PDA

View Full Version : Два пъти ме лъже за сериозни неща..



iwetka
05-25-2011, 18:57
Здравейте !
На 17 съм и имам връзка от почти година с един невероятен човек..
Когато го направихме за първи път знаех,че не е девствен.. после обаче той си призна ,че е бил.. почувствах се адски неловко , спомняйки си историите му за "предишните" .. вярно е , че супер много се зарадвах, че съм била първата му.. но все пак нужно ли беше да крие и да задълбочава още повече в лъжата си !?!
Преди известно време в разговор той разказваше как винаги е имал подкрепата на баща си за всичко ..изобщо ,че баща му е "Баща -мечта" , снощи ми каза, че не е било изобщо така и не знаел защо ме е излъгал..
Знам ,че на вас може да ви се струват маловажни причини, но за мен не е така.. Искам по някакъв начин да го накарам да споделя истината.. а не да ми разказва за представите си за хубав живот..
Как да го накарам да осъзнае, че за мен е адски важна ИСТИНАТА ?! :)

fear4o
05-25-2011, 19:01
За момичетата си е било чисто хвалене, за да може да се изкара по-готин в твоите очи.
За баща му, може би има проблеми с него, за които не иска да разбираш и да се притесняваш. Един вид те предпазва от това.
Как да го накараш да казва истината. Кажи му го в очите! Кажи му, че за теб е по-важна истината, независимо каква е тя.

VQTUR
05-25-2011, 19:05
Проблема е в това че той се опитва да бъде перфектен във всичко и да се представя пред другите всякаш всичко му е наред. Сигурна съм че не само пред теб е така ами и пред родителите си, пред приятелите си - пред всички - за него е важно другите да мислят че той е ОК и няма проблеми.

saskou
05-25-2011, 19:11
Може да се страхува да не те загуби, като изтъква перфектното си "аз"(което е тъпо), но... Ако си заслужава, говори с него и му обясни как стоят нещата :)

againstyou
05-25-2011, 19:21
Ами за първото..срамувал се е от истината,нормално е.Колкото до баща му - както споменаха по горе най-вероятно е имал някакви проблеми за които не е искал да разбираш за да не те тревожи.Всеки човек лъже малко или много,когато е нужно.

Grommash
05-25-2011, 19:29
Хах, това са супер елементарни грешки и недоумявам защо продължават да ги правят. Проблема ти е, че когато сте се запознавали, не сте се познавали и е искал да се представи в по-добра светлина и сега явно е дошъл момента на истината. Това го използват за да те вкарат в леглото и знаят че няма да имаш време да разпитваш. Но тук вече ти си знаеш даи той е такъв или просто се е срамувал от баща си и това че е девствен.

asasfdf
05-25-2011, 19:40
Трябва да е доста добър лъжец, че да не си разбарала, че е бил девствен..В началото не ни бива особено. И ми се струва малко странно, че този невероятен човек така и не те е запознавал със семейството си, в частност баща си. Грешка е, че те е излъгал за такива глупави неща, но явно е било отдавна - не му е дремело особено дали те лъже или е честен с теб. Щом сега си признава, значи наистина е влюбен в теб и не иска да има лъжи

Luscious_Heart
05-25-2011, 19:43
Едно мое гадже, с което бяхме доста близки, ми беше споделяло едни доста притеснителни неща за семейството си... После нещо изперка и почна да отрича /като го питах/, според мен просто съжали, че е изпаднал в сантименталност пред мен.

Мисля, че нямаш право да го насилваш да ти казва неща, които не влияят на връзката ви, а са си просто негови неща. Вероятно ситуацията е доста неприятна за него и не иска да си припомня...

xoxi
05-25-2011, 20:16
Радвай се, че поне има смелостта след това да ти признае, че е лъгал. Защото много хора не си признават, а след това истината излиза по много по-неприятен начин.

Аз постъпката му си я обяснявам с това, че още не се е отпуснал достатъчно пред теб. Кажи му, че предпочиташ да ти казва истината, независимо каква е тя и му дай време да види, че наистина може да разчита на там и няма какво да крие.

LambOfGod
05-26-2011, 00:11
Няма значение за какво те лъже, лъжата си е лъжа и не трябва да се толерира... Не му го позволявай... Тръгни си.

Hilary_
05-26-2011, 07:06
Опитай се да му обясниш, че и без неговите "перфектни" представи за теб той е незаменим ..

