PDA

View Full Version : Коса ..помощ



vakanciqta
05-25-2011, 12:13
Здравейте , само на 14 съм и съм момиче .
Моят проблем е следният : Както всички момичета на моята възраст и аз за да не съм по назад си купих преса за коса и то доста силна , от там последваха и другите видове съответно за вафли и за къдрене и така вече имам 3 преси .. От миналата година почти всеки ден си изправях косата , обем вафли и тн .. Но от декември миналата година косата ми започна да пада само като я погаля от горе до долу и падат по 20 косъма минимум .. Косата ми беше адски гъста и много хубава но къдрава а аз мразя да е къдрава .. В момента я горя но на 3 дни (когато се изкъпя я подсушавам с хавлия и след това 2 часа я правя на вафли и така остава за 3 дни )
Въпросът ми е :
1) Как да не пада и да я запазя и малкото което е останало но и да е права ?
2) Лакът за коса гори ли косата ?
3)И колко горе долу струват удължителите ?
пс : косата ми е 15 сантиметра над кръста дълга...

GrippingBosh
05-25-2011, 12:19
Трябва да спреш да я гориш,не вярвам ,че не можеш да живееш без пресата :) Според мен за да я оправиш си прави маски ,но не купени ,а домашни.Тривитаминола може да ти помогне да я оправиш 2 лъжици супени ,1 жълтък ,1 лъжица оцет ,1 - алкохол ракия или водка примерно.Можеш да си купиш стимуланта на Икаров ,към 4 -5 лева е има го в козметичните магазини ,дрогерии ,аптеките.Слага се преди да се изкъпеш на суха коса в корените мажеш и стойш 15 мин и нагоре колкото искаш можеш и 2 часа да седиш с 1 шапка за баня например.Поне на мен тези неща ми помогнаха.За лака за коса ,както всяка друга химия уврежда ,не мисля ,че точно я гори ,но уврежда.Имам 1 приятелка ,която 2 години така увреждаше косата й с преси ,маши ,уж я възстановяваше,но накрая я отряза ...докато е време ,спри да я гориш :) Успех :-)

vakanciqta
05-25-2011, 12:23
А как да е права ? Това е основният върос ..

suNnykaty96
05-25-2011, 12:27
Ами ще трябва да се наложи да се гледаш къдрава, това е положенитето. Няма такова нещо като изправяне на косата през 2 - 3 дена и същевременно да искаш да ти е хубава и гъста. Изобщо не разбирам каква е тая мания от всички да се изправят, после защо им се изтощавала косата... просто спри всякакво горене, освен може би сешоар, но и с него не прекалявай. Купи си подхранващи ампули, може да пробваш маската с травминол... хининова вода и шампоан, розова вода.. каквото се сетиш за подхранване и сгъстяване. Разрови се в нета, има хиляди домашни маски за подхранване и стимулиране растежа на косата. За лака не знам дали изтощава, май не, но в момента е по - добре да не ползваш. А за удължения - зависи какви искаш, но предполагам - от естествен косъм. Не съм много запозната, но цените май са нещо от сорта на лев - два за един сантиметър. Ама не знам, може и голяма глупост да казах, поправете ме ако не е така.

Josefinne
05-25-2011, 12:59
Здравей!
Първо удължителите са доста скъпи. Естествената коса е повече отколкото предполагам че и ти и вашите биха могли да си позволят, освен това всеки месец най - малко веднъж трябва да ходиш на поддръжка, която също струва много ( поне според мен). Що се отнася до изкуствената коса - от фризьор знам , че тя е много временно решение. Косата клас 3 издържа и изглежда добре 1 вечер, максимум седмица. Просто не си струва.
Аз лично много се кефя на къдрави коси, но кой каквото си няма - това иска.
Бих ти препоръчала да използваш лак или друг подобен продукт върху косата си преди да започнеш с пресата. Това я предпазва.
Освен това изправянето й вреди по-малко отколкото вафличките. Прави си вафлички само в корените , за обем.
Ако косата ти е чуплива и неоформена, опитай да я оформяш с ролки, има донапренени и меки ролки, с които се спи удобно ( сравнително ).
Разбира се - купи си хубава и малко по-скъпа маска за коса, подрежи си краищата, иди да ти направят заздравяваща процедура в някой фризьорски салон , а може дори да пробваш и някоя бабешка рецепта, има някои наистина работещи! Всичко това ще помогне малко на косата ти да се пооправи. Но имай и предвид, че в момент е нормално да ти пада повече косата.

pressiana
05-25-2011, 13:16
Купи си продукти за къдрава коса. Оформяй си хубави къдрици. Връзвай я на кок, опашка, плитка или друго, ако не ти харесва. Има безброй варианти, ти си се спряла на най-лошия. Освен това мога да ти кажа, че на вафличките модата им е минала. Казвали са ми го фризьори и освен това - някъде да си ги виждала в списанията? Просто СПРИ да си гориш косата, тя е един от най-големите показатели за това дали се грижиш за външността си. Просто се научи да се харесваш такава, каквато си!

badsector
05-25-2011, 13:41
Къдрава обикновено е по-секси.

