PDA

View Full Version : Влюбен в най-добрата си приятелка



paskuali
05-25-2011, 19:36
Всичко се започна в началото на пети клас . Тогава още не се познавахме ,но още от първия миг разбрах ,че тя е специална . Беше най-красивото момиче което бях виждал . След няколко месеца ,вече леко поопознали се започнахме да се "зарибяваме" и станахме "гаджета" .Естествено в пети клас под гаджета не се разбира кой знае какво .
След известно време (може би към края на годината) скъсахме , но останахме приятели . Съгласихме се ,че това което сме изпитвали е било просто приятелство и нищо повече . Лятото мина и тъй като тя беше в друг град не се виждахме . В шести клас отношенията ни не се промениха много .Може би е важно да кажа ,че през 5,6,7 клас сме стояли всеки ден двамата заедно .
Та ,през 6-ти калс станахме много добри приятели .Всеки ден преди училище бяхме заедно ,често ходих у тях ,забавлявахме се много . Както и да е ,в седми клас отношенията ни останаха същите .
Както знаете в седми клас се кандидатства . Лошото е ,че бяхме приети в две различни училища . Това стана в следствие на друга изключително нелепа ситуация (но това е друга история) .
С всеки изминал ден тя ставаше все по-великолепна . Всички я харесваха ,всички искаха да са с нея . Може би тогава не осъзнавах какво силно приятелство има между нас.
Е, сега в 8ми клас го разбрах .Само се чудя ,защо трябваше да е по трудния начин . Макар и в различни гимназии ,ние продължихме да излизаме заедно ,да си ходим на гости , да се чуваме почти всеки ден и често да си чатим до късно .
Докато не се появи едно момче ,от което сякаш тя беше обсебена .Говореше само за него . Наистина го харесваше ,но всичко свърши за около месец .
Събитията се развиха по такъв начин ,че тя ми беше обидена за известно време . Може би тогава осъзнах и чувствата си . Не можех да стоя 5 минути без да се сетя за нея . Заспивах с мисълта за нея ,сънувах я ,а когато се събудех се надявах съня ми да е бил истина ,защото двамата сме били заедно .
Тези времена също отминаха . А тя става все по-прекрасна . Всеки път като я видя оставам без думи пред нея . До днес продължавам всеки ден да мисля за нея , сякаш анализирам всяка нейна постъпка спрямо мен (какво е казала ,какво е направила) ,ставам прекалено чувствителен ...
Може би през тези 4 години не съм изпитвал само силно приятелство към нея ,а истинска привързаност ,може би и любов .
Никога досега не съм се чувствал така . Искам всичко да свърши ,но не мога да и кажа ,защото не искам да застраша приятелството ни . Тя е страхотна . Разбираме се само с поглед . Винаги когато имам нужда от нея тя е там и винаги ,когато тя ме е потърсила ,аз съм бил готов да и помогна . Приятелството между нас наистина е специално и не искам да го развалям може би само заради някакви хормони .
Моля ви дайте ми съвет ! Мисля ,че съм влюбен в нея ,но съм 99,9999 % сигурен ,че тя не изпитва същото към мен . За нея аз съм нищо повече от най-добрия и приятел ...

asasfdf
05-25-2011, 19:47
Така.. Първо поздравления за успешното приемане - пишеш грамотно и увлекателно, съдим, че това ти се е отблагодарило и си в добро училище. Второ - това ваше приятелство не може просто така да изчезне. Като страничен човек бих ти казал просто да й копи-пейст тези редове и да й ги покажеш. Ясно е, че здраво си хлътнал, звучиш като от кулминацията на романтична комедия.
Та, както казвах, това приятелство не може просто да се развали. Ако не чувства същото - то ще има малко неловка ситуация, но в последствие връзката помежду ви ще стане още по-силна. Ако в евентуално бъдеще си хванеш друго момиче, то неловкото съвсем ще е изчезнало и ще сте си по-близки от всякога. А ако все пак изпитва нещо към теб или си каже "Защо пък не?", ще спечелиш много !

Iloveme
05-25-2011, 19:48
Като сапунен сериал.Щом сте най-добри фр предполагам,че си споделяте всичко.Защо просто не и кажеш, но не директно защото може да те разбере погрешно.Разкажи и какво чувстваш към нея и ако тя също те харесва това ще бъде много добре, но ако не те харесва по този начин може би ще и бъде неловко когато се виждате.Трябва да и кажеш. :)

paskuali
05-25-2011, 20:00
ако не те харесва по този начин може би ще и бъде неловко когато се виждате.
Именно поради тази причина се притеснявам да и кажа . Нямам проблем с момичетата . Не съм притеснителен ,просто се страхувам ,че ако и кажа ,това ще бъде краят . Всички мои добри приятели са наши общи приятели . Тя е целия ми свят . Наистина чувствам ,че между нас има нещо специално ,само че за нея е само приятелство . :(