Nakadah
05-26-2011, 07:10
На това се казва гордост :lol:

Josefinne
05-26-2011, 07:12
Мисля, че по-скоро трябва да си щастлива, че ти се е разкрил.
Истината вероятно е, че и за двете неща се е срамувал. Слагал е маската за пред другите хора, защото не е искал да виждат това, което не иска. Сега, когато се е разкрил пред теб, той е искал и е имал нужда да задълбочи отношенията ви. Явно вече те смята за достатъчно близка, за да открие тези уязвими факти за себе си пред теб. Трябва да бъдеш щастлива, че той те обича достатъчно , за да го направи. И не бива да се сърдиш, че не го е направил още в началото, защото това е съвсем нормално нещо.

Greennight
05-26-2011, 07:16
Щом е решил да ти признае истината,тва значи само по себе си,че много държи на теб и явно вече е решил да не те лъже : )

badsector
05-26-2011, 10:03
Опитай се да му обясниш, че и без неговите "перфектни" представи за теб той е незаменим ..
Точно, кажи му че няма перфектни хора, ти го обичаш такъв какъвто е и в бъдеще по-добре да ти споделя, за да може да си му опора в преминаването през някаква трудност.

Мисля, че по-скоро трябва да си щастлива, че ти се е разкрил.
Истината вероятно е, че и за двете неща се е срамувал. Слагал е маската за пред другите хора, защото не е искал да виждат това, което не иска. Сега, когато се е разкрил пред теб, той е искал и е имал нужда да задълбочи отношенията ви. Явно вече те смята за достатъчно близка, за да открие тези уязвими факти за себе си пред теб. Трябва да бъдеш щастлива, че той те обича достатъчно , за да го направи. И не бива да се сърдиш, че не го е направил още в началото, защото това е съвсем нормално нещо.
:!: :!: :!:

horacio
05-26-2011, 16:23
И при мен имаше нещо такова.
Бях се запознала с едно момче и го лъгах за много неща(мои си измислици) но с времето той стана много важен за мен...(почнах да избягвам да говоря за тези теми, които съм го лъгала.. бях казала, че си имам брат :D) дори се събрахме ии аз не можех да го лъжа повече. Всичко му казах.. как стоят нещата и той го прие доста нормално. Много държахме един на друг и такива неща не ни пречиха. (аз бях на 13 тогава).
Тъ аз го казвам това като от негова гледна точка (на приятелят ти), защото може би го разбирам. Искал е да живее в този свят, който го разказва. И така като ти го говори на теб все повече почва и сам да си вярва :lol: Не го е направил с лошо, така че не го зарязвай заради това. Може би е искал да те накара да го ревнуваш, като ти разказва за "неговите" момичета. Да ти види реакцията. Знам ли.. аз така мисля.

iwetka
05-26-2011, 17:38
Не не .. аз изобщо не съм си и помислила да го зарежа.. и на тези които се чудят как не съм усетила че е девствен.. ами просто не бях опитна за да разбера.. :) казах му ,че няма да го тормозя с въпроси и че искам само да не ми представя измисления си свят .. и въпреки това което почти всички казахте .. не мога да съм сигурна в някои негови думи и разкази вече.. просто се замислям дали това не е поредната измислена историйка...
Благодаря на всички за мненията.. трябваше ми странична гледна точка.. :-) :-)

jghgh
05-26-2011, 21:09
На това се казва гордост :lol:
Да. Смешна. Мъжка.

Дотолкова ме дразни вече, понеже съм била жертва на подобна, и предполагам, че и други мъже го правят, че бих зарязала всеки, който си измисля историйки и го хвана, че ме лъже/или е лъгал за мен. 8-) :-x


По темата, не го съди и не му се карай, въпреки че е изключително жалък в лъжите си (поне за мен), защото целта ти е да го отпуснеш, нали? Да бъде естествен с теб. Просто се зареди с много разбиране, търпение и топлина.

aLLa
05-26-2011, 22:27
Чувствал се е несигурен, страхувал се е как ще приемеш истината, дали няма да го отхвърлиш.. Не го вини, опитай се да се сближиш максимално с него, да усети, че може да ти сподели всичко, без да се притеснява.Бъдете освен двойка и приятели, това е важно за една връзка.
Ако трябва да съм честна, до известна степен го разбирам.Бях с момче, което НЕ съм лъгала, но при опит да му споделя важни за мен неща, той се изсмя.. дори не опита да ме разбере.
Така че.. не му се сърди, просто поговорете за това :)