Fr3eGiRl
05-25-2011, 14:52
И аз имам къдрава коса .. И аз допреди половин година имах мания постоянно да е права. Но когато видях, че косата ми се изтощава просто спрях! Започнах да се харесвам и с къдравата си коса. Оформям я с ролки, за да седят къдриците по-добре, мачкам я с пяна, връзвам я на кок .. Има много варианти .. Просто трябва да се научиш да се харесваш естествена .. :wink:

SmilezZz
05-25-2011, 15:50
Дай почивка на косата си.. Недей да я тормозиш с преси,маши и тем подобни.. Не вярвам да ти е зле косата,когато е къдрава.. Пък и в това ти е чара,сигурна съм..

И почти всяко (да не кажа всяко) нещо,уврежда малко или много косата.. Поне аз така мисля..

То всичко си има положителни и отрицателни черти.. Така,че.. (:

dream1707
05-25-2011, 16:03
Спри да я гориш ..
Аз съм със същия проблем ... направо не можех да се погледна, когато не съм изправена, защото косата ми седи много рошава ;д Но и моята почна да пада... сега ползвам хининова вода, за да стане по-гъста и се изправям по-рядко и когато го правя, ползвам спрейове за термална защита.
Или ако не искаш да ходиш с къдрава коса, поне гледай да не я изправяш съвсем в корените и да не и правиш вафлички там :)

cAnDyYy
05-25-2011, 16:15
За да не правя нова тема реших да попитам тук. Много ли вреди ако си пооправям косата с пресата всеки ден? Понеже моята е много къдрава и аз я изправям много малко,колкото да стане чуплива. :oops:

xpuct0wa
05-25-2011, 16:22
Ооо как ми е познато.. преди една година просто бях отчаяна :x постоянно ревях на нашите че ще ми окапе косата .. после си купих Pregaine (
http://apteka.framar.bg/16004464/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%B8%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-150-%D0%BC%D0%BB ) Много съм доволна наистина ми помогна , но естествено не ползвах преса поне 3 месеца :)

Rebirthing
05-25-2011, 16:33
Не може хем едното, хем другото, трябва да спреш да я третираш ако не искаш съвсем да оплешивееш !
Лакът за коса не гори косата, но я уврежда при това значително !
Удълженията не са много скъпи, но те няма да ти решат проблема с косата.
Къдравата коса се поддържа по-трудно, но ако положиш усилия ще изглежда бляскава и жива. Като за начало и подстрижи връхчетата, а после ползвай домашни маски за заздравяване и укрепване на косъма 2 пъти седмично. Задължително ползвай балсам за да изглеждат къдриците оформени :) и си щади максимално косата !
Когато решиш отново да я изправяш използвай термален (хийт) протектор.

neeDaBosS
05-25-2011, 16:39
Щом косата ти е дълга,значи не е толкова зле.Обикновено дългите къдрави коси поне за мен са слабост.Спри пресата,прави маски,подстрижи се мъничко за да махнеш изгорялото и ако решиш да останеш къдрава използвай балсам за оформяне на къдриците.Също така не си прави вафли постоянно,защото изтощаваш ужасно много корените на косата си.Лакът за коса не гори,но определено е много вреден.Удълженията не оправят проблемите! Изкуствена коса до 100лв няколко треси,естествена и качествена ако искаш,не ти мърдат 300лв

Pamaa
05-25-2011, 17:56
Спри да си правиш обем с вафлите!

OnlyMeAndYou
05-25-2011, 18:34
Спри да я изправяш или поне ползвай термозащитни продукти (не знам точно как се казват. Някой да ме поправи ако не е така.) Подстрижи се леко. Ако искаш да е по-права , като се изкъпеш я подсуши с хавлия добре, след това се среши и леко я изсуши със сешоар. Една моя приятелка също е с къдрава коса и колкото и да се изправя, тя пак се къдри. Нейният "трик" за по-права коса е да се върже на няколко места. без да стяга много ластичките до краищата. Тя слага 3-4 ластички, но нейната коса е малко под раменете. Пробвай може и да ти помогне. Прави си маски. По-добре да са домашни. Хумата помага. Има и една за около 10 лева, голяма, червена кутия е. Беше с костен мозък и още нещо. Не помня как се казваше. Май започваше с "М" . А ако и след това толкова държиш да се изправяш поне си купи преса с керамични приставки. По-скъпи са, но поне щадят повече косата. Късмет и сподели после кое ти е помогнало. :-)