Ducati
05-25-2011, 20:32
Ми освен да й кажеш, какво чувстваш, не се сещам за друго. Останете до късно някоя вечер само двамата, хвани й ръката и й кажи какво изпитваш. Сигурен съм, че ако й споделиш написаното отгоре, ще се замисли и тя. Успех!!! :)

saskou
05-25-2011, 22:08
Ми освен да й кажеш, какво чувстваш, не се сещам за друго. Останете до късно някоя вечер само двамата, хвани й ръката и й кажи какво изпитваш. Сигурен съм, че ако й споделиш написаното отгоре, ще се замисли и тя. Успех!!! :)
Няма гаранция, даже може и да я уплаши. Едно е сигурно обаче, отношенията ще се променят. Към добро или лошо не знам, има само 1 начин да разбере :D Ама да се измъчваш всеки ден прекаран с нея не е опция. Помисли... В името на любовта или приятелството :)

Beer
05-25-2011, 22:22
Братле, веднага да отиваш и както намериш за добре да й съобщиш новината, защото положението в което си е много скапано. По-добре да те разкара отколкото да береш празни надежди и да не можеш да си я избиеш от съзнанието. (повярвай ми по-добре е) А и света не е толкова крехък, колкото ти го изкара. Съмнявам се след като спрете да сте приятели животът ти да се разпадне! Един живот живеем, прави каквото ти се прави. :)

А и не забравяй, че сам спомена, че все пак има шанс да ти отвърне по мечтания начин, колкото и малък да е той.

Успех и да разкажеш!

paskuali
05-26-2011, 07:37
Мисля че знам какво да направя .Ще поискам съвет от най-близката и приятелка . Тя ще ми каже какво да правя и дали имам някакъв шанс ...

badsector
05-26-2011, 11:13
Кофти ситуация. От една страна, ако нищо не й кажеш, след време когато си хване гадже и почне да прави секс с него, ще ти е супер гадно.
От друга, чувствата ти към нея могат да преминат с времето, да си поживеете двамата, да смените нек'ва бройка гаджета и след време да се нацелите на една честота и да се влюбите и двамата един в друг. Тогава вече ще е силно и дълбоко и от двете страни и може би ще осъзнаете, че през цялото време сте си били влюбени.
От трета страна, ако сега й признаеш, тя със сигурност няма да прекрати отношенията си с теб. Но пак има варианти. Може да не изпитва чувства, но да се реши да приеме връзка с теб насила. Не знам до какво може да доведе това. По-добрият вариант, може би, е да си останете приятели, но тя вече ще има идеята за вас в главата си, което рано, или късно ще даде резултати. Най-малкото ще има едно наум преди да се захване с някой друг, което ще ви даде време да се поизясните с чувствата си.
Може да пробваш да флиртуваш с някоя друга мацка (примерно тази, която се каниш да питаш за съвет), но тук идва въпросът дали да го направиш преди, или след като си казал на твойта. Всеки вариант има плюсове и минуси. Трябва много внимателно да обмисляш всяко твое действие, защото си на ръба на бръснача. Най-добрият вариант е да продължиш да вървиш по него, но не се знае колко време ще имаш. Евентуално може да продължиш да й заемаш голяма част от свободното й време със себе си, като така до някаква степен ще намалиш риска от друго мъжко влияние. Но гледай да го направиш както трябва, а не просто да сте заедно заради идеята. В смисъл правете интересни работи, за да може тя да с нетърпение да очаква моментите, когато ще сте заедно. Междувременно може от време навреме тънко да й намекваш, че те привлича сексуално, я устно, я с тактично допиране на части от тялото :) Успех и попълвай информация периодично, че е интересно :)

Josefinne
05-26-2011, 11:23
Трябва сам да решиш готов ли си да рискуваш приятелството ви , защото е ужасно вероятно то да пропадне, ако започнеш да я сваляш.

paskuali
05-26-2011, 18:06
Преди малко говорих с нейната приятелка . Утре ще разбера какво би направило моето момиче в подобна ситуация и по това ще реша какво да правя .
Наистина не усещам ,че тя има нещо към мен , а не искам да рискувам приятелството ни . Вярно ще е трудно , но предпочитам сега да останем приятели и след време се надявам тя да открие ,че с мен може да е нещо повече от това .
От друга страна ,ако сега и кажа и ако тя отвърне на чувствата ми ,какво ще стане ? Ще ходим известно време ,ще си омръзнем и после ? Ще скъсаме ,а тогава какво става с приятелството ни ?
Наистина смятам ,че най - добрият вариант е да си мълча ,да се надявам на нещо в бъдеще и евентуално времето ще отмие чувствата ми към нея .