sie hat naemlich die Hoffnung, dass ich doch noch einen Ehemann bekomme.
Denn seit einem halben Jahr habe ich eine feste Beziehung.
Und mein Freund mag es gern, wenn Frauen nicht so mager sind.
Din duennes Fotomodell hat er niemals haben wollen.
Warum habe ich damals nicht gleich auf meine Freundin Gisela gehoert???


Благодаря! :)

MusicAddicted
05-25-2011, 05:22
Хмхм, Lagune, а? Виж какво, по - добре си вземи речника (или гъгъл преводач) и си го преведи сам(а), елементарен е.

wasser
05-25-2011, 05:28
Просто помолих за помощ...
Текстът беше доста голям и ми остана тази част, но преводът, който направих не звучи добре, а е наистина важно.

JustMakeMeBelieveAgainN
05-25-2011, 06:51
ще се опитам да ти помогна.. няма да е абсолютно дословно , съжалявам , ако има грешки някъде.. :-D
Не тренирам въобще спорт,защото все още не съм разбрала защо е нужно човек да се поти излишно без съществена причина.Въпреки това на следващия ден отидох в един спортен магазин и си купих един уред за упражнения.Продавачът ме посъветва да тренирам сутрин и вечер по половин час.Поставих уредът, който изглеждаше като колело без гуми, в спалнята ми,тъй като нямаше никакво друго място в малкото ми жилище.Първите дни протекоха според плана, но след това винаги някакси нещо изникваше. Сутрин се събуждах твърде късно, а вечер най-често се бях уговорила с някого. Или пък бях много уморена,или имаше нещо добро за гледане по телевизията.Или пък просто бях мързелива. При всички случаи въпросният уред след 3 месеца се оказа в мазето.И уредът си стоеше там.Отказах се от идеята, че трябва непременно да отслабна.Днес вече ми е все едно дали тежа с един килограм повече или по-малко. Майка ми също спря да ме критикува.Просто се надяваше,че ще си намеря съпруг. От половин година имам сериозна връзка.Приятелят ми харесва когато жените не са чак толкова слаби.Никога не е искал да има прекалено слаб фотомодел вкъщи.Защо ли не послушах още тогава приятелката ми Жизел ? :)

wasser
05-25-2011, 06:57
JustMakeMeBelieveAgainN
, благодаря ти много!

Тексът е от Delfin.

JustMakeMeBelieveAgainN
05-25-2011, 08:03
опа , да .. ей сега ще го добавя..някакси съм го пропуснала.. мерси :)