Iloveme
05-25-2011, 18:44
Здравей! : )
Имам една фр със същия проблем.Лака за коса вреди, по-хубаво си купи кристали за коса и винаги след като се изкъпеш си слагай на косата.Аз също се изправям, но не всеки ден.Наистина косата изглежда по-добре като се изправиш и си направиш обем,но не го прави толкова често.Удълженията за коса няма да ти помогнат, по хубаво си вързвай косата по някакъв начин. :)

Hilary_
05-26-2011, 06:59
1) Как да не пада и да я запазя и малкото което е останало но и да е права ?
СПРИ ДА Я ГОРИШ!!
Просто трябва да си избиеш от главата изобщо ползването на преса поне за година ако не и повече .. зависи колко зле е косата ти! Разбирам, че не харесваш косата си в къдрав вид, но си помисли дали ще ти хареса изобщо да я нямаш? Подстрижи я възможно най - късо, за да може да ти израстне здрава, нетретирана коса .. иначе да се опитваш да оправяш вече съсипаното според мен е безмислено ..
Купи си също така хубава, качествена козметика вместо да събираш 863 преси във вас ..
2) Лакът за коса гори ли косата ?
Не, но пак затрупва косъма и корените с мръсотии, които се наслагват ..
3)И колко горе долу струват удължителите ?
Не ти трябват удължители ..

Fiction7577
05-26-2011, 08:14
Здравей! : )
Имам една фр със същия проблем.Лака за коса вреди, по-хубаво си купи кристали за коса и винаги след като се изкъпеш си слагай на косата.Аз също се изправям, но не всеки ден.Наистина косата изглежда по-добре като се изправиш и си направиш обем,но не го прави толкова често.Удълженията за коса няма да ти помогнат, по хубаво си вързвай косата по някакъв начин. :)

Така и така стана на въпрос, някой може ли да ми даде повече информация за тези кристали? :(

FuckingFreak
05-26-2011, 12:33
Я стига глупости, маски а-у .. Докато не се подстриже максимално късо или не изреже цялото изгоряло (когато и режат връхчетата, а това ще продължи с години) няма никакъв смисъл да си слага на главата ако ще и златни продукти за коса .. А да, и спри пресите, и аз се повече харесвам права, но си го позволявам по веднъж в месеца.. :)

titinkaa
05-26-2011, 14:21
Купи си термозащитен спрей за коса на Сайъс,пръскай на влажна коса и издухвай със сешоара.Косата остава права,защото и спрея е предназначен за това.Иначе спри пресите и лаковете и там всичко което слагаш по косата си.Купи си Себорал форте от аптеката,против косопад е,ползвай го след баня,впръсквай в корените и втривай с ръцете.Ползвай го след всяко къпане поне месец.

sutrinn
06-08-2011, 17:03
за изтощена коса:
1. подстрижи се колкото исккаш ,по-добре повече
2 прави си маска мин 1 седмично
3 преса по-рядко
4. за обем има маски: скоро четох една...
безцветна къна + още нещо...
потърси в гоогле МАСКА ЗА ОБЕМ :)

можеш за потърсиш и маска за естествено изправяне на косата

Аз си правя маска:
1вид: Слагам зехтин в крайщата (но по рядко защото косата ми е мазна) но мн помага за укрепване на косъма. Така 12 кл си пусках дълга коса за бала.

2вид: жълтък +ракия +оцет 1 с .л. + м,алко зехтин +кисело мляко 2 с.л. :)

Ако има нещо насреща съм. Пиши! Успех !

Minerva
06-09-2011, 21:23
Спри с пресата и се подстрижи много. Не само връхчетата. Защо си я горила всеки ден. Ако я направиш кадърно може да ти издържи до следващото миене по принцип. И доколкото разбрах си слагала пресата на мокра коса? Или се бъркам. Понеже това ако го правиш направо и виждаш сметката.

IsabellIordanowa
08-20-2012, 20:08
И аз имах същия проблем моята коса беше ужастно къдрава все едно съм се правила на вилица (предполагам сте запознати с този метод) и беше много дълга до кръста,а аз не я понасях такава и всеки ден се изправях и си правех обем.И така в продължение на година и нещо,накрая почна да пада и отидох при фризьорката ми тя ми каза че трябва да се подстриже и то много. И така се подстригах до раменете че даже и по нагоре.Направо се разревах като ми я отряза,много си обичах косата ;х И така сега съм с толкова къса коса но не се изправям вече.Само ако излизам някъде по официално и така.А сега пак ми е толкова къдрава просто като изляза от банята си суша косата с сешуара и горе долу се изправя. А ако не се харесам ходя с вързана коса,и се надявам да ми порастне скоро и да не е изгоряла. А за лака зависи ако на предишния ден си си слагала лак и не си се къпала вечерта и пак се изправиш ти гори косата и то доста